1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

HOT! Microsoft znowu na celownikach graczy! Spory skandal na GDC

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Marzec 19, 2016.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3220
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Microsoft ostatnio nie ma lekko. Szykanowany przez ludzi z powodu przeniesienia tytułów ekskluzywnych z Xbox One na PC, anulowanie Fable Legends czy zwolnienie paru studiów developerskich. A teraz jeszcze dochodzi wpadka z GDC...

Źle się dzieje w obozie Microsoftu, a ostatnie wieści wcale nie nastrajają optymistycznie. Tym razem Microsoft popełnił sporą gafę na targach GDC, a dokładniej na swojej imprezie zorganizowanej dla gości targów. Niby zwykła impreza, nic strasznego, ale pewnym osobom bardzo nie spodobało się to, że na wydarzenie były wynajęte... tancerki kuso ubrane w szkolne stroje. Nie trzeba było długo czekać na reakcje kobiet - graczy oraz również innych ludzi na ten kiepski pomysł giganta z Redmond.

Sytuacja jest o tyle bardziej krępująca, gdyż Microsoft chwilę przed rozpoczęciem imprezy z półnagimi kobietami prowadził kolejną, bo już 16. edycję spotkania Women in Gaming, które skupia się wokół kobiet w szeroko rozumianej dziedzinie gier i jak zwykle zostało odebrane bardzo pozytywnie.

Nawet ludzie wewnątrz Microsoftu są zniesmaczeni tą sytuacją. Poniżej wypowiedź Aarona Greenberga odpowiedzialnego za marketing gier na Xboxa:

Microsoft jest świadomy swojego błędu i Phil Spencer napisał stosowny komunikat:

Jak myślicie, czy Microsoft przesadził przedstawiając na swojej imprezie te kobiety jako czyste obiekty seksualne, czy to po prostu chwilowy trend na czepianie się firmy z Redmond o wszystko?

2. Lotnik421 Xbox One

3. BialyGTi

BialyGTi Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    775
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    ja tam bym nie miał nic przeciwko :)

4. Marcellomar2013

Marcellomar2013 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Wrocław
    Nie przesadzajmy z takimi bzdetami, ludzie robią z igły widły...

5. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1243
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Jako facet nie widzę w tym nic złego ale przecież mamy czasy gdy równouprawnienie i poprawność polityczna to nowa biblia.

6. synek03

synek03 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    228
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Na takie imprezy mogę jeździć :)

tapnięte z Note 4

BialyGTi lubi to.
  7. Buhaj47

Buhaj47 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Niech się jebną w łeb, chyba tylko feministkom to przeszkadza. Sam artykuł też przesadza o sytuacji MS.

Biały406 i p_bladek lubią to.
  8. MarioOL

MarioOL Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    72
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Olsztyn
    fajne laski skaczą które to lubią i robią za kasę, więc nie rozumiem o co burza ?

9. Kyron

Kyron Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    207
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Czepianie się o wszystko - jakby to były Japonki od Sony to anime ,manga ,mundurki szkolne, taka tradycja itp. A widać że panny są zdrowe i pełnoletnie , a nie jak ktoś zapytał się widząc popis cheerliderek czy może sie juz podniecać bo nie wiedział czy dziewczyny maja 15 czy 18 lat.

Biały406 i p_bladek lubią to.
  10. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    Widzę, że będę odosobniony w mojej postawie, ale promowanie sprzętu elektronicznego poprzez pokazywanie skąpo ubranych Pań już dawno wyszło z mody. Tańczące Panie to jedno, ale wykorzystywanie tego do promowanie wizerunku bądź-co-bądź firmy uchodzącej za poważną jest conajmniej nietrafione. Stosowanie tego typu tanich chwytów nie świadczy tylko o podejściu do damskiej części publiki, ale też o profilu klienta, w którego celuje taka praktyka marketingowa.

Po reklamowaniu Doritos & Mountain Dew myślałem, że niżej upaść nie można. Oj jak bardzo się myliłem.

f1older i Marawuff lubią to.
  11. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1243
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    To jest coś w stylu twój młody brat może ale tobie to nie wypada.

p_bladek lubi to.
  12. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1690
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Baby jak to baby :p marudzić muszą :p.

Mi to tam obojętne czy są pół nagie czy nagie :).

Grunt, że są to kobiety, a nie transwestyci! - pokroju Szpak, Wurst itp .

