Moja pierwsza konsola... Co wybrać ? :(

Kacperekk

Użytkownik
Użytkownik
Witam, znalazłem ciekawe propozycje na allegro niżej wymienionych sprzętów i chciałbym poznać waszą opinie na który zestaw byście się zdecydowali. Będzie to moja pierwsza konsola.. Wiem że to forum o Xbox'ach ale proszę bardzo o obiektywne odpowiedzi, a nie takie jak "bierz xbox'a bo ja ją mam i jest lepsza" bo to bez sensu.. :/ Postawcie się na moim miejscu... Ważna cena, funkcjonalność, online.. Który z tych zestawów jest waszym znaniem najlepszy ?

Zestaw pierwszy:

PLAYSTATION 3 + 6GIER+HDMI 2PADY 250GB MPKonsole (1151531327) - Aukcje internetowe Allegro

+Dwa pady
+6 gier z PSN możliwych do wymiany na jedną (np. na GTA IV które bym wziął)
+Kabel HDMI
+ Dysk 250GB (w zupełności by mi wystarczył 120GB ale nie znalazłem interesującego zestawu)
+Gra online za free
+Sixaxis

-Cena
-/+ Podobno Online słabsze od tego z Xbox Live (nie miałem okazji sprawdzić nigdy to tylko takie pogłoski które gdzieś tam kiedyś czytałem, ale nawet jeśli to jest za darmo... a w Xbox na rok trzeba 135 zł co nie jest aż taką wygórowaną ceną)

Zestaw drugi:

XBOX 360 250GB KINECT 2PADY +HDMI+ 3GRY Wys24H! (1154628218) - Aukcje internetowe Allegro

+Dwa pady
+3 dobre gry gratis
+Cena
+Dysk 250GB
+Kabel HDMI
+Zestaw słuchawkowy w zestawie

-Płatne Online (nie wielka cena abonamentu rocznego.. ale zawsze za tą cenę można mieć jedną grę więcej)

Zestaw trzeci:

XBOX 360 ELITE JASPER 2PADY +HDMI+ 5GIER Wys24H! (1154930100) - Aukcje internetowe Allegro

+Najniższa cena
+Dwa pady
+Fajne gierki w zestawie (GTA i jego epizody)
+120 GB
+Kabel HDMI
+Zestaw słuchawkowy w zestawie

-Nie jest to wersja slim ;(
-Płatne Online

Zestaw 4

XBOX 360 ELITE SLIM 250GB + 5 GIER + 2 KONTROLER!! (1158340295) - Aukcje internetowe Allegro

+Dwa Pady
+Kabel HDMI
+Zestaw słuchawkowy w zestawie
+Dysk 250GB
+5 Gier

Minusy te co u powyższych "Iksów"

Zestaw 5

XBOX 360 ELITE SLIM 250GB + 2 GRY!!!!! (1157543713) - Aukcje internetowe Allegro

+Dobra Cena
+Kabel HDMI
+2 Gry do wyboru
+Kabel HDMI
+Dysk 250GB

-1 Pad

Minusy te co u powyższych "Iksów"
 

Misiek271

Użytkownik
Użytkownik
z tego co zauważyłem wybierasz pomiędzy ps3 a xbox 360
na początek YouTube - Xbox Vs. PS3: Round 1
masz tu dokładny opis konsoli po angielsku jakies 11 odcinków od padów po gry i róznice w grafice
miałem ten sam problem ps3 czy xbox
ja wybrałem x ale zadaj sobie pytanie co jest ci potrzebne czy bedziesz oglądał filmy w blue ray i czy masz do tego dobry sprzecik czy bardziej dvd
wsumie to jedna gra wygląda lepiej na xbox a druga na ps3 hociaż maniacy bedą sie spierać,róznice naprawde nie są az takie kuriozalne
ja miałem okazje grać na jednm i drugim na tym samym osprzęcie .
na obie platformy masz spoko gierki hociaż wydaje sie ze na xbox jest wiecej gier i są troszke tańsze. jezeli nie potrzebujesz blue ray to bierz xbox hociaz sie płaci za gre w necie i niedługo wejdzie live do polski. a jezeli bedziesz oglądał filmy w blue ray to bierz ps3. "niech moc bedzie z tobą":yeye:
 

