1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Migracja konta z PL na np. UK

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez fryc88, Listopad 6, 2013.

1. fryc88

fryc88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tuchola
    Czytałem newsa o Xbox Music który będzie dodany dla kont Gold, oczywiście w polsce to szybko/nigdy nie nastąpi, więc rozważam opcję migracji mojego konta głównego na UK.
    Czy są jakieś 'ale' o których nie wiem, a o których powinienem wiedzieć przed migracją?
    Głównie chodzi mi o to, czy jest coś co w polsce jest, a czego w UK kontach nie ma? Bo że w drugą stronę, w polsce wielu rzeczy nie ma, to wiem.
    Migracja dostępna jest raz na kilka miechów, a mam golda na kilka miesięcy do przodu wykupionego i szkoda by było potem czarować, żeby jednak konto PL mieć.

Zakupionych gier mam kilka, konto Xboxowe mam również połączone z Windows 8, nie wiem czy to przeszkadza w czymś?
    I co z funduszami w złotówkach na koncie po migracji na UK? Zostaną jakoś przeliczone czy jak to się odbywa?

2. Lotnik421 Xbox One

3. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Po migracji stracisz kasę. Tzn ona nadal będzie na twoim koncie ale tak jakby przypisana do polskiej części konta i będziesz mógł ją wydać dopiero po powrocie na PL. Gold przechodzi na inny kraj.

4. fryc88

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tuchola
    Czyli kasę lepiej wydać, bo nie wiem czy wrócę na PL :p

5. Jarajek

Jarajek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Nowy Tomyśl
    Polecam stworzyć drugie konto na UK niż migrować.

Bolączki z jakimi będziesz się musiał borykać:
    - Games with Gold, nie każdą grę będziesz mógł pobrać, nawet jeżeli użyjesz VPN gra niekoniecznie pobierze się dobrze i/lub nie uruchomi się (mam z tym problem na koncie US, ale ponoć na UK też są problemy);
    - w przypadku zakupu wersji elektronicznej gry (Gry na żądanie) nawet jeżeli gra wyszła w polskiej wersji językowej niekoniecznie będzie ją posiadać (np. Diablo 3).

Chodzi Ci pewnie głównie o aplikacje. Xbox Music i tak jest płatne (ewentualnie 30 dni darmowych), reszta albo w ogóle się nie uruchomi (blokady regionalne) albo tak jak w przypadku Xbox Music będziesz musiał wykupić dodatkowy abonament/subskrycję. W przypadku dodatkowego konta UK (oczywiście tylko Silver), będziesz mógł pobrać te aplikacje i będą one dostępne dla wszystkich kont na Twojej konsoli.

Więc moim zdaniem, lepiej założyć konto UK i/lub US, pobrać aplikacje które chcemy i uruchamiać je na polskim koncie niż migrować. Ceny na Marketplace mimo że są trochę wyższe w Polsce niż UK/US (chyba?) to i tak kupując polską zdrapkę z punktami wychodzi taniej niż kupując zdrapkę w US czy UK (mamy lepsze przewalutowanie pkt=lokalna waluta).

6. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Jest jeszcze pare zalet. Msp na us są tańsze. Można korzystać z programu xbox live rewards. Jest wiele darmowych promocyjnych avatarów. Gold można mieć za darmo.

7. fryc88

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tuchola
    Z US kontem i problemem bez VPN to akurat wiem że są problemy. Co do UK to w sumie chyba nie spotkałem się jeszcze z takimi.
    Diablo 3 mam akurat z preordera na płytce oryginał PL, także to mnie nie dotyczy, plus gra po angielsku to dla mnie żaden problem, wręcz odwrotnie, niejednokrotnie gry po angielsku lepiej brzmią niż polskie.
    Xbox Music był artykuł świeży wczoraj, że będzie dostępne za fri dla posiadaczy Golda, stąd moje zainteresowanie tym...A jak pobiorę Xbox Music na UK to nie sądzę, żeby chodziła na PL koncie, tak jak jest np z Last FM, które się ściąga, odpala, ale nic nie można w nim uruchomić po zalogowaniu się na swoje konto Last FM.

8. Jarajek

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Nowy Tomyśl
    ??? W US 4000 MSP kosztuje 50 USD, czyli ok. 155 zł (biorąc przewalutowanie PayPal lub samego banku z kk kilka złotówek więcej), a Microsoft i tak zamieni to z powrotem na USD czyli na 50 USD.
    W Polsce 4200 MSP kupisz również za ok. 150 zł (i to 200 pkt. więcej) a system zamieni to na ok. 220 zł.

