1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Mini worklog modyfikacji pada

Temat na forum 'Artykuły' rozpoczęty przez karo7384, Styczeń 22, 2013.

1. karo7384

karo7384 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Na wstępie jeżeli zły dział to poprosiłbym gorąco o przeniesienie, ponieważ miałem problem co do umieszczenia takiego wątku.
    A co do tematu, otóż chciałem wam przedstawić moją bardzo skromną modyfikację pada xboxowego.

Kupiłem jakiś czas temu na allegro okazyjnie oryginalnego pada razem z nowym również oryginalnym headsetem za 79zł. Headset jest naprawdę nowy i nie miałem zastrzeżeń, po padzie oczywiście się tego nie spodziewałem i miałem rację ponieważ było widać na nim oznaki zmęczenia, trochę już się nim grało i nie dało się tego ukryć i dlatego postanowiłem go sobie pomalować.

Na samym początku pad prezentował się następująco:
    Zwykła biel, która też swoją drogą średnio mi się podobała.

Do rozkręcenia pada potrzebny będzie śrubokręt torx czyli t8 z malutkim bolcem w środku. Oczywiście nie posiadałem śrubokręta z tym zabezpieczeniem, a jedynie zwykły t8:

Udało mi się wykręcić 5 śrubek bez przeszkód, w dwóch ostatnich bolec trzeba było wyłamać i zrobiłem to z pomocą zwykłego małego śrubokręcika, nie ukrywam jednak, że trochę się z tym namęczyłem.

A oto pad świeżo po rozkręceniu:

Następnie pada rozłożonego na czynniki pierwsze trzeba było dobrze wyczyścić, odtłuścić oraz przygotować do lakierowania, tutaj pomogła zwykła taśma.

Jak widać przygotowałem wszystko najlepiej jak potrafiłem więc czas malować. Farba to czarny mat choć świeżo po psiknięciu wygląda inaczej.

Farba matowa okazała się schnąć bardzo szybko więc już za parę godzin można było "chlusnąć" padzik zielonym połyskiem. Jeżeli ktoś chce wiedzieć jak to zrobiłem to nic prostszego, wystarczy psiknąć farbą do nakrętki i zamaszystym ruchem chlapnąć na nasz cel, a oto efekt:

W między czasie kiedy pad spokojnie sobie wysychał zająłem się inną sprawą, na pierwszym zdjęciu widać, że xbox guide button jest w tej wersji matowy... pasta polerska i po chwili zaczęło robić się "lusterko" swoją drogą bardzo polecam pastę automax :)

Tutaj niektóre elementy po wstępnym wyschnięciu choć dwa z nich poszły zaraz do malowanka na zielono.

Zielona farba jeszcze troszkę mokra ale nie mogłem się powstrzymać od przymiarek ;>

I ostatni etap czyli skręcanie pada w całość, przypominam, że jedna śrubka znajduje się pod osłonką na baterię i do tego pod naklejką z kodem kreskowym o ile się nie mylę, zobaczcie na zdjęciu :)

A oto bardzo prosty ale jednocześnie bardzo mi odpowiadający efekt końcowy :)

1 osoba to lubi.
  2. Lotnik421 Xbox One

3. KubaFreeStyle

KubaFreeStyle Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    94
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Zamość
    Kolego, mam nadzieję, że zastosowałeś dobrą farbę, bo jak to tanizna, to kwestia jednego dnia grania i będziesz miał ręce jak z kopalni ;)

1 osoba to lubi.
  4. TheOFF

TheOFF V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    341
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    UK
    Dla polepszenia efektu, radziłbym Tobie "przejechać" tego pada jakimkolwiek lakierem bezbarwnym. ; )
    A robota ładnie wykonana, jednak tak jak pisze @up, nie zdziw się jak farba zacznie schodzić, w szczególności z joysticków.

1 osoba to lubi.
  5. karo7384

karo7384 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    chyba mam jeszcze bezbarwną więc dzięki za rady :)

6. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
Wczytywanie...

Poleć forum