Kuba 2255

Banned
Ja wybrałem Xboxa,gdyż ma dobre pady,niską cenę,dużo ciekawych dla mnie i tanich gier,dobry live,za którego się płaci grosze,a nowy xbox dostał wifi i dysk 250,więc jeśli nie oglądasz oryginalnych filmów blu-ray,na obecną chwilę to xbox 360 jest lepszym rozwiązaniem,
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
do mnie przemowila cena, po co mam przeplacac za ps3 ktore oferuje mi to samo?? nie widze zadnych wielkich korzysci ktore by przewazaly na ps3, to jest moje zdanie, druga sprawa gry sa tansze i faktycznie pad od xboxa jest lepszy, mialem wczesniej ps2 to mam porownanie
 

Kacperekk

Użytkownik
Użytkownik
No właśnie Blu-ray jest mi do niczego nie potrzebne a filmy oglądam na odtwarzaczu DVD konsole mam mieć do grania :) Mam w domu WiFi więc dobrze że w Slimca Xboxa jest to już wbudowane... a takie pytanko jeszcze... na jakim "najwolniejszym" internecie można grać bez problemu online ? Bo ja mam 1 MB tylko... ponieważ mam starą umowa która mnie obowiązuje jeszcze przez ponad rok.. ;/
 

d0m3l

Użytkownik
Użytkownik
Ja bym ujął to tak: jeżeli jest to twoja pierwsza konsola, to bierz Xboxa w wersji elite, a co do ceny to tak jak już nie raz mówiłem, wypatruj ciekawe oferty i w końcu trafi się to co powinno. Ja zawsze wolałem Xboxa ze względu na możliwość flasha, ale to już inna historia. Na PS3 jest trochę więcej exclusivów, ale dla mnie pad od PS3 jest nie do przyjęcia, za to ten od Xboxa jest bardzo fajny. Więc radze wziąć xboxa, chociażby ze względu na cenę.
 

adidas2009

Użytkownik
Użytkownik
Xbox jest bardziej przyjazna konsola jesli chodzi o niedoswiadczonych uzytkownikow,
W systemie jakim jest Xbox mozna odnalezc wiele analogicznych dzialan podobnych do dzialania systemu Windows.
Jesli chodzi o sam sprzet to Xbox 360 (Nowy ma WiFi i jest mniejszy) procesor graficzny ma silniejszy, lecz gorszy procesor od PS3, ale warto tez wspomniec ze pod PS3 podobno ciezko pisze/przepisuje sie gry, RDR pokazalo ze panowie z Sony cos spaprali.
 

Misiek271

Użytkownik
Użytkownik
wtrące sie jeszcze apropo live niby xbox jest nanszy ale trzeba kupić live np za 4 lata juz sie trohe kaski uzbiera z tego live ale z drugiej strony ps ma drozsze gierki wiec mniej wiecej sie wyrówna
 

Rudy96

Użytkownik
Użytkownik
Ejjj...ale mieliście pomóc w wyborze, a nie pisać dlaczego wybraliście Xbox'a :D

Jak ja miałbym wybierać spośród tych pięciu zestawów, to mam 3 typy:
-zestaw pierwszy(jedyne PS3 w tym zestawieniu)
-zestaw drugi(jest to Slim, fajne gry, dwa pady, kabel HDMI, rozsądna cena, można powiedzieć-okazja)
-zestaw trzeci(nie jest to co prawda Slim, ale jest tańsze, są dwa pady, 5 super gier, kabel HDMI)
Teraz musisz sobie odpowiedzieć:
Czy potrzebne Ci Wi-Fi? Czy trochę mniejszy rozmiar ma dla Ciebie znaczenie? Czy grasz po nocach(chodzi o głośniejsze chodzenie Elite w porównaniu do Slim)?Czy lubisz gdy konsola ma połyskujący kolor?
Jeżeli wszystkie pytania odpowiesz na "nie" to Elite jest dla Ciebie, jeżeli natomiast wszystko na "tak"-bierz Slim
Teraz przejdźmy do PS3 vs. Xbox360. Tego nie będę rozwijał, takich tematów jest wiele i wszystkie kończą się kłótniami :p Powiem tyle, patrz jakie gry Cie interesują, porównaj bibliotekę gier i wybierz odpowiednia do swoich wymagań :D
Mam nadzieję, że choć w małym stopniu pomogłem. Osobiście uważam, że najlepiej mieć obydwie konsole :)
 

Kacperekk

Użytkownik
Użytkownik
Ejjj...ale mieliście pomóc w wyborze, a nie pisać dlaczego wybraliście Xbox'a :D

