Monitor 23", a karta graficzna.

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Litwin95

Banned
Witam! :)
Mam zamiar zakupić monitor 23 cale, tylko nie wiem, czy moja karta graficzna go obsłuży. Może ktoś wie, ile pamięci najmniej powinna mieć karta, aby obsłużyć takie coś?
Nie korzystam z żadnego Aero (mam XP) i nie będę grał na tym komputerze (od tego mam konsolę). Jaką trzeba kartę, aby obsłużyła ten monitor w dobrej rozdziałce?
Oczywiście za pomoc poleci "dziękuje". :)
Pozdrawiam!
 

MaryGave

Banned
Użytkownik
Ja mam 22" kartę graficzną miałem geforce fx5500 a teraz radeona 9200LE git działa pracuję na rozdziałce 1280x1024 :):)
 

szczurx

Użytkownik
Użytkownik
tego monitory mają zwykle rozdzielczośc full hd 1920x1080. sprawdz czy twoja karta obsluzy taka rozdzielczosc. i podaj tak wogole model karty, bo jasnowidzem nikt nie jest
 

MaryGave

Banned
Użytkownik
Moja obecna karta nie obsłuży full hd ale działa monitor ok
 

Litwin95

Banned
Tera mam GeForce MX 440 to cudo ma 64MB, więc domyślam się, że nie da sobie rady, ale mam też GeForce FX5700 i to ma 256MB. Dadzą radę? :)
 

bison616

Użytkownik
Użytkownik
jeżeli na PC nie bedziesz grać no to wystarczy Ci Radeon 4670 w sam raz do HD i filmów
no i ma złacze HDMI wiec jakość na monitorze bedzie wyśmienita
http://www.allegro.pl/item1063962622_ati_radeon_hd4670_512mb_ddr3_gigabyte_hd_4670.html
 

Litwin95

Banned
Raczej nie chciałbym wydawać pieniędzy na dodatkowe karty. Więc ta moja GeForce FX5700 256MB da radę wyświetlić w miarę grafikę? Będzie obsługiwała pełny ekran?
 

mistrzmtb

Użytkownik
Użytkownik
ja mam karte intela też 64 i mi obsługuje 1920x1080, większość kart nawet tych starszych obsługuje full hd.
 

MaryGave

Banned
Użytkownik
Raczej nie chciałbym wydawać pieniędzy na dodatkowe karty. Więc ta moja GeForce FX5700 256MB da radę wyświetlić w miarę grafikę? Będzie obsługiwała pełny ekran?
Będzie obsługiwało ja miałem FX5500 to obsługiwało największą rozdzielczość jaką oferowała karta
 

pepa

Banned
Użytkownik
Raczej nie chciałbym wydawać pieniędzy na dodatkowe karty. Więc ta moja GeForce FX5700 256MB da radę wyświetlić w miarę grafikę? Będzie obsługiwała pełny ekran?
5700 da radę. Maxymalnie obsłuży rozdziałkę 2048 x 1536
 

Litwin95

Banned
Aha. Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc.
Mam jeszcze jedno pytanie. Taki monitor powinno się oglądać z jakiejś większej odległości? Ja siedzę od monitora ok. 0,5m (mam 17" CRT). Ile powinno się siedzieć przy 23" monitorze?
 

MaryGave

Banned
Użytkownik
Ja na swoim siedzę coś ponad 0,5m ;)
 

szczurx

Użytkownik
Użytkownik
j
no i ma złacze HDMI wiec jakość na monitorze bedzie wyśmienita
złącze hdmi może być wykorzystane tylko do klonowania obrazu, np na telewizor. monitor musi być podłączony pod dvi, nie wiem dlaczego ale połączenie kablem hdmi-hdmi nie działa w przypadku korzystania z monitora pod windowsem
 

Litwin95

Banned
A jeśli obraz puścimy przez D-SUB, i weźmiemy grafikę taką, jaka jest optymalna dla monitora to obraz będzie wyraźny (ze zwykłej karty, żadnej HD)?
 

szczurx

Użytkownik
Użytkownik
d- sub będzie miał wyraźnie gorszą jakość obrazu, gdyż jest to złącze analogowe. proponuje kupić tego radeona którego podał kolega kilka postów wyżej i będziesz mieć super obraz przez wyjście DVI, które jakością nie odbiega od hdmi, gdyż oba są złączami cyfrowymi i są przystosowane do przesyłania obrazu w bardzo wysokich rozdzielczościach.
Pomogłem? Kliknij Dziękuję
 

Litwin95

Banned
A będę mógł korzystać z komputera i Xbox'a jednocześnie (przełączając tylko tryby w monitorze), jeśli komputer podepnę pod DVI, lub D-SUB, a Xbox'a pod HDMi?
 

szczurx

Użytkownik
Użytkownik
tak, sam tak robię
 

marek2fgc

Użytkownik
Użytkownik
Litwin95, nie ważne jak daleko siedzisz. Ponieważ CRT ma większe promieniowanie przez co powinieneś dalej siedzieć niż od takiego LCD. Ważna jest jasność by za duża nie była gdy blisko siedzisz inaczej głowa zacznie ci nawalać :p
 

Litwin95

Banned
Ok. To chyba wszystko, co chciałem wiedzieć. Dziękuje wszystkim za pomoc.
 

mistrzmtb

Użytkownik
Użytkownik
Ja mam 37 cali i siedze od niego z metr i mnie głowa nie boli. Mam podpiętego lapka pod tv 37 cali na d-sub i mam full hd bez zadnych strat jakościowych.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom