1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Microsoft zapowiada, że DirectX 12 to największy skok graficzny od lat

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Marzec 20, 2014.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3223
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Podczas trwającego w San Francisco Game Developers Conference Microsoft pokazał nową generację DirectX, oznaczoną numerem 12. Zyskają na nim nie tylko gry na Windowsa, ale i Xboksa One. Na konferencji zobaczyć można było między innymi działającą na PC Forzę 5 - w tej materii niczego konkretnego jednak nie zapowiedziano.

Jak twierdzą przedstawiciele Microsoftu, nowy DirectX to najbardziej znaczący skok w grafice gier na Windowsa od lat. Nie ogranicza się jednak do PC - korzyści spłyną również na Xboksa One.

Podczas prezentacji pokazano Forzę 5 działającą na PC wyposażonym w DirectX 12, ale wyłącznie w celach demonstracyjnych - nie padło żadne ogłoszenie wersji pecetowej gry.

Microsoft zapowiada, że różnice zaczniemy zauważać w grach, które pojawią się pod koniec 2015 roku.​

2. Lotnik421 Xbox One

3. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Z tego co pamiętam każdy DX to mega skok do przodu, jednak co później się okazywało to tylko bełkot technologiczny producentów by później kosić kasę...
    Owszem każdy nowy DX coś wnosi do grafiki i zawsze jest to na PLUS ale trzeba się liczyć z wymaganiami sprzętowymi które zawsze idą w parze z nowym DX.
    Nie wiem tylko jak MS planuje to zespolić z XONE - chyba że nowy DX12 opiera się jedynie na softwarowym oprogramowaniu, nie potrzebuje hardwarowego wsparcia sprzętowego - ale raczej na to bym nie liczył...

4. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Coś mi się zdaje, że z Mantle nie ma żadnych szans ;/

5. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1698
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Hehe czyli później Dx 12 to standard i znów trzeba będzie sypnąć kasą by kupić średniej klasy kartę :)

6. Aizen30

Aizen30 Banned

Polubienia:
    48
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    A ja jestem ciekaw jak ta forza chodziła na pc i z jaką grafiką, a na pc znowu czeka pewnie przesiadka na nowsze karty graficzne bez testów nie wierze w dx12 że cuda da.

7. Coller22

Coller22 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Konin
    Powiem szczerze nie mam zaufania (tylko w przypadku M$) do takich wczesnych przechwałek, nie lecę tu hejtem ale chodzi mi o to że prezentowali swój tablet=przypał, prezentacja pierwszej polityki one=przypał i teraz ten directX... coś czuję że wyjdzie z tego przypał, użytkownicy wyżej dobrze mówią będziemy musieli sypnąć kasą na nowe karty graficzne by tak naprawdę dostać niewielkie poprawki.Mam nadzieję że w tym przypadku jednak miło mnie rozczarują i okaże się to naprawdę porządnym "skokiem".

8. paxmack

paxmack Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Wroclove
    Ja bym nie był taki sceptyczny ;) Jednak coś musi być na rzeczy skoro parę tytułów zostało przesuniętych ze swoją premierą ;) Do XO już raczej nic nowego nie dodadzą, więc zostaje tylko software. Jestem jedynie ciekaw czy z wejściem windows 8.1 i Cortany (w pakiecie z językiem PL), XO też doczeka się takiej atkualizacji. Fajnie byłoby pogadać z kinectem po polsku :)

9. rikamaru

rikamaru Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    56
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    "Okazuje się, że nowiny są bardziej pozytywne, niż początkowo sądziliśmy, bowiem w przypadku znaczącej ilości użytkowników, przynajmniej tych będących w miarę na bieżąco z podzespołami swoich pecetów, obejdzie się bez modernizacji. Wsparciem sprzętowym zajęła się firma Nvidia, która ujawniła, że DirectX 12 ma być kompatybilny z kartami graficznymi obsługującymi DirectX 11, a więc wykorzystującymi architekturę Fermi, Kepler i Maxwell. Jakby tego było mało, API będzie również wspierane przez procesor Intel Haswell czwartej generacji ze zintegrowanymi układami graficznymi Iris." PClab.pl

Jak widać nie trzeba wymieniać hardware.

10. Tieu

Tieu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Zagan, Polska
    Pewnie taki skok jak DX9 -> DX10...

Niby fajne, ale czy aż tak widać różnicę ;)?

11. darudek_ek

darudek_ek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    155
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Jak widać, firmy produkujące karty graficzne robią z ludzi idiotów. Całe życie marketing tłukł ludziom do głowy, że jak chcesz nowy wypasiony nic niewnoszący technologicznie do gier Direct X to biegiem po nową kartę. I stado baranów leciało, kupowała nową grafikę, a potem z lupą szukało tych niesamowitych różnic graficznych. Teraz okazuje się, że nie potrzeba nowej grafiki, aby mieć DX12. Magia, albo strzał w stopę Nividii i ATI bo nikt po nowe karty nie poleci.

Nie zmienia to faktu, że te kilka bajerów wizualnych, które dodawane są do każdego nowego DX obciążają system. X1 jest za cienki w uszach, aby poradzić sobie z dzisiejszymi standardami, a porywają się na jeszcze nowsze ficzery. Dzieci łykną te pierdoły, a ktoś kto ma trochę oleju w głowie, śmieje się z tej propagandy.

1 osoba to lubi.
  12. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    W takim razie cieszę się że wszystko na moim Haswell'u i GTX będzie hulać bez zmiany sprzętu !
    Choć nawet jeśli był by wymagany update karty graficznej to producenci przynajmniej przez rok lub dłużej na mnie by nie zarobili nawet grosza gdyż nie jestem aż takim maniakiem by dla kilku efektów graficznych zmieniać dobrą i wydajną kartę na nową obsługującą DX12...
    A wszyscy wiemy jakie są to różnice przy wejściu nowego DX - owszem są ale jak to mówię kapelusza z głowy nie zrywa.

Druga sprawa to pewnie zasługa MS jak i samej konsoli XONE że wprowadził kompatybilny DX i nie trzeba zmieniać sprzętu - chcą zapewne tym posunięciem popchnąć do przodu wydajność ONE by w końcu konsola pokazała że daje radę i za to im chwała !
    I może im się to uda jeśli wierzyć słowom MS że ten DX12 to taki wielki skok technologiczny - ale z tym to już raczej się bym wstrzymał do wydania DX12 i jego przetestowania....

Wczytywanie...

Poleć forum