Jaki wniosek? Bardziej opłaca się w Polsce.

Ale tak jak wspominałem nie wiem jak wyglądają różnice w sklepie xbox live pomiędzy US/UK a PL. Pewnie i tak patrząc że w PL dostajemy więcej za mniej wychodzi i tak taniej.

Z tego nie korzystałem, ale raczej opłacalne tylko jak się dużo kupuje w sklepie Xbox Live.

Słaba zaleta, chyba że komuś super strasznie zależy jak wygląda jego avatar - dla mnie w ogóle mógłby nie istnieć.

Przez miesiąc. Chyba, że piszesz o zamianie kredytów z Xbox Live Rewards, to jest to jakaś zaleta...

PS. Chciałem przed chwilą dołączyć do tego programu. Wyskoczył problem z moim wiekiem. Tak, jestem pełnoletni i to od kilku dobrych lat. Może robię coś źle...?

Na UK zdarzają się również problemy. Tutaj większej różnicy nie ma czy US czy UK, polskie IP to przecież nie amerykańskie czy brytyjskie.

To był tylko przykład. Również tak uważam, ale napisy czasem warto mieć. W Twoim przypadku nie ma to większej różnicy więc problem Ciebie nie dotyczy.

A następnie sprostowanie, że darmowe będzie 15 pierwszych odtworzeń. Będzie chodziło na PL, tutaj chodzi tylko, że nie ma tego w polskim sklepie Xbox Live, ale uruchomić aplikację uruchomisz. Jeżeli są jakieś problemy z uruchomieniem/działaniem aplikacji to tylko ze względu na polskie IP.

9. fryc88

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tuchola
    A nie przypadkiem 10 piosenek w miesiącu, czy coś takiego? Bo obiło mi się to o oczy szukając info w Windows 8.1 gdzieś o Xbox Music.
    Ogólnie to dałem się też zrobić w jajo, bo po instalacji 8.1 (legala oczywiście) nie wiedziałem, że nie ma w nim Media Center, a co za tym idzie, muzyki z kompa strumieniować nie mogę na sprzęt audio. A z kolei dokupienie MC do 8.1 to koszt 40 zł, o ile nie jest to duża kwota, o tyle nie obsługuje pobrania tej kwoty z konta Microsoft, tylko karta lub PayPal, co też jest dziwne, bo wszystkie marketowe produkty są dostępne za kwotę posiadaną na koncie MS...

10. Jarajek

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Nowy Tomyśl
    Darmowe Xbox Music dla posiadaczy złotej subskrypcji Xbox LIVE [UPDATE - Nic z tego] - Aktualności - PlayStation, Xbox, Wii - Portal PSX Extreme
    Xbox Music dla konsoli Xbox One jednak nie w pełni darmowe - Instalki.pl

Powyżej piszą właśnie o 15 darmowych utworach. I to już raczej przyszłościowo o XO, chociaż X360 też powinno to dotyczyć.

Poza tym, nawet jeżeli 10 na miesiąc to i tak kpina - godzina słuchania, łał.

Wracając do migracji załóż Silver na UK i zobacz, pobierz co się da, sprawdź na polskim koncie jak działa i później ewentualnie migruj. Tylko pamiętaj, że będziesz musiał tam "siedzieć" przez najbliższe 3 miesiące. Ja jak tylko będę mógł wracam z US do PL.

11. fryc88

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tuchola
    A tego update newsa nie widziałem, że 15 odtworzeń...
    W takim razie mój zapał do migracji ostygł. Spróbuję faktycznie na UK założyć silvera i zobaczę co i jak, ewentualnie wykupię golda na 1 miech, bo taki majątek to też nie jest żeby spróbować.
    A jak MS odwala takie jajca, to już chyba lepiej za 20 zł/m kupić Deezera pełną wersję i mam muzę na kompie + konsoli + telefonie...

12. Rob1N

Rob1N Banned Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    No i co ? Tak jarają Cię cyferki? Koniec końców to praktycznie ta sama wartość bo kasę nie dostajesz po bierzącym kursie tylko stałym ustalonym przez MS. To że w PL dostaniesz 218zł a tam w przeliczeniu 155zł to i tak kupisz dokładnie tyle samo (z różnicą 200msp na PL). Co do ceny to jak dobrze poszukasz to kupisz zdrapki 1600msp po 9USD a więc dużo taniej niż u nas.
    Albo dużo gra bo za samo granie też dostajesz. Ja jestem w programie od wejścia "nowej" wersji i juz zarobiłem 10USD a do tego mam zniżkę za to że jestem "mistrzem" i z każdych wydanych $$ część wraca do mnie.
    Aż nie wyłączą. Obecnie trwa to od lutego do dzisiaj więc chyba więcej niż miesiąc??
    Może masz fałszywa datę wbitą w koncie microsoft? Niestety ale takich bzdur tam nie przeskoczysz. Ms robi wszystko by poznać jak najprawdziwsze nasze dane :/

13. Jarajek

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Nowy Tomyśl
    Cyferki same w sobie nie, ale zaoszczędzone złotówki już tak.

