Monitor dla xboxa?

nulus

Użytkownik
Użytkownik
Ten problem już nieaktualny.
Teraz pozostaje tylko problem związany z tym, że podczas grania wszystko jest troszkę za jasne, i nie widzę tej soczystości barw jak na TV.

Dalej nie wiem co z tym fantem zrobić...
 

kozlowskil

Świeżak
Świeżak
Witam serdecznie, za kilka dni kupuję x-a i chcę zapytać: czy dobrym rozwiązaniem będzie podłączenie konsoli do monitora LCD z tunerem TV, Samsung T220HD? Chciałem za pomocą 1 LCD rozwiązać sprawę oglądania TV, grania na konsoli i podłączenia komputera. Co o tym sądzicie?
 

monias

Użytkownik
Użytkownik
To dobre rozwiązanie :) Ale czy to nie za dużo w jednym? Jak użytkujesz sam, to nie ma problemu, gorzej jak brat/siostra chce Pc, ty grasz na Xie, a matka by chciała M jak miłość :D
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Witam serdecznie, za kilka dni kupuję x-a i chcę zapytać: czy dobrym rozwiązaniem będzie podłączenie konsoli do monitora LCD z tunerem TV, Samsung T220HD? Chciałem za pomocą 1 LCD rozwiązać sprawę oglądania TV, grania na konsoli i podłączenia komputera. Co o tym sądzicie?
sam tak mam (lg m228wd)
konsola jest podlaczona za pomoca kabla hdmi-dvi
pecet za pomoca kabla vga-vga
tuner polsatu za pomoca kabla component

i wszytsko gra :)
 

kozlowskil

Świeżak
Świeżak
Mieszkam sam. Wiec z nikim nie będę się musiał dzielić:) A czy konsolę nie podłącza się kablem hdmi-hdmi?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
No ale zapewne nie masz w tym samsungu hdmi więc łączysz przez dvi
 

Grinch

Użytkownik
Użytkownik
Mieszkam sam. Wiec z nikim nie będę się musiał dzielić:) A czy konsolę nie podłącza się kablem hdmi-hdmi?
Pewnie, że podłączysz. Przecież ten monitor ma aż 2xHDMI.

Komputer - DVI
XBOX - HDMI

I wszystko gra ;)
 

kozlowskil

Świeżak
Świeżak
Świetnie:) Dzieki za pomoc #Grinch
 

Pirat Barnaba

Użytkownik
Użytkownik
No to jeszcze ja zwrócę sie o pomoc dotyczącą mojego aktualnego monitora - LG Flatron 17" :DD. Wiadomo, że nie jest to jakis super monitor do tej konsoli, jednak lepsze to niż nic. Dzisiaj przyszedł mi pocztą kabel VGA. Podłączyłem pod monitor konsole, z głosem również sobie poradziłem. Wszystko pięknie, jednak jest jeden mały problem. Na ekranie, a szczególnie w menu głównym rozmazują mi się litery, jest to bardzo widoczne i troche przeszkadza. W grach jest troche lepiej, jednak nadal to występuje. Kombinowałem z rozdzielczościami, kontrastami, barwami, rozciągnięciami obrazu itp. jednak to nic nie dało. Moje pytanie do Was. Czy da się coś z tym zrobić? Czy może jest to po porostu wina tego monitora. Za jakiś czas będę kupował jakiś lepszy sprzęt, jednak na razie będę grał na tym monitorze i fajnie gdyby udało się to naprawić.

Poniżej zamieszczam foto z tymi rozmazującymi sie literami. Zaznaczyłem czerwonym kolorem (aby było bardziej widoczne) gdzie występują te rozmazane litery.

ImageShack - Image Hosting :: monitorvv4.jpg
 

MiQ

Użytkownik
Użytkownik
Na zdjęciu w takiej jakości nic nie widać. A może wina kabla kupiłeś firmowy Microsoft lub BigBen?
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
wg mnie kabel kiepski
o ile w poleczniu hdmi-hdmi czy hdmi dvi jakos kabla nie ma az takiego znaczenia (wiadomo przesył cyfrowy) to z kablem vga juz trzeba uwazac.
 

Pirat Barnaba

