1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Mikrofon bezprzewodowy a'la headset

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez Polluks, Luty 29, 2016.

1. Polluks

Polluks Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Toruń
    W innym temacie rozmawiamy o słuchawkach 7.1 dla xbox one. Nie chciałbym tam mieszać, wiec postanowilem napisać w nowym wątku.
    O co mi chodzi. Otóż mam bardzo dobre słuchawki 7.1 od Sony MDR-FR 6500 podpiete po optyku do XONE. Dźwięk który podają do moich uszu jest rewelacyjny. Brakuje mi w nich oczywiście mikrofonu do rozmów podczas gry. W związku z tym zacząłem rozglądać się za innymi (TB 500X lub 800X) o czym mowa w innym wątku. Jednak biorac pod uwagę że moje Sony kosztowały nie mało, a i dźwięk jest super to pomyślalem o jakimś wyjsciu pośrednim i tym samym tanszym.
    I teraz główne putanie. Czy jest jakiś mikrofon zakladany na uchu, a zasadzie za ucho (coś jak w TV mają) ktory będzie podłaczony z xone drogą radiową, przez który będę mógł spokojnie rozmawiać ze współgrającymi i jednocześnie cieszyć się dźwiękiem z moich słuchawek Sony.
    Jeśli coś jest niezrozumiałe proszę pytać, doprecyzuję.

Wysłane z mojego SM-P905 przy użyciu Tapatalka

2. Lotnik421 Xbox One

3. sp7foy

sp7foy Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Skierniewice
    Ja bym ...
    - Wziął mały mikrofon od PC
    - Skrócił go do samej wtyczki
    - Wetknął w pada i zobaczył jak działa

Są modele które już są odpowiednio skrócone, są modele wściekle czułe. Kwestia poszukania i za masz 20 zł masz mikrofon :)

4. Polluks

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Toruń
    Bardzo dziękuję za odpowiedź i sugestię. Problem w tym, że ja nie gram padem w grach do których właśnie potrzebna ni komunikacja.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

5. Polluks

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Toruń
    Chyba nici z mojego planu. Dzisiaj grałem z kolegą w R6S i postanowiłem włączyć komunikację. Dopóki nie podpiąłem headseta do pada to słyszałem go w słuchawkach razem z dźwiękami z gry. Kiedy podłączyłem headseta do pada żeby korzystać tylko z mikrofonu, przestałem go słyszeć w słuchawkach, a zacząłem w słuchawce headsetu. Wygląda na to że headset po włączeniu przechwytuje dźwięk czatu i zabiera go z wyjścia optycznego.
    Czy w związku z tym kiedy podłączę tylko mikrofon na jack 3,5 przez przejściówkę przypinaną do pada lub bezpośrednio do pada z gniazdem 3,5 to też zabierze mi głos rozmówcy ze słuchawek? Może wtyk mikrofonu trzeba jakoś odpowiednio polutować?

6. Zombisztajn

Zombisztajn Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Nie wiem jak na One ale na 360 jest opcja by dźwięk rozmowy był słyszalny na headsecie/głośnikach/ głośnikach i headsecie.

7. Polluks

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Toruń
    A gdzie się to ustawia?

8. Zombisztajn

Zombisztajn Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Na 360 wchodzisz w preferencje i głos, nie wiem czy Ci to pomoże i nie wiem jak jest w One.

9. Polluks

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Toruń
    W XONE niestety nie ma takiej możliwości. Przynajmniej ja nie znalazłem w ustawieniach.
    Mam prośbę do kogoś kto posiada tą przejściówkę do pada umożliwiającą podłączenie różnych słuchawek z wtykiem jack 3,5.
    Chodzi mi o wpięcie tej przejściówki i podłączenie tylko mikrofonu, takiego na kabelku. Czy wtedy głos czatu także zniknie ze słuchawek lub głośników telewizora?

Może ktoś wie jak przerobić headset ten jednogłośnikowy, żeby obsługiwał tylko mikrofon i nie wyłączał czatu z głównych głośników? Jak pisałem, programowo nie da się tego zrobić.

10. Polluks

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Toruń
    Może taniej i szybciej rozwiążę problem. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
    Jeżeli podepnę do pada przejściówkę do zastosowania jakichkolwiek słuchawek lub pada z gniazdem jack 3,5mm i wcisnę tam mikrofon na kabelku o taki np.: http://allegro.pl/super-czuly-pojemnosciowy-mini-mikrofon-na-klipsie-i5902056515.html to nie wyłączę dźwięku gry ze słuchawek?
    Gdzieś wyczytałem, że jeśli zastosujemy przejściówkę lub pada z gniazdem 3,5mm to w ustawieniach dźwięku pojawiają się dodatkowe opcje. Może to te których pisał Zombisztajn...

Wczytywanie...

Poleć forum