13. Biały406

Biały406 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    82
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Tylko czekać aż zamiast seksownych dziewczyn na stoiskach będą stać poważni panowie w garniturach.

W zeszłym roku na TVN Turbo w jakimś programie była podobna afera gdy na chińskich targach motoryzacyjnych zabroniono reklamowania aut przez skąpo ubrane hostessy. Pokazano sztywnego Chińczyka w szarym garniaku przy stoisku VW jako wzór po czym przeszli do winowajcy. Ku mojej radości firmą, która się wyłamała było lubiane przeze mnie Peugeot z ładnymi dziewczynami. Nie były ubrane wyzywająco, ale przyciągały wzrok.

Gry są męską rozrywką i reklamowanie ich przez ładne (ale nie te plastiki z solarium) dziewczyny bardzo mi się podoba. Tylko, że mamy głupie czasy gdzie rządzi gender, feminizm i inne tedo typu bzdety. Za dziesięć lat jako biały, heteroseksualny facet będę bał się wyjść na ulice.

PS News wyszedł z ppe.pl a czy oni na 18 lat pisma nie wynajęli striptizerki? Nie chce mi się szukać numeru z relacją z imprezy, ale chyba tak było. Je@#ni hipokryci:p

Kyron, MarioOL i ManyPL lubią to.
  14. Hasted

Hasted Banned Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    38
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    no tak myslenie sredniowieczne ;D dzisiaj wszystko wokoł dupy sie kreci ... gracze sie burzą bo ich swiat sie zachwial , to dla nich szok zobaczyc polnaga kobiete !!! woleli bo zobaczyc rozebranego xboxa ,. a tak serio to co w tym zlego ? polnagie sexowne dziewczyny sa wszedzie , w sporcie , w reklamach proszkow do prania . Szukanie dziury w calym i tyle .

MarioOL lubi to.
  15. Giker127

Giker127 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Mielec
    Ekstra Impreza:p Musze zakupić takie wdzianko mojej zonie:D

BialyGTi i MarioOL lubią to.
  16. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    To już jest parodia. I jeszcze Phil ma zamiar za to przepraszać? Czemu Microsoft przejmuje się jakimś odchyłem społecznym jakim są feministki?

Biały406 lubi to.
  17. Biały406

Biały406 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    82
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    100 % racji. Dużo bardziej podobałoby mi się gdyby zamiast przeproszać ogłosił, że normalny, zdrowy mężczyzna nie widzi nic złego w tańczących dziewczynach.

Ciekawe, że nikt nie robi afery o teledyski gdzie dziewczyny tańczą w bikini.

18. BialyGTi

BialyGTi Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    775
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    w bikini jak w bikini ale sa tez takie gdzie cycki sa na dzień dobry

19. Marawuff

Marawuff Dziewczyna Dziewczyna Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Całkowicie się zgadzam. Promowanie sprzętu i gier przez takiego giganta poprzez robienie sobie niemal night clubu to fakt, że albo ktoś zawinił, albo MS bardzo nisko spada, a także obraza dla grających kobiet.

To, że akurat dużo chłopców i facetów stwierdza, że świetnie, to nic dziwnego. :p

20. SingSing74

SingSing74 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    20
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Za rok na targach zaśpiewa Konczit(a) Wust, a "zasiali górale owies" zatańczy ubrany w szarobrunatny waciak szef KOD-u z Anką Grocką - twarzą nowej Lary Croft. Mainstream będzie zachwycony takim pląsem.

WIELKI ŚWIECIE !!! Tego chcecie?

Ostatnia edycja: Marzec 19, 2016
    MarioOL lubi to.
  21. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Większość komentarzy powyżej tylko pokazuje że MS doskonale wie jaki jest jego target. Mówcie co chcecie ale natury nie oszukasz i "gracze" choćby nie wiem jak dorośli są emocjonalnymi dziećmi. Niektóre z nich - nawet od osób dorosłych brzmią jakby te osoby jeszcze cycka na oczy nie widziały :D

No cóż. Nie wiem w jakim lesie żyjesz że na imprezie dla graczy dowiadujesz się o takich strojach :D

I żeby nie było. Lubię kobiety i kobiece atrybuty :d tylko nie lubię gdy korpo w tak stereotypowy sposób traktuje mnie gracza. Jak będę chciał pooglądać to co na tej imprezie albo i więcej to pójdę do klubu ze striptizem i tyle.

Marawuff, petroz i p_bladek lubią to.
Wczytywanie...

Poleć forum