1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Mój pech na samym początku

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Kuzmich, Lipiec 13, 2014.

1. Kuzmich

Kuzmich Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Witam kolegów, mimo to, że na forum jestem od niedawna to mam ogromnego pecha. Na portalu sprzedajemy.pl postanowiłem kupić dziecku tanią konsolę xbox 360 250 GB + kinect za 300 zł. Uśpiło moją czujność to, że sprzedający odpowiadał na esemesy, był "kontaktowy". Doszło do przelewu pieniążków i na tym koniec ... sprawa zgłoszona na policję (postępowanie w toku). Dziecko zniecierpliwione czeka, płacze więc postanowiłem kupić drugą konsole i wybieram tym razem allegro. Wybrałem, kupiłem, odebrałem osobiście (uruchomienie u sprzedającego OK). Przyjeżdzam do domu a tu RROD. Czasami działa, a na dwadzieścia uruchomień nie. Jest to XENOX z 2005. Może coś poradzicie koledzy, co moge z tą konsolą zrobić.

2. Lotnik421 Xbox One

3. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    Mozesz wyrzucic na smieci badz zwrocic jesli nie minelo bodajze 14 dni

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

4. bld

bld XBOX MANIAK Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    473
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Ta konsola z 2005 r to szrot ;(

5. dragon1493

dragon1493 Banned

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Oddaj ta konsole wlascicielowi, bo wcisnal Ci szrot pewnie naprawiany metoda piekarnikowa.

Jak chcesz kupic Xbox'a 360 to z fatów tylko Falcon v2, Jasper, a najlepiej Jasper. Najlepszy wybor to jednak Slim, nie Slim E
    Szukaj tylko konsol z hdmi, ponizej masz liste tak wg. mnie.

Czyli lista tak wg. mnie na miejsca:

1. Slim Trinity, ewentualnie Corona
    2. Slim E (brak wyjscia av pod component, jedynie hdmi i composite)
    3. FAT Jasper
    4. FAT Falcon v2

Innych konsol x360 nie warto kupowac, co do fatow to trzeba uwazac bardziej na nie, bo sa bardziej awaryjne.

6. maxankazuya

maxankazuya Banned Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    95
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Za te dwa szroty (w sumie pierwsza to przekręt) byś mial jedną porządną - co Ci przyszlo do głowy by kupić szrota z 2005r?! . Jak koledzy wyżej jedynie Jasper, S i E ! Starsze wersje to szrot!

7. Kizo

Kizo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    146
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Zary, Poland
    Pazernosć nie popłaca za 1 300zł za drugą pewnie tyle samo lub wiecej miałbyś jedena dobrą konsole Slim Trinity z RGH a tak bedziesz musiał kupic kolejną szkoda tylko dziecka

8. szangg

szangg Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    30
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Opoczno/Łódź/Bad Hersfeld
    Tak to już bywa. Najpierw płać, później płacz eh

9. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Matko jak was czytam to ręce opadają. Skąd od razu wzięła się ta pazerność? Może autor wątku jest w takiej a nie innej sytuacji materialnej? Zastanów się następnym razem niż dasz popis swojej głupoty.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

10. Kizo

Kizo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    146
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Zary, Poland
    jak go stać na 2 konsole to najpierw mógł sie zastanowic i poczytac kupić jedna dobrą w 100 % jestem pewny ze chciał zaoszczedzic a to jest pazernocs

11. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    A kto napisał, że go stać na 2? Masz dzieci? Chyba nie... Jak byś miał, to byś wiedział, że dla dziecka chociaż nie masz, to wytrzaśniesz... tak pewnie było i w tym wypadku. Jak napisał, obiecane a dziecko czeka, zawiedzione, smutne. Pewnie wyskrobał albo pożyczył i kupił 2, mając nadzieję, że odzyska kasę za pierwszą... wiem, że ja pewnie uczyniłbym podobnie, z tą różnicą, że nie płaciłbym przelewem na portalach typu OXL... tzn. błąd początkującego :/

FYI : podpis pod postami w stylu "Pomogłem, kliknij przydatne" to nie PAZERNOŚĆ na wirtualne statystyki?

@Kuzmich
    Popełniłeś podstawowe błędy przy zakupie - brak rozpoznania tematu i rynku i zbytnia ufność do ludzi przy zakupie przez internet... aż szkoda, że nie odwiedziłeś forum PRZED całym zajściem... na pewno byś wtedy znalazł pomoc i radę której ewidentnie potrzebowałeś. Teraz to już po ptokach... próbuj powołać się na prawo zwrotu w ciągu 14 dni, ale nie sądzę, żeby dało to coś, bo towar odebrałeś osobiście i sprawdziłeś przed kupnem... po prostu dałeś się naciąć...

3 użytkowników lubi ten post.
  12. Kuzmich

Kuzmich Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Nie mam zamiaru tłumaczyć się przed nikim dlaczego dokonałem takiego wyboru przy zakupie ... pazerność :), a jak można nazwać granie w gry na konsoli przerobionej jak u kolegi, pewnie jest to oszczędność :)

1 osoba to lubi.
  13. f1older

f1older Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    183
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
    pazerność??? czy ty wgl ogarniasz znaczenie tego słowa??
    gość dzieciakowi chciał kupić konsolę. najpierw go ordynarnie wyje.bali, a następnie wcisnęli zepsutą konsolę. a chciał kupić uczciwie, coś taniego.
    i ty to nazywasz pazernością??
    no ale ty koniecznie sie uparłeś wyrzygać tu swoje frustracje, niepowodzenia, etc...
    @opeael2, nie wiem czy zwrot w ciągu 14 dni obejmuje osoby prywatne, w sensie, nie prowadzące działalności. to chyba w tym przypadku tak nie działa.

14. opeael2

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    myśle ze błąd w zakupie wynikał poprostu z niewiedzy, mówi sie trudno, jeśli dasz rade zwróć ją masz na to chyba 10-14 dni bez podania przyczyny lub napisz typowi ze to poprostu śmieć

15. Ejzo

Ejzo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    obejmuje ten zwrot 10 dniowy jedynnie w przypadku kiedy sprzedający się zgodzi na zwrot.

16. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    nie, każdy zakup przez internet w sklepie/u sprzedającego będącego firmą może zostać zwrócony w terminie 14 dni (10dni roboczy) bez podania przyczyny. Jest to prawo konsumenta i nikt nie może Ci go odmówić - po prostu odsyłasz sprzęt w terminie 14 dni (oczywiście tak żeby mieć na to dokumenty - potwierdzenie nadania/najlepiej potwierdzenie odbioru) i się nie przejmujesz. Jak nie zwróci kasy, to idziesz na policję/rzecznika praw konsumenta/do sądu i kasę odzyskasz, prędzej czy później.

Nie wiem jednak, czy odbiór osobisty i sprawdzenie sprzętu przed odbiorem załapią się na "zakup przez internet".

EDIT : Opcjonalnie skonfrontuj go, że to totalny śmieć i nie daj się spławić, może koleś pęknie i zgodzi się na zwrot.

17. bas233

bas233 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Bystra
    Przytrafiło mi się dokładnie to samo wpłaciłem gościowi pieniądze za xbox'a i nic , poszedłem z tym na policje złapali dziada :D i zapłaci grzywną . Więc dobrze zrobiłeś że poszedłeś na policje jak ten gościu miał na imię może to ten sam :D

18. Kuzmich

Kuzmich Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Poczytałem na forum, pogrzebałem w necie i wziąłem sprawę w swoje ręce. Rozkręciłem x'a wymieniłem pastę pod dwoma układami, przeczyściłem radiatory i wentylatory, poprawiłem chłodzenie na układach RAM od dołu (zamówiłem mimo to nowe podkładki termoprzewodzące) i o dziwo ukazało się zielone wirujące kółeczko. Nie działa za każdym razem od przycisku POWER, ale znalazłem na YT myk i nie ma problemów z odpaleniem. Widzę, że zdania są podzielone czy zrobiłem dobrze czy źle, ja dodam od siebie, że chciałem kupić konsole "nieprzerobioną" i w miarę tanią. Zaczynałem razem z dzieckiem od PSX, PS ONE, PS2 i tylko używaliśmy oryginalnych płyt, chciałem aby od najmłodszych lat, miało na uwadze, że między innymi gry trzeba nabywać w sposób legalny i tylko oryginalne. Nie chce uczyć od najmłodszych lat, że internet służy do pobierania nielegalnego oprogramowania, będzie starsze samo dokona wyboru później.

19. opeael2

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    ja bym jednak zwrócił bo ten problem niestety nie zniknie...zaufaj nam

1 osoba to lubi.
  20. Raynaldo

Raynaldo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Teraz to nastąpiła ingerencja w sprzęt co pogarsza sprawę ze zwrotem.

1 osoba to lubi.
  21. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    Czy ten 'myk' to owijanie konsoli kocem?

Posłuchaj kolegi i zwróć to jak najszybciej, xenony tak mają i problem z 3 diodami wróci.

Wysłane z mojego Live With Walkman przy użyciu Tapatalk 4

1 osoba to lubi.
Wczytywanie...

Poleć forum