Jak ja miałbym wybierać spośród tych pięciu zestawów, to mam 3 typy:
-zestaw pierwszy(jedyne PS3 w tym zestawieniu)
-zestaw drugi(jest to Slim, fajne gry, dwa pady, kabel HDMI, rozsądna cena, można powiedzieć-okazja)
-zestaw trzeci(nie jest to co prawda Slim, ale jest tańsze, są dwa pady, 5 super gier, kabel HDMI)
Teraz musisz sobie odpowiedzieć:
Czy potrzebne Ci Wi-Fi? Czy trochę mniejszy rozmiar ma dla Ciebie znaczenie? Czy grasz po nocach(chodzi o głośniejsze chodzenie Elite w porównaniu do Slim)?Czy lubisz gdy konsola ma połyskujący kolor?
Jeżeli wszystkie pytania odpowiesz na "nie" to Elite jest dla Ciebie, jeżeli natomiast wszystko na "tak"-bierz Slim
Teraz przejdźmy do PS3 vs. Xbox360. Tego nie będę rozwijał, takich tematów jest wiele i wszystkie kończą się kłótniami :p Powiem tyle, patrz jakie gry Cie interesują, porównaj bibliotekę gier i wybierz odpowiednia do swoich wymagań :D
Mam nadzieję, że choć w małym stopniu pomogłem. Osobiście uważam, że najlepiej mieć obydwie konsole :)

Rozmiar zawsze ma znaczenie :D

WiFi mi potrzebne gdyż nie po to mam router w domu aby ciągnąć kabel do pokoju :D

Gram przeważnie tylko po nocach.

Błyszczeć się nie musi bo nie będę podziwiał obudowy tylko wyświetlany obraz :D

Gierki są te co chce i na PS3 i na Xboxa (GTA IV, Night Fight, Tekken, Guitar Hero) a z tych co chcę na Xboxa to PGR4 i Forza 3 :) to są takie bardziej mnie interesujące narazie... również Mafia II Fifa 11 które i tak wychodzą na obie konsole.
 

Swistiboy

Świeżak
Świeżak
Jeżeli chodzi o wybór Xbox 360 vs PS3, to już kwestia stricte osobista.

Sam zakup Xboxa 360 polecam rozpoczac od porzucenia ideai 'slima' - w związku z wprowadzeniem tego modelu na rynek, cena starszych drastycznie spadła. Nie ma problemu z zakupem Elite za 600zł (z dyskiem). W razie wyboru Xbox'a, a szczególnie starszej wersji, zapraszam na PW :).
 

Kacperekk

Użytkownik
Użytkownik
Jednak wolę mieć coś co niedawno weszło na rynek :D Czyli pozostaje Slimka
 

adidas2009

Użytkownik
Użytkownik
Proste, bierz Slimka, jak nie bedziesz przerabial to Slim bedzie najlepszym wyborem :).
 

Kacperekk

Użytkownik
Użytkownik
Stronę wcześniej zadałem pytanie czy mój internet (1MB) da rade uciągnąć płynnie gierki Online na Xboxie ?
 

Rudy96

Użytkownik
Użytkownik
Da rade :)
 

Kacperekk

Użytkownik
Użytkownik
Gdzieś wyczytałem że jest możliwość zgrania gier na dysk X360 ale żeby je uruchomić to płytka i tak musi być w napędzie, główne moje pytanie czy to prawda ? Bo chodzi mi tu o "oszczędzanie" wtedy napędu.
 

The_Human

Użytkownik
Użytkownik
@up tak
skoro jedynym minusem jest platny online to radzilbym wziac ixa
 

KrystekxDD

Użytkownik
Użytkownik
Bierz ta slimke bo przeciez poza paroma exclusivami to sa te same gry grafika podobna pad od x'a jest wygodniejszy i co najwazniejsze xbox pobiera mniej pradu (ps3 250W tak na aukcji pisalo a xbox slim okolo 130W)
 

Kacperekk

Użytkownik
Użytkownik
@up tak
skoro jedynym minusem jest platny online to radzilbym wziac ixa
No płatny online to nie jest taki wielki minus... 135 zł rocznie to jest jakieś 36 groszy dziennie... więc to żadna cena tak naprawdę..

A może są jakieś inne minusy których ja nie znam gdyż nie miałem styczności z Xboxem...
 

Kuba 2255

Banned
Innych nie ma ,net ci uciągnie,chcesz wifi więc bierz Xboxa 360 Slim.
 

Do góry Bottom