1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Mod by rufus

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez rufus1977, Marzec 15, 2011.

1. rufus1977

rufus1977 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Hull
    Moja konsola co prawda jeszcze nie zaliczyła rroda i żadnych problemów jeszcze nie było ,ale "dziewiczy okres" bezawaryjnej pracy powoli się już kończy.
    Konsola przerobiona więc w razie problemów na gwarancję nie mogę liczyć ,postanowiłem poprawić trochę inżynierów z m$ i zmienić chłodzenie gpu.
    Kupiłem używany cooler cpu i zamontowałem go na gpu.
    Przed zamontowaniem był szlifowany i polerowany bo gołym okiem było widac jego nierówną powierzchnię.

Następnie wziąłem się za tunel ,kupiłem drugi i tak go przebudowałem że wyszły prawie takie same otwory pasujące na radiator cpu.

Musiałem go uszczelnić taśmą żeby powietrze nie uciekało na boki ,ale było kierowane wprost do wentylatorów.Tak się to prezentuje po zamontowaniu.

Długie na 50cm kable sata i zasilający napęd kupiłem na ebay i wychodzą z konsoli w lewym górnym rogu wprost do używanej obudowy napędu hddvd gdzie teraz znajduje sie dvd xboxa.
    Kable można łatwo wypiąć ,gdyż tylna ścianka obudowy hddvd jest na wcisk i łatwo wychodzi.

Obudowe pomalowałem czarnym sprayem ,żeby lepiej pasowała kolorystycznie do mojego elite ,chociaż napęd jest bardziej czarny niż poszarzały xbox.

Efekt końcowy

Czy to uchroni przed rrod? Nie wiadomo ,ale powinno przedłużyć jej życie.
    Gpu ma teraz wydajniejsze chłodzenie ,mam zamiar jeszcze zamontować 50mm wentylatory na przody radiatorów celem wymuszenia cyrkulacji powietrza.
    Będą miały skąd brać chłodne powietrze bo jest kilka szczelin z przodu po usunięciu dvd.

Koszt:
    radiator - 6Ł
    tunel- 3Ł
    kable - 7Ł
    obudowa hd dvd - 8Ł
    4 dębowe - 5Ł
    około 5 godzin zabawy

2. Lotnik421 Xbox One

3. Qazimodo

Qazimodo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Alfa Centauri
    ogółem kosztowało Cię to 29 Łałów :p i trochu zabawy ,ale efekt końcowy fajny
    ode mnie plusik za pomysłowość + i te diablo czerwone nóżki :D
    no i masz szybki dostęp do flashowania napędu :p

może jakbyś tylko mógł troszku przesunąć te opakowania z grami
    to po bokach X360 też miałby czym oddychać...

4. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Ładnie ładnie :) Życzę Ci żeby konsola śmigała jak najdłużej :) W razie co jak sam będę chciał sobie modyfikować konsolę to się odezwę :)

5. adwert

adwert Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    rufus daj namiary gdzie kupiłeś te długie kable zasilające.

EDIT: ok juz znalazłem

6. rufus1977

rufus1977 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Hull
    Te diabelne czerwone nóżki to nic innego jak zakrętki z butelek mleka.

Wczytywanie...

Poleć forum