1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

MMO na 360 - opóźnienia winą Microsoftu

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez TymonPRO, Sierpień 30, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. TymonPRO

TymonPRO XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

Twórcy dwóch gier MMORPG, Final Fantasy XIV i Champions Online, wypowiedzieli się na temat opóźnień ich gier w wersji na 360 w porównaniu do, odpowiednio, wersji na PS3 i PC. Jak się okazuje, MS nie bardzo wie jeszcze, jak właściwie MMO mają działać na jego konsoli.

Jack Emert z Cryptic:

Microsoft to duża firma i muszą rozstrzygnąć różne kwestie związane z MMO. Zanim taki wielki zwierz jak Microsoft się ruszy, trochę to trwa. W zasadzie nie ma innego wytłumaczenia, bo deweloperów tak samo to zbija z tropu, jak wszystkich innych.

W tej chwili rozmawiamy tylko z Microsoftem. Piłka jest po ich stronie. My jesteśmy gotowi, ale póki Microsoft nie da nam zielonego światła, po prostu czekamy.
    Hiromichi Tanaka ze Square Enix:

Jako że 360 ma własną politykę, z Xbox Live, która jest inna od Internetu, wciąż trwają dyskusje z Microsoftem co do tego, jak ma to wyglądać w naszym przypadku. To jeden z powodów, dla których gra ukaże się później.

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, zapewne chodzi o pieniądze. Sądzę, że jest to nie tyle kwestia techniczna, co deweloperzy nie mogą się dogadać z MS jeśli chodzi o podział pieniędzy za subskrypcje. Poza tym, w przypadku 360, wszystkie gry online korzystają z Live, podczas gdy na PS3 wydawcy prowadzą własne serwery.

[via VG247]

MMO na 360 - opóźnienia winą Microsoftu

2. Lotnik421 Xbox One

3. miedzianek

miedzianek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    no,nareszcie domena pc'tow wejdzie na konsole:D

no coz,wg mnie chodzi bardziej o techniczna strone,no bo mamy serwy live w wielu krajach,i tak np jak zrobic zeby usa moglo grac z uk i na odwrot?trza kombinowac i wogle...

ale i o kase zapewne tez chodzi,chociaz jakos z FF potrafili poradzic-.-

4. muniek110

muniek110 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gdynia
    zniesc opłaty za live i bedzie git.
    wszyscy na tym skorzystaja.
    microsoft-wiecej gier online
    gracze-nie beda musieli placic za neta
    studia-beda wiecej gier produkowac online

5. Shadowriver

Shadowriver Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Puki WoW będzie tylko na PC, to ta platforma zawsze będzie domeną MMORPG ;]

Live to tylko system autoryzacji multiplayera :p serwery gier albo są P2P (czyli serwer chodzi na konsoli jednego gracza) lub są własnością producenta gry i tylko się pytają Live kim jesteś ;] Problem X i MMO głównie polega na sprawach finansowych, niż na technicznych :p

6. Raps

Raps Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Warszawa
    Raczej gracze z USA i UK nie będą chcieli grać razem- inne strefy czasowe są zabójcze dla MMO. Dawno temu grałem w tego typu gry i musza byc jakies eventy ktore przykuwaja graczy do monitora, a o 4 w nocy nie kazdemu sie bedzie chcialo wstawac by "cos ubic" razem z innymi graczami.

Poza tym dla mnie MMO mogli by zostawic na PC, ale wiadomo, chodzi o kasę.

7. miedzianek

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok

wiem,ale przynajmniej powoli zaczyna mmo wchodzic na konsole-co do tej pory bylo glupota(bo jak padem zastapic mysz+klawe?) ale podobno blizzard robi jakies mmo na konsole:D

8. norberdo

norberdo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    zGora
    Tak! I rozdawac konsole i gry za darmo! ;)

9. muniek110

muniek110 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gdynia
    no coz na ps3 jakos dalo rqade zrobic darmowego multi,nie?
    wiec czemu nie na x'ie

10. Shadowriver

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Proste, gdyby nie to to ludzie nie kupowali by golda :> tak są zmuszeni by co cokolwiek zrobić online w Xie

11. Shinnoq

Shinnoq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Rybnik
    Miło by było, gdyby MS w końcu dał coś od siebie graczom zamiast ciągle od nich brać. Skoro płacimy za Live to może oni zapłacili by SqareEnix za dostęp do FFXIV ? To dopiero dokopałoby Sony... Na PS3 za finala płaciliby abonament a na x0 byłby za free (w cenie golda). Wiem, wiem... za piekne aby okazało sie prawidzwe ;]

12. Shadowriver

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Po pierwsze, nikt nie potwierdził że FFXIV będzie od razu na X'a.
    Po drugie, cena abonamentu FF jest taka sama jak Live jeżeli nie droższa, MS musiał by dopłacać i to dość spory procent za takie coś, nie wiem czy opłacało by im się.

