Monitor belinea i jego dłuuuugie włączanie :(

TheGraac

Użytkownik
Użytkownik
Jeżeli zły dział to przepraszam. Mam podłączony do xboxa monitor firmy belinea. Właśnie mi przyszedł kabel i od razu go podłączyłem. Mam bardzo uciążliwy problem. Początkowe 2 razy były ok, dopiero teraz zaczęło się to robić. A co ? Pytacie. Otóż gdy włączam xboxa to monitor włącza się ok pół godziny. Dioda ciągle pika na zielono i nic się nie robi. Wcześniejsze 2 razy było super włączył się normalnie. Dodam, że z pc było podobnie, włączał się bardzo długi czas. O co może tu chodzić ? Jestem zdesperowany :(
 

Sewek :)

Banned
Użytkownik
Włacza się samoczynnie, czy musisz wyłączyć i włączyć po tych 30 minutach ?
 

TheGraac

Użytkownik
Użytkownik
Jeżeli włączam konsole to on powinien razem z konsolą się włączać a w nim tylko dioda "pika" i włącza się za 30 minut albo wcześniej ;/
 

Sewek :)

Banned
Użytkownik
Ja mialem taki problem z TV LG, musialem go wlaczyc na ~10 minut, wylaczyc, wlaczyc i dzialal normalnie. ( musial sie rozgrzac )

Masz jeszcze gwarancje na ten monitor ?
 

TheGraac

Użytkownik
Użytkownik
Kupiłem go od kolegi za dyszke .. Ma pare ładnych lat za sobą ale nie wygląda na badziewnego. Teraz jakoś odpalił po ok 10 minutach.
 

HICKS

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Rozkręć i wymień kondensatory elektrolityczne. Może to pomoże.
 

TheGraac

Użytkownik
Użytkownik
Dzięki za radę, gdybym się jeszcze na tym znał
 

Sewek :)

Banned
Użytkownik
lub poprostu rozbierz i przedmuchaj.. ;d
 

Stan

Użytkownik
Użytkownik
Na 90% jak kolega wyżej napisał przyczyną takiego uruchamiania monitora są uszkodzone kondensatory - Sam niedawno przerabiałem taki problem z moim monitorem samsunga. Uruchamiał się po jakiś dobrych 15-20 minutach. Rozbierz go i sprawdź jak wyglądają kondensatory - uszkodzony kondensator jest spuchnięty od góry

Da się to naprawić, bez większych kosztów​
 

TheGraac

Użytkownik
Użytkownik
Rozkręciłem i wszystko było w porządku, teraz mam jeszcze gorszy problem. Nie wiem co ja tam naknociłem ale obraz mi szumi na różowo-biało-niebieski kolor i nic nie widać. Ponownie go rozebrałem i wszystko było podłączone i w nienaruszonym stanie.
 

Do góry Bottom