1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

mkv a xbox360

Temat na forum 'Oprogramowanie' rozpoczęty przez saemon, Luty 19, 2009.

1. saemon

saemon Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Łódź
    hej, mam film 720p w formacie .mkv i chce go obejrzec na xbox360, z tego co zrozumialem nie ma takiej mozliwosci; skonwertowalem wiec go na komputerze programem GOTSem do avi, nagralem na plyte, jednak na konsoli okazalo sie, ze nie dolaczyl mi napisow.
    co mam zrobic zeby moc obejrzec ten film na xboxie?

jestem kompletnym laikiem wiec prosilbym krok po kroku;)

2. Lotnik421 Xbox One

3. Domanos

Domanos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
  4. paco45

paco45 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    A jak jest z oglądaniem wmv-Hd po wypaleniu ich a dvd?
    Stopują się, kiedyś na ps2 odpaliłem divix i non stop miałem zatrzymanie odtwarzania.
    Czy ten sam problem występuje na xboxie?
    Czy można wypalić film powiedzmy 6,5 gb na dl czy trzeba podzielić na 2 pliki poniżej 4gb?

5. morty

morty Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Więc tak:

jeśli nie potrzebujesz napisów bez sensu jest przerabiać .mkv na .wmv - rekompresja obrazu zajmuje dużo czasu i obniża jakość. Mkv jest kontenerem (takim jakby pojemnikiem), który zawiera w sobie obraz w formacie h264, po przełożeniu go do innego kontenera (.mp4) można bezpośrednio odtwarzać na xboxie. Jedynym haczykiem jest to, że dźwięk, który w .mkv jest najczęściej w formacie 5.1 ac3 lub 5.1 dts trzeba przerobić na 2.0 aac (czyli z dźwięku wielokanałowego robi nam się stereo, za to rekompresujemy tylko dźwięk, co odbywa się ZNACZNIE szybciej).

Tak naprawdę nie trzeba się na tym wszystkim znać - są darmowe narzędzia, które zrobią wszystko za nas po jednym kliknięciu:
    XenonMKV
    GOTSent

Tu (AfterDawn.com: Guides: Convert MKV to MP4 for Xbox 360 (Easiest Method)) jest opis jak używać tego drugiego, a tutaj (AfterDawn.com: Guides: How to play MKV content on Xbox 360) opisany jest cały proces.

Niestety, jeśli chcesz skorzystać z napisów, musisz wtopić je w obraz, i tu bez rekompresji obrazu się nie obejdzie. Co do rozmiaru plików - 4GB to rozmiar narzucony przez system plików FAT32. Xbox nie obsługuje NTFS, za to ma możliwość obsługi Macowego HFS+ na którym takie ograniczenie już nie obowiązuje.

Wczytywanie...

Poleć forum