Prosiłbym zatem o namiary (chyba, że to tajne źródło dostępne tylko dla grupki osób). Ja opierałem się tylko na Amazonie. Tam tak dobrej ceny nie znalazłem.

Pisząc miesiąc miałem na myśli samą migrację (o tyle przedłużył mi się Gold migrując z PL do US), nie dodatkowe profity z programu.

Mam dobrą datę, a nadal wywala komunikat:

Tylko tam widzę jakąkolwiek wzmiankę o dacie urodzenia i miejsce na jej zmianę. Z poziomu konsoli niestety nie widzę takiej opcji.

14. Rob1N

Rob1N Banned Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    problem w tym że nie zaoszczędzisz nic. Chcesz przykładów ?
    Aby kupić GTA 5 w PL potrzebujesz 279zł czyli przynajmniej zdrapki 4200 + 1600.
    W USA GTA 5 kosztuje 60usd czyli zdrapki 4000 (50usd) + 800 (10usd) w zupełności wystarczą.

Chodzi mi o to że przeliczając PLN na USD i odwrotnie to bardziej opłacalnie wyglądają złotówki jednak USA ceny są proporcjonalnie niższe do wartości doładowania i w większości przypadków kupimy dokładnie to samo za tyle samo :) Mam nadzieję że w miarę jasno się wyraziłem.

15. Jarajek

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Nowy Tomyśl

Przykład trochę słaby, bo kto kupi grę za 279 zł, która premierowo kosztowała 229 zł? Teraz pewnie jeszcze taniej.

Może podam przykład, który jednak obrazuje że w Polsce wychodzi taniej:

W promocji
    Dishonored - 32,99 zł (Polska)
    Dishonored - 9,89 usd (USA) czyli również ok. 32 zł

W przeliczeniu ile faktycznie trzeba wydać, w Polsce wychodzi korzystniej. I mamy przynajmniej polskie napisy, czego w wersji z USA nie uświadczymy.

16. Rob1N

Rob1N Banned Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    To raczej Twój przykład jest słaby bo mówisz o jednorazowej promocji a w rzeczywistości większość dodatków jest taniej na USA. A co do gier to oczywiście nie warto migrować. Ja tylko podałem przykład pierwszy z brzegu bo co by nie mówić to i tak kupując tanie zdrapki kupno tego GTA wyniesie mniej niż 150zł.

17. Jarajek

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Nowy Tomyśl
    Zatem po raz drugi proszę, żebyś napisał gdzie można kupić te "tanie" zdrapki. Podajesz argument, który nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości.
    W Polsce 4200 MSP kosztuje już 150 zł, a jak pisałeś powyżej będzie potrzebne jeszcze 1600 MSP.
    60 $ to również grubo ponad 150 zł bo ~190 zł.

Tylko nie pisz (jak to pisałeś w PW), że zdrapki już są niedostępne. Bo z tego wynika, że to również była PROMOCJA, a mój przykład z promocją nazwałeś słabym. Słaby przykład obalasz jeszcze słabszym, bo wirtualnym...

18. Shady1991

Shady1991 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kraków
    A mam pytanie podobnie do sprawy :) Przeniosłem swoje konto na UK, ale na na xboxie nadal mam stare menu w sensie nasze polskie, bez tv itd., czy to się po czasie zmienia czy jak? Usuawałem profil,na nowo pobierałem i wciąż to samo, a drugie założone na Uk bezpośrednio na tej konsoli ma reszte zakładek.

19. Jarajek

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Nowy Tomyśl
    Spróbuj zmienić region w ustawieniach konta (na konsoli) na UK. Ewentualnie język również.

20. fryc88

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tuchola
    @up
    Języka zmieniać nie trzeba. Poszukaj w google opisu migracji konta, z innego linka to się robi, przez to, co dostępne na Xbox.com nie udało mi się przenieść regionu konta.

21. Shady1991

Shady1991 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kraków
    Na konsoli wszystko jest zrobione na UK, robiłem własnie przez xbox.com, ale w takim razie poszukam też tego linku :)

Wczytywanie...

Poleć forum