1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Mit czy prawda?

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez Baksio, Luty 14, 2009.

1. Baksio

Baksio Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Opole
    Czytajac to forum duzo razy spotkalem sie z stwierdzeniami ze gdy wyslemy do ms konsole przerobiona to bedziemy musieli zaplacic za transport...
    Czy to jest prawda? Z drugiej strony czesc ludzi pisala ze to nieprawda.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Grinch

Grinch Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Jest to mit. Do puki nikt nie przedstawi sensownego dowodu to nie ma co wierzyć w głupoty. Nie mają prawa kasować za transport jakiś dziwnych pieniędzy...
    Mogą ewentualnie zażądać pieniędzy za naprawę, ale tylko wtedy jak zezwolisz na nią.

4. sloniu

sloniu trolololololo V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    A co? Jak konsolka zepsuta jedzie za granicę i wraca, to M$ płaci za to? Nie...

5. aroaro20022

aroaro20022 Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Pce
    A ile taki transporcik mniej więcej kosztuje?

6. CuxPL

CuxPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Prochowice
    Grinch pracujesz w M$ że to wiesz??Ktoś na forum kiedyś pisał że wysłał do M$ konsole z Ixtreme i zamiast dostać naprawioną konsole musiał zapłacić 500zł za kuriera.Więc prawda jest po środku czasem sprawdza kiedy został wgrany flash czasem nie.

7. aroaro20022

aroaro20022 Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Pce
    o ja pierd. To ja juz bym wolal, zeby mi tego Xboxa gołębiem pocztowym przysłali :/

8. Baksio

Baksio Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Opole
    a jakim prawem moze sie kierowac ms przy odsylaniu konsoli ?
    Niemoze chyba sobie zaspiewac ile im sie podoba...
    A widzialem post goscia ktory pisal ze jemu odeslali i kazali zaplacic jakies 500zl ale ten gosciu to byl zagorzaly przeciwnik piractwa wiec mi sie zdawalo ze gada tak poto zeby ludzie sie bali.

9. smiti

smiti Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Chorzów
    A wy myślicie, że ile kosztuje przesyłka UPS do Niemiec i z powrotem około 5kg ? MS nie jest jakąś organizacją charytatywną, obciążają kosztami transportu paczki i koniec. Co do tego ile to jest to dokładnie nie wiem ale wiem na 100%, że każą zapłacić za kuriera w dwie strony ponieważ to tylko i wyłącznie wasza wina.

10. cage900

cage900 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    przeciez to bez sensu

po 1. jakim cudem transport moze kosztowac tyle co nowa konsola

po 2. Jesli nawet gdyby zdazyło sie tak że w MS stwierdziłby że konsola jest przerobiona, to na bank nie naprawili by jej wam nie pytając wpierw o zgode

po 3 cena 500zł jest wzieta całkowicie z kapelusza
    przykładowo wysyłka z USA kosztuje ok 40$ to czemu do czech/niemiec miałaby kosztowac 5 razy tyle?

Tutaj nie trzeba pracować dla MS aby wysnuć jakies wnioski wystarczy logicznie mysleć

oczywscie zaraz znajdzie sie jakis harcerzyk przeciwny piractwu który to wszystko podważy ale to juz nie moja sprawa

11. kotiv

kotiv Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Kto oddaje przerobioną konsolę na serwis gwarancyjny ???? tylko KOMPLETNY DEBIL !! !!! albo rodzice debila nie mając pojęcia co debilny synek od............je........bał :):)

12. smiti

smiti Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Chorzów
    Nie mówię, że obciążają na 500zł, obciążają na koszty przesyłki w dwie strony 5kg paczki. 5kg to nie tyle co koszt wysłania gry z USA i to w dwie strony.

A kto Ci powiedział, że naprawiają ? Nic w niej nie dotykają. Płacisz za to, że wysłałeś przerobioną konsolę, MS nie będzie Ci jeszcze fundował wysyłki skoro Ty go okradasz.

Koniec tematu bo zaraz jakiś pirat, który nigdy nie przechodził przez serwisowanie x'a powie, że to mit. Zadzwońcie na infolinię i się spytajcie, gwarantuje wam, że taka właśnie będzie odpowiedź. Noo, chyba, że się boicie.

13. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa

jak cos jest odsyłane na twoj koszt UPS a ty nie masz umowy to sa to takie ceny. A przesylka z USA czesto jest tansza niz z europy:)
    wiec wydaje mi sie ze kwota 500 zł (jakies 100 euro jest jak najbardziej realna). ale z drugiej strony UPS nie praktykuje zagranicznych wysylek pobraniowych wiec nie nie wiem jak to jest zoorganizowane

14. Owocowy

Owocowy Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Xbox Live
    Z tego co mi wiadomo jak wyślesz konsole przerobioną , tracisz gwarancję a co za tym idzie zapłacisz nie tylko za transport ale i za naprawę.

15. Darknezz

Darknezz Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Sosnowiec
    Jeżeli straciłeś gwarancje, a istnieje opcja że dzwonią do Ciebie i mówią że mogą ja naprawić i Ty się na to zgadzasz to musisz za naprawę zapłacić, jeżeli nie zgodzisz się na naprawę wtedy płacisz za transport. Wiem jak jest miałem tak z laptopem i uważam że Microsoft działa tak samo.

16. norberdo

norberdo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    zGora
    sprawdzilem cennik na stronie UPS i koszt transportu w JEDNA strone 5 kg paczki do Czech to, w zaleznosci od rodzaju (express, standard, itp.) koszt od ok. 300 do 850 zlotych, wiec jesli MS obciaza za transport to i tak wychodzi taniej :D

17. Grinch

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Wystarczy zwykła dedukcja. Ktoś gdzieś powiedział, ktoś gdzieś napisał.
    A ja Ci pisze, że to bajka! Komu wierzysz? Dowód proszę... Twoje słowa są w tym przypadku nie podparte żadnymi faktami.

M$ jako wielka korporacja ma podpisaną umowę z UPS - za transport płacą grosze!!! To co widzicie w cenniku na stronie to koszt dla indywidualnego klienta.
    Nikt nie ma prawa nałożyć na kogoś astronomicznej kwoty od tak... Zresztą prosze mi pokazać w regulaminie M$ informację o obciążeniu właściciela taką kwotą. Bez tej informacji możecie sobie między bajki włożyć mit o rachunku na 500zł

18. mateusz232

mateusz232 Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Ja jak narazie widziałem tylko ze Microsoft naprawiał napędy po ixtreme ale nie widziałem jeszcze żeby komuś odesłali i kazali zapłacić za transport...

19. CuxPL

CuxPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Prochowice
    Grinch ale ty też nie masz potwierdzonych doniesień że M$ nie każe płacić za wysyłkę.Więc jak wiele osób pisało że musiało płacić 500zł ,to pewnie trzeba jak wykryją ingerencje w konsoli.A tak wogóle myślisz że M$ będzie płaciło ze swojej kieszeni za transport jak maż przerobioną konsole??

20. wiecach

wiecach Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    nigdy nie wysyłałem xboxa na gwarancję ale biorąc pod uwage serwisy Toshiby czy Acera z którymi miałem kontakt, w regulaminie pewnie pisze, że w razie braku wady lub wady powstałej z winy użytkownika (ja akurat mam gwarancję rozszerzona która to obejmuje, a pochwale się) serwis ma prawo obciążyć daną osobę kosztami przesyłki i sprawdzenia sprzętu. Wysyłka sprzętu jest równoznaczna z akceptacją regulaminu. Ja czytałem tylko gwarancję rozszerzoną a czy ktoś z was czytał zwykłą? Lub przejrzał dogłębnie jakieś dokumenty ze strony serwisu? Bo biorąc pod uwagę inne serwisy nie sądzę ze M$ będzię sie wyróżniał.

21. Grinch

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Moje informacje przynajmniej nie są wyssane z palca. Zachowujesz sie jak stara babcia - tzw plotkara. Puki nie ma dowodu - nie ma co plotkować.
    Przy każdej gwarancji widnieje informacja, że w przypadku modyfikacji sprzętu koszty transportu i naprawy ponosi właściciel. Z tym się zgodzę. Nie ma jednak możliwości aby:
    1. Przy wykryciu modyfikacji sprzętu Microsoft naprawił konsolę bez twojej zgody a potem zażądał za naprawę nie wiadomo jakiej kwoty. Musisz zgodzić się na to!
    2. Wlepić rachunek za transport nie informując w żadne sposób ile taki ewentualny transport może wynieść. Taka informacja musi być podana w ich regulaminie. Chyba, że jest stosunkowo realna.

Jeśli chodzi o samo działanie serwisów.
    Przy tak ogromnej ilości konsol które oni mają do naprawienia przypuszczam, że patrząc na koszta taniej jest po prostu naprawić i wymienić sprzęt niż płacić pracownikom za każdorazowe sprawdzanie modyfikacji napędu. Nam się wydaje to oczywiste - włożyć płytkę z kopią i odpalić. Ale tak oni nie mogą działać, to wszystko musi być prawnie udowodnione, a nie za pomocą kopii gry :)

Ile razy wysyłałem uszkodzoną kartę graficzną z mojej winy (przez OC) - nigdy nikt się nie przyczepił, mimo iż wiedzą, że ich karty graficzne świetnie się kręcą.

Wczytywanie...

Poleć forum