13. Shadowriver

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Po pierwsze, nikt nie potwierdził że FFXIV będzie odrazu na X'a.
    Po drugie, cena abonamentu FF jest taka sama jak Live jeżeli nie droższa, MS musiał by dopłacać i to dość spory procent za takie coś, nie wiem czy opłacało by im się.

14. Orth

Orth Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Resko - Szczecin - Berlin
    e tam bardziej chodzi o to że m$ gryzie się i nie wie czy puścić tego mmo za free czyli nawet dla tych z kontem silver ( w ogóle to jakaś ściema :D*) czy nawet z tego skroić graczy, warto przypomnieć że dochody z konsoli to:

1.Sprzedaż konsoli (od 299$)
    2.Akcesoria (np Headset od 15zł do ok.200zł (bluetooth))
    3.Abonament Gold
    4.Microsoft Points (£0.85 - £42.50 lub $1.25 - $62.50)
    5.XNA Premium Membership (99$ za 4 miesiące)

pomnóżcie sobie to wszystko razy ileś tam w ciągu roku albo miesiąca...
    Jeśli M$ da to za free to
    a) użytkownicy mogli by się zacząć buntować ale mmo miało by więcej graczy
    b) było by dostępne tylko dla tych z goldem i po pewnym czasie by zdechło

*to tak jak by konta silver nazwać kury a golda koguty "pfff ty to jesteś cienka kura, zoba ja to kogut jestem" :p

15. Shadowriver

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    @Orth, nie do końca rozumiem o co ci chodzi ^^' Za free (silver) ale za abonamentem dla SE, czy free całkowicie? ;p

16. andryush

andryush Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    Oj za free(silver) to chyba jeszcze w zadna gre online nie pograsz... no chyba , ze ktos sie zlituje(epic games[GOW2]) i da pograc za darmo(silver) przez tydzien.
    W MMO bedziemy mogli grac tylko i wylacznie na kontach Gold , a jezeli bedziemy chcieli miec wiekszy dostep do swiata gry to bedziemy musieli wykupic jakis oddzielny abonamet u producenta gry... taka kolej rzeczy wydaje mi sie byc najbardziej prawdopodobna. ;)

17. wisien

wisien Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    silver moglby miec do tego dostep, a gold dawalby ogromne bonusy i bez niego nie moznabyloby eksplorowowac wiekszosci terenow

graczy przyciagneloby, golda ci co maja i tak by mieli a na pewno duzo osob kupiloby go

18. hawkes

hawkes Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łapy
    Ja zastanawiam się nad inną kwestią związaną z MMO na konsole - czy będzie podział na serwery Xboxa360 i PS3? Jeśli tak, no to kurde, niezbyt optymistycznie mi się to zapowiada jeśli społeczność jakiejś gry MMO będzie rozbita na 2-3 części (dochodzi jeszcze PC). Mogliby w imię zysku :)D) trochę współpracować żeby gry MMO na konsole nie były gniotami z podziałem na platformy ale mogły konkurować z MMO na PC. Ah, przez te całe gadanie zaczynam tęsknić za WoWem ;(.

19. Shinnoq

Shinnoq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Rybnik
    Podział na konsole i PC jak najbardziej. Dlaczego ? PCtowcy to cziterzy... odrazu zaczna dłubać wyszukiwać bugi, grzebać w kodzie itp. Konsolowcy tych możliwości nie mają (no jedynie bugi moga wykorzystywać).

20. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Też tak myślałem jak hawkes, ale po przeczytaniu posta Shinnoq zmieniam zdanie ;D

21. miedzianek

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    nie da sie polaczyc serwow ps3 z x360-a to temu ze inne szanse(inna 'klawiszologia'),sony z m$ by sie nie dogadalo,bylyby problemy z lagami i wogle

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum