1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Microsoft żegna się z ostatnim „ojcem” Xboxa

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Groszq, Maj 25, 2011.

1. Groszq

Groszq Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0

Pytanie: „Kto stworzył pierwszego Xboxa?”, mogłoby być nawet za trudne dla finalistów teleturnieju „1 z 10”. Śmiem przypuszczać, że na całym świecie jedynie malutki procent ludzi (włączając w to zarówno zwykłych graczy jak i przedstawicieli branży) wie dokładnie, kto stworzył pierwszą maszynkę Microsoftu. Właśnie taka osoba (a dokładniej ostatni z czwórki) opuścił szeregi giganta z Redmond.

Otto Berkes jako ostatni z czworga pomysłodawców i twórców konsoli Xbox na stałe postanowił pożegnać się z Microsoftem. Programista bardzo mile wspomina lata spędzone w firmie, o czym świadczą jego słowa:

„Ogromnie żałuję, ale nadszedł czas na mnie. Jestem bardzo dumny z tego, co udało mi się tutaj osiągnąć.”

Berkes oraz Ted Hase, Seamus Blackley i Kevin Bachus byli “ojcami” Xboxa. To właśnie dzięki nim gigant przemysłu “oprogramowania” wkroczył na scenę gier i ostro na niej namieszał.

Odejście Berkes’a ostatecznie zamyka pewien etap w historii firmy, wszyscy fani i posiadacze obecnej generacji wierzą jednak, że przyszłość będzie równie wspaniała, co minione lata.

Źródło: http://www.xboxm.pl/microsoft-zegna-sie-ostatnim-„ojcem”-xboxa/

2. Lotnik421 Xbox One

3. KubexRIO

KubexRIO Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    "Otto Berkel", a pod spodem "Bekers" - wtf?

4. Groszq

Groszq Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Przepraszam za problem, źle wszystko zostało zrobione przeze mnie. Poprawiłem już:)

5. Dr.Analos

Dr.Analos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    wzruszające .. -.-

6. Crummy

Crummy Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    może sami założą jakiś zespół i stworzą nową przełomową konsole lub coś w tym stylu kto wie

7. KuBaNPL

KuBaNPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    poniemieckiej kamienicy
    Tylko po co by mieli tworzyć konkurenta dla swojego dzieła?

8. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Eeee jaki etap ;D MS nadal zdziera kasę.
    Wspomina dobrze współpracę z MS, bo pewnie i pensję miał nielichą :p A co do konsoli to nie była jakaś super. Pamiętam jak jeden kolega miał Xbox'a pierwszego i PS'a ;) Wiadomo że bardziej się PS katowało ;)

9. sid2007

sid2007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Radom
    Ten pierwszy Xbox to prawdziwy klocek był he , he...
    Ja go nie miałem , bo grałem na PC.

10. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    po to, ze microsoft polozyl lape na projekcie - jakby stworzyli cos nowego to beda miec 100% zyskow tylko dla siebie :)
    posiadam nowego xboxa 360 a stary sluzy mi za odtwarzacz dvd, muzyki oraz kilku starszych gierek, def jam czy burnout 1 :) łezka wyciska sie z oka jak wspomina sie stare czasy i zakrapiane imprezki grajac w 4 osoby :)
    kolega napisal ze wolalby grac na PS niz na xbox... bez chwili zawachania wybralbym ixboxa ale to oczywiscie kwestia gustu :)

11. Marf

Marf Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Akurat pierwszy klocek technologicznie był 4xmocniejszy niz PS2 i szło na nim wiecej rzeczy zrobić,ale MS nie wykorzystało potencjału tej maszynki.
    Osobiscie nie mialem pierwszego x'a,ale wiem co mówię.
    Co do tematu - szkoda....

12. L4mia

L4mia Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    KRK
    ja mam do teraz xboxa1 z 750gb dyskiem - i śmiem twierdzić że pełny potencjał x1 na ówczesne czasy nie został wykorzystany - bo dopiero pod koniec produkcji o czym niewiele osób wie - pojawiły się gry działające w 720p i 1080i - a sam sprzęt M$ wykończył z dnia na dzień - odcinając wsparcie gier żeby promować x360 - co z punktu widzenia posiadacza x1 było "zagraniem poniżej pasa"

13. szymek56

szymek56 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    ZG
    no to zostaje tylko podziekowac im za tak wytrwałą i ważna prace która wniosła wiele dobrego do świata konsol i elektronicznej rozrywki
    Byłem posiadaczem tego first xboxa i na serio przewyższała Ps2 pod wzgledem możliwosci i z deka grafiką....
    Tylko szkoda że ta konsola weszła na rynek kiedy juz ps2 mocno dominowal

pozostaje Szacun :)

Wczytywanie...

Poleć forum