1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Moja teoria o banicji konsol

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Mattt667, Listopad 10, 2009.

1. Mattt667

Mattt667 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam witam.
    Mam tu pewną teorie na temat banacji zmodyfikowanych konsol, na forum xbox scene duzo ludzi piszę ze sprawdzali czy ich xbox dostał bana metodą "sprawdzenia gwarancji"... parę osób potwierdziło ze na stronie wyświetlał się error, czyli konsola została sflagowana do banacji, widząc ten error konsola została sflashowana do oryginalnego firmware i po podłączeniu xboxa do xbox live konsola nie otrzymywała bana a na stronie detale o gwarancji znów były widoczne.

Moja teoria...
    Ms flaguje daną konsolę... kiedy konsola podepnie się pod xbox live zostaje wysłany komunikat o sprawdzenie wartości firmwaru (podczas logowania) w naszym napędzie, jeśli wartości będą inne jak w oryginalnym firmware, konsola wysyła komunikat ze powinna otrzymać bana do głównego servera i ban następuje lecz gdy wartości się zgadzają nasza konsola zostaje "odhaczona" z "czarnej listy" i możemy się zalogować do xbl.

Fakt...
    nowe liteon'y nie mają możliwości wgrania z powrotem oryginalnego firmwaru od napędu.

-co wy o tym myślicie?
    -ktoś byłby gotów poświęcenia jakieś starszej konsolki?

UWAGA, teoria nie jest potwierdzona i trzeba to sprawdzić, proszę administrację o nie usuwanie tego tematu i przeniesienie do poprawnego działu.
    wiem także ze nie mam mam żadnych argumentów ale warto spróbować dlatego ci którym nie zal konsoli i posiadający oryginalnego firmware z możliwością jego wgrania i oczywiście z sflagowanym ale nie zbanowanym xbox, mógłby to przetestować?

2. Lotnik421 Xbox One

3. peja101

peja101 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    100-lica
    Mi się wydaje że to powinno działać. Sorry nie mogę tego sprawdzić, bo nie mam orginalnego firmawere, ale jeżeli ktoś ma konsole na wykończeniu to proszę CIĘ, ZRÓB TO.

4. azin123

azin123 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Zewsząd
    Hmmm z tego co czytalem

"c4eva, the main guy behind iXtreme, had this to say:
    <+c4eva> fw itself not detectable
    <+c4eva> suspect they are going hard on warez releases and incorrect use of abgx!

He also added the following:
    <+c4eva> just to let you know that im looking into the current ban wave. I am currently running several brand new xboxs on live! These xboxs are in various configs. All are running ixtreme 1.61
    <+c4eva> One is running original discs, another is running on xbl (no discs) , another is running a backup from my region!
    <+c4eva> until tests are completed, no eta on liteon fw!
    "

iXtreme jest no do wykrycia przynajmniej z tego co piszą eksperci ;p

Ale nie mowie ze MS nie ma sposobu na to ;D

5. Natirus

Natirus Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Bełchatów
    c4eva mowi takze ze nowy firmware iX LT bedzie nie do odroznienia od oryginalnego, ale po co skoro fw jest niby niewykrywalny

Poza tym monitoruje komunikacje z xboxem i mowi ze nic sie nie zmienilo, czyli nie ma tam komunikatow sprawdzania firmware.

Co do teorii to bana dostaly tez osoby ktore wrocily do oryginalnego firmware, a poza tym sa tez bany a po sprawdzeniu na stronie nie ma bledow i wyswietla ze konsola jest dalej na gwarancji.

Nie ma nic pewnego przy tej fali banow...

6. Stopa

Stopa Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ciekawa teoria ale chyba nieprawidziwa

7. 5HOOGUN

5HOOGUN Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Krakowiaczek
    @ up

A skąd taki wniosek? wiesz w ogóle o czym mowa czy tylko przyszedłeś sobie nabić pościka?

@ Natirus

'eva napisał że na chwilę obecną wszystkie fw są wykrywalne ;)

8. Fennixs

Fennixs Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    TM
    Teoria chyba się potwierdza

9. CoOokie

CoOokie Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    الجانب الثاني لل
    @up: Nie wrzeszcz tak, bo zachowujesz się jak dziecko.
    Co do teorii, to piszcie ze screenami, bo inaczej i tak nikt nie uwierzy ;)

10. bbong

bbong Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Jeśli sam c4eva, czyli twórca ixtreme, przeprowadził testy poświęcając kilka konsolek i ogłosił, że te wszystkie bany to wynik wykrycia fw to chyba raczej jemu będę wierzył, nie tobie :D
    Prawda, że jeszcze niedawno c4eva twierdził, że jego fw są niewykrywalne (i były niewykrywale aż do ostatniej fali) i na początku fali myślał, że MS dokładniej sprawdza ripy przez co stealth patche przestały wystarczać, ale po przeprowadzonych testach i dostaniu bana na nową konsolę z ledwo co wgranym 1.61, w napędzie której nie wylądowała jeszcze żadna gra musiał zmienić zdanie.
    Co za tym idzie zdumiewają mnie ludzie, którzy jeszcze bany dostają i nadal usilnie starają się swoimi przerobionymi konsolami grać przez live (w kazdym prawie temacie codzień nowe posty typu "szkoda, że dziś dostałem bana", "szkoda, że wczoraj dostałem bana" - nie, wcale nie szkoda - jeśli jesteś na tyle głupi by podłączać w pełni wykrywalny sprzęt do netu to sie nie dziw, a o tym, że jest wykrywalny można sie dowiedzieć raz dziennie śledząc nowe wpisy na forum w tematach okołobanowych).
    A wracając do ixtreme to do czasu wyjaśnienia w jaki sposób i po czym MS wykrywa obecny fw to nowych wersji nie będzie. C4eva zdaje się zaczął juz prace nad następną generacją fw ale szybko to nie ujrzy światła dziennego więc radziłbym sie pożegnać z live na dłuższy czas - no chyba, że komuś nie straszna blokada dysku lub, ze MS sie uspokoi :p.

Słowo końcowe - nie wiadomo dlaczego nagle MS zaczął wykrywać nielegalny fw ale dziwnie się to zbiegło z ostatnim upgradem dashboardu, więc wg mnie bardzo prawdopodobne jest, że dodał w nim jakieś małe wstretne funkcje skanujące, którymi się szerzej nie chwalił i co spowodowało obecną sytuację. Jednak są to tylko moje czyste domysły.

11. andryush

andryush Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    Wedlug mojej teorii sprawdzenie przez XBL jest niemozliwe. Naped musi byc w Vendor Mode aby sprawdzic FW. Odpalajac normalnie konsole , naped jest w normalnym trybie , jego zadaniem jest odczytywanie plyt , Vendor Mode to tryb specjalny do operacji na FW , niemozliwe jest wtedy korzystanie z napedu jako odtwarzacza pyt. Co za tym idzie , mozliwe jest sprawdzenie FW napedu podczas aktualizacji dashboardu. Ten reset konsoli podczas aktualizacji , to pewnie przejscie w jakiegos rodzaju tryb serwisowy czy cos , wlasnie wtedy naped moze byc w Vendor Mode , a FW moze byc odczytany. Innej opcji jak narazie nie ma.

12. juziex

juziex Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Przemysl
    A mi sie wydaje, ze wlasnie przez upgrade dashbordu M$ banuje konsole. Ja w swojej jeszcze nie aktualizowalem dasha i bana nie ma.

13. rapidman

rapidman Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ode mnie w H-- wiary dostalo bany przewaznie grali w forze 3 i gearsy
    ja w zadna gre nie gralem od m$ [bana nie mam moze to poprotu szczescie] w sumie gram tylko w jedna gre a reszta gier mnie nie interesuje i tez mysle nad kupnem oryginalnego napedu widzialem liteona za 129zl na allegro ;p

14. varped

varped Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    ok to ja mam spostrzezenie zauzmy ze zrobilem aktualizacje i nie jestem z flagowany mam extrima i teraz tak kiedy wykryja nastepnym razem ze mam cos ?? andryush napisal ze naped musi stac wiec poki nie ma zadnych aktualizacji nie aktualizuje gier i takie tam to oznacza ze moge grac legal XL ?? kilkow kolegow nie zbanowali i co teraz ? maja czekac czy grac bo w sumie juz fw nie wykryja ??

15. Doujinshi

Doujinshi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    hmm no rzcezywiscie podwazyles cala teorie, daj znac jak u ciebei z banem bedzie jak sie loguejsz na XBL, sprobuj tez odpalic gre itd bo neiktorym dop wtedy wyskakuje

BTW jak chcecie sparwdzic bana to nie logujcie sie na swoj profil tylko zrobcie nowy, wpsicie jakis zmyslone dane bo inaczej musicie wpisac identyczne z tymi w profilu XBL

16. miedzianek

miedzianek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    Teoria nie dziala-czemu spoofniety i przerobiony naped nie dostal bana?
    Ja rowniez bana nie dostalem-hitachi 1.51,xenon....

17. lukasy112

lukasy112 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Bana nie dostałeś, bo z wypowiedzi pracownika m$(nie potwierdzone) wynika, że microsoft nie chce zbanować wszystkich konsol, bo ile by im zostało ;p Ale spokojnie, fala ma trwać do świąt, więc masz jeszcze szansę;)

18. elempl

elempl Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    ŁDZ

ja trafiłem na jakiegoś rozmownego goscia na infolini i powiedzial mi po sprawdzeniu że przy tym numerze konsoli ma notatkę że konsola jest zbanowana od tygodnia i przeprasza ale nie moze mi jej przyjąc na gwarancję.

A ja 2 dni temu z ciekawosci łączyłem sie na LIVE'a i było wszystko ok czyli wychodzi na to że na infolini widza już oflagowane do zbanowania konsole i maja ich nie przyjmowac na gware już.

19. ICE_I

ICE_I Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Czytając te wszystkie teorię wyszukiwania konsol na bana, najbardziej prawdopodobną wydaje mi się ta z aktualizacją. Pewnie to właśnie przez nią tyle osób zostało zbanowanych. Czyli mam przez to rozumieć, że jeśli chcem grać na ixtreme przez live to mam nie robić aktualizacji dashha?

Pozdro

20. sebool12

sebool12 Guest

A ja 2 dni temu z ciekawosci łączyłem sie na LIVE'a i było wszystko ok czyli wychodzi na to że na infolini widza już oflagowane do zbanowania konsole i maja ich nie przyjmowac na gware już. [/COLOR][/QUOTE]
    Jeżeli korzystasz z bety dashbroadu to nic dziwnego :p bo sam tak miałem, że mogłem się łączyć, ale jak włożyłem nową grę i chciałem zaktializować to nie mogłem bo ban, ale grać w inne juz zaktualizowane mogłem

21. OmnfG

OmnfG Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    bez aktualizacji nie zagrasz na live wiec wychodzi na to samo tylko ze masz dysk sprawny ; o

Wczytywanie...

Poleć forum