1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Modyfikacja chłodzenia. Warto uszczelniać tunel wentylacyjny?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez kryst16, Listopad 4, 2011.

1. kryst16

kryst16 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam...
    Czy uszczelnienie tunelu coś daje??
    Coś w tym stylu: ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

Jak jeszcze można poprawić chłodzenie?
    Mam Arcade Falcon.

Proszę o odp. [SUB][/SUB]

2. Lotnik421 Xbox One

3. krycha0711

krycha0711 Banned Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Szastarka, Poland
    nic ci to nie da,jesli konsola ma dostać rrod to i tak dostanie,a takie zabiegi czasem nawet mogą pogorszyć sytuacje,jeśli Twoja konsola jest zdrowa to po co CI to???

4. kryst16

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Chciałem polepszyć jej chłodzenie. Lepiej zapobiegać niż leczyć :D

Zasilacz wytrzyma jeszcze jeden wentylator??

5. Niver

Niver Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Stargard Szczeciński
    Ja Tak samo dołączam się do tematu bo mam falcona i też chciałem zapobiec

6. krycha0711

krycha0711 Banned Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Szastarka, Poland
    to lepiej pomyśl o wymianie pasty na jakaś dobrą, te bajery z tunelami to lipa, a broń Boże nie kupuj jakiś "wspomagaczy chłodzenia na tył obudowy", nie dokładaj wentylatorów bo to przewaznie szkodzi niz pomaga,

7. masiusgn

masiusgn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ewentualnie możecie powiększyć wentylatory na 12v bo oryginalnie są 6v ale to tylko jak wam nie przeszkadza hałas. No i warto zmienić pastę.

8. kryst16

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    A jakiś ładny wentylator na górę i żeby wtłaczał powietrze do środka obudowy??

9. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Takie powiększanie zaszkodzi bo radiator nie ma gdzie oddawać temperatury, jak tak bardzo chcesz dobrze chłodzić to wywal te radiatory i załóż chłodzenie wodne, ale to min 500 zł koszt więc czy warto oczywiście jeśli założysz takie chłodzenie to rroda nie dostaniesz od przegrzania. A wsadzanie wszelakich wiatraków może pogorszyć, trzeba by obliczyć i zrobić symulację jak będzie to działać, są od tego programy ale nie ogarniesz ich w 5 min, i sądzę że skoro MS nie zmienił dalej jakoś chłodzenia to te jest najlepsze jakie można, oczywiście w slim zmienili ustawienia wiatraka ale ty tego nie dasz rady zrobić.

10. kryst16

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
  11. shield

shield Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Gdańsk
    kiedy miałem Fat'a falcon pierwsze co to było zakup pasty termo przewodzącej potem uszczelnienie tunelu no i najważniejsze jest to by konsola miała czym "oddychać" zadbać o cyrkulację powietrza , postawić najlepiej poza szafką. Poza tym jest jeszcze parę możliwości ochłodzenia małym kosztem, ale wtedy zamienisz swoją konsolkę w głośną farelkę z prl :D
    pozdrawiam

12. kryst16

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    A skąd najlepiej brać napięci 12V w konsoli??
    Bo w złączu wentylatorów chyba nie ma 12, gdyż dodatkowy który tam podłączyłem wolno się kręci.
    Wiem że można zaraz z gniazda zasilania. Ale jak odkręcę płytę główną od podstawy metalowej to chłodzenie też zejdzie?? Czyli wtedy to od razy wymiana pasty...

13. sreberko

sreberko Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Oryginale chłodzenie zaprojektowane jest tak, żeby był obieg powietrza. Dokładając wentylator w innym niż oryginalnym miejscu może zaburzyć ten obieg i tylko pogorszy sytuację. Według mnie najsensowniejsze było by zwiększenie radiatora, lub dorobić jakiś heatpipe wyprowadzić go na zewnątrz i tam radiator dodatkowy z wentylatorem.

14. kryst16

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
  15. domingta

domingta Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Mylicie się, uszczelnienie tunelu sprawiło, że radiator od mojej konsoli nie parzy tylko jest bardzo ciepły ale podkręcenie wentylatorów może i podgłośniło konsolę ale jest ona teraz praktycznie zimna.

16. kryst16

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    domingta czyli uszczelniać tunel czy nie??

Zamontuje też wentylator którzy będzie wtłaczał powietrze do konsoli i dmuchał na radiatorek który na rurce cieplnej wychodzi z GPU.

domingta tylne wentylatory podłączyłeś pod 12V?? Bardzo głośno?

17. domingta

domingta Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Dokładnie to ci powiem tak, rok temu konsola mi się popsuła (błąd E74), naprawiłem ją metodą piekarnikową, uszczelniłem tunel, zmieniłem pastę termoprzewodzącą na Zalman ZM-STG2 i podkręciłem wiatraki na 12V była to konsola z płytą główną ZEPHYR, kolega kupił ją odemnie pod warunkiem, że mógł ją najpierw tydzień potestować konsola pracuje do tej pory nie miała żadnej awarii. Na 12V wiatraki chodzą dosyć głośno ale po 10 minutach grania jak wkręcisz się w grę przestajesz ją tak naprawdę słyszeć a zyskujesz dużo mniejszą awaryjność. Zasilanie do wiatraków brałem z tego miejsca: http://obrazki.elektroda.net/34_1259324701.jpg jak odetniesz te dwa kabelki i zasilisz nimi wentylatory to napęd i tak będzie działać więc się nie martw, że nie będzie działać.

18. masiusgn

masiusgn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Dość głośno chodzi powiedziałbym nawet że zabardzo ;] ja spaliłem wejście na 6v od wentylatorów i mam teraz 12v ale zmieniam na 5/6v bo zapomniałem że mam jaspera ;] . Jak się przegrzeje to się kupi nowego ;]

12v pociągłem od napędu .

19. domingta

domingta Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Możesz zawsze dołożyć potencjometr i regulować prędkość wiatraczków.

20. kryst16

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    No ja też na ten wtłaczający który założyłem na obudowie pobrałem napięcie z zasilania napędu.
    Nadal mam gorącą konsole od spodu to wina pasty? Jeszcze jej nie wymieniłem.

Jeszcze muszę uszczelnić tunel.

21. domingta

domingta Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    A radiator ciepły bo jeżeli nie to wina pasty. A i wtłaczanie powietrza da ci najwyżej tyle co otwarta konsola czyli nie dużo.

Wczytywanie...

Poleć forum