1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Modyfikacja chlodzenia - prosba o opinie

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez RDstudio, Marzec 19, 2009.

1. RDstudio

RDstudio Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Czy taki mod bedzie ok?

nie wiem czy radiator ma tez za zadanie ciagnac powietrze znad siebie bo jesli tak to teraz nie ma za bardzo jak

zakrylem go plastikiem dosc szczelnie wiec bedzie wyciagal cieplo tylko z gpu

prosze o opinie :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. subik187

subik187 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Łódź
    Ja na górną część radiatorów położyłem sreberko, nie wiem czy to coś daje bo konsola stoi przy oknie i non stop jest chłodna ;), natomiast wydaje mi się ze plastik czy tektura utrzymuje w sobie ciepło co raczej nie pomaga w chłodzeniu.

4. miedzianek

miedzianek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    sreberka niekladz-jak dotknie stykow neichcacy to zwarcie poleci...pozatym sreberko moze sie prytopic delikatnie a ono itak samo sie robi gorace

5. seba1415

seba1415 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    Będzie dobrze;) jednak wstawienie lepszych wiatraków byłoby też przydatne, ale i tak jest dobrze walnij jeszcze cos na wiekszy radiator żeby powietrze było równomiernie wyciągane i będzie git.

6. tomasz0992

tomasz0992 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    częstochowa
    Koszt wiatrakow odprowadzajcych cieplo do xbox'a to okolo 40zl..jednak zabardzo nie polecam bo prawie nic nie dają :|..lepiej zalozyc jakis wiekszy wiatrak na radiator i bedzie dobrze..pozdro

7. Piri

Piri V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Włoszczowa :)
    Nad tym radiatorem lezy naped , a on chłodzony byc nie musi

8. RDstudio

RDstudio Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Własnie bo gdzieś wyczytałem że gdy radiator jest odkryty (fabryka) to wyciaga ciepło kumulujące się pod napędem. Czy jest to wymagane?

Dodatkowo do mojej modyfikacji dodałem kartonik rozdzielający wiatraczki. Jeden ciagnie z GPU a drugi z CPU

9. sstube

sstube Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ja sobie chcialem poprawic chlodzenie gpu i zmienic paste termoprzewodzaca ale jak zlozylem wszystko z powrotem wyskakuje blad 0021 czy to moze byc problem ze źle założonym radiatorem czy cos??

10. prolo3

prolo3 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    bia
    Źle założony radiator

Boshe! A wy Ludzie pościagajcie te plastiki! Miałem zrobiony ten mod i powiem że to gów*o daje, co gorsza jeszcze bardziej roz******** chłodzenie - ciepło/ciepłe powietrze zamiast być zassane do wentylatorów kumulowane w radiatorze.

Jak ktoś nie wieży to włączcie X'a z tym plastikiem na radiatorze na 30 sekund - dodknijcie radiatora i dla porównania potem zróbcie to samo ale bez plastiku.

11. jarek43_16

jarek43_16 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lisów
    według mnie poinieneś przyciąć ten przezroczysty plastik Wrzuta.pl - 12344 , do miedzianka, to sreberko się nie stopi, prędzej plastik się stopi, ale też bym nie kładł sreberka jakieś zwarcie może być

12. kielbik

kielbik Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Fakt taka modyfikacja wydaje się bezsensowna a co jeśli chodzi o chłodzenie wodne? Ja osobiście już od jakiegoś czasu przymierzam się do zamontowania takiego w swoim Xklocku. Lecz nie mogę znaleźć nigdzie żadnego zestawu chłodzenia wodnego który byłby dedykowany X0 więc stąd moje pytanie czy da się zamontować w konsoli zwykłe chłodzenie wodne od PC?

13. RDstudio

RDstudio Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Wykonalem kilka pomiarów ręką ;) i stwierdzam ze lepiej zakryc radiator tylko do połowy. Gdy cały był zakryty (jak na zdjęciu) wiatrak nie miał skąd brać powietrza - nie było przewiewu miedzy zeberkami radiatora i bardziej sie grzalo.

Wiec polecam jednak zakrycie do polowy + tunel rozdzielony.

14. miedzianek

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    do x'a jest specjalny blok downy na gpu i cpu ale kosztuje 400zl...dokladasz 200,masz jaspera i niemartwisz sie o chlodzenie...

15. prolo3

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    bia
    Jak chcecie dobre chłodzenie (lepsze od jaspera!) to wlejcie do kubka ciekły azot i postawcie na gpu a nie róbcie takich modów :D :O :p od microsoftu mądrzejsi nie jesteście (chociaż też fakt tam też są idioci którzy wymyślają takie ch*jowe chłodzenie).

16. Brabus535

Brabus535 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Warszawa
    najczęściej takie zbawy z modyfikacją chłodzenia przynoszą więcej szkody niz pożytku.Dokupowanie dodatkowych zestawów chłodzzenia podstawki itp to tylko marnowanie pieniędzy i szybsza droga do RODA(ale sie zrymowało ;))

17. kielbik

kielbik Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Czy ja wiem, nie koniecznie każda swoją konsole potraktowałem śrubokrętem chociaż żadna mi się nigdy nie zepsuła(zawsze trafiałem na dobre modele :D).
    A co do chłodzenia to z tego co się orientuje moj Xbox ma bardzo dobre jedyne co mnie mecze to ten szum ;/. Wiec tak się zastanawiam czy opłacałoby się/było możliwe zamontowanie w nim jakiegoś chłodzenia wodnego(z PC) powiedzmy 1 blok na cup 1 na gup pompka i chłodnica pasywna ewentualnie z wolnoobrotowym wiatraczkiem. Czy ktoś się w tym orientuje ??

18. Grinch

Grinch Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    A co tu się orientować? Jeśli znajdziesz odpowiednie bloki, odpowiednio wydajną chłodnicę i będzie to w przystępnej cenie to czemu nie. Jeśli masz uzyskać cichszą pracę sprzętu to jest to godne uwagi.
    Modyfikacja konsoli tylko dlatego, że chcemy zbić temp o 10*C - tylko po to bo tak jest fajnie jest wg. mnie chorym pomysłem. Jeśli jednak ma za tym iść wygoda oraz zdrowie gracza (hałas) to jak najbardziej tak.

19. prolo3

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    bia
    <japierd*le> (szkoda, że nie ma takiej emotikonki) żal mi waszych klocków bo mój zaczoł pachnieć procesorem po tym modzie.

20. subik187

subik187 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Łódź
    ten niby mod jest do bani dzisiaj rozkręciłem kloca poodklejalem te wszystkie sreberka i izolacje, i konsola jest o WIELE chłodniejsza, na tym modzie nie moglem grac w gta bo sie zacinało co 30 min a konsola była jak żelazko. Jedyne co można zalecić to wymiana pasty termoprzewodzącej i tyle :)

21. miedzianek

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    PC-TUNING.pl - cisza to nasz priorytet - Innovatek X-Matic do X-Box 360

jak juz mowilem-jedyny zestaw do x360-ale dolicz chlodniczke,wydajna pompe,wentyle na chlodnice itp itd...a ryzyko uszkodzenia jest itak;]

Wczytywanie...

Poleć forum