1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Mikrofon przestał działać.

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Konrad Mrok PL, Sierpień 18, 2010.

1. Konrad Mrok PL

Konrad Mrok PL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Solec Kujawski
    Witam.
    Przestał działać po przełączeniu głośników na słuchawki i/lub z powrotem (wtyczka mikrofonu nie była ruszana, więc może to być zbieg okoliczności). Nie reinstalowałem sterów do karty dźwiękowej (Realtek ALC650 zintegrowana z gigabyte 7nf-rz), ale zainstalowałem nową kartę ze sterami i na niej istnieje ten sam problem. Podczas testu mikrofonu (np. w Skype) zielony pasek pojawia się podczas wkładania i wyjmowania wtyczki mikrofonu (słychać wtedy również trzaski w głośnikach), po czym Echo nagrywa pisk (cichy - nie żaden przeraźliwy - ale słyszalny) - zielony pasek ustawia się na 2 lub 3 kresce. Pisk znika po odłączeniu mikrofonu od kompa. Przychodzi mi na myśl jakieś zwarcie, ale niby skąd - i w obu kartach(?), lub uszkodzone gniazdo - ale znowu - obie karty z tym samym defektem? Druga karta dźwiękowa jest fabrycznie nowa.
    Dodam jeszcze, że odtwarzany dźwięk słyszę bez problemu oraz, że testowałem różne mikrofony (działające). W ustawieniach wszystko jest ok. Wybrana jest odpowiednia karta, mikrofon na max. głośność, w menedżerze urządzeń nie ma baboli.

A i sorry że to nie chodzi o xa ale na innych forach nikt nie odpisuje.

2. Lotnik421 Xbox One

3. ReXx

ReXx Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Wtyczka na pewno znajduje się w CZERWONYM wejściu? Karty Realtek są chyba jednostronne. Wyjmij wtyczkę. Start -> Uruchom -> RTHDCPL.EXE <ENTER>
    Wkładasz wtyczkę do Czerwonego i powinno wyjść że urządzenie podłączone, albo coś w tym stylu. W zakładce są gdzieś gniazda jeżeli nie widzisz tam nigdzie podświetlonego mikrofonu to wkładasz w wejście obok. Podświetli Ci się któraś z pozycji klikasz na nią i bierzesz "Wejście Mikrofonu".

4. badzik15

badzik15 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miałem podobny problem co ty, też przy wkładaniu mikrofonu coś w teście skype wyskakiwało, i była to wina mikrofonu.(też mam karte realtek)

Wczytywanie...

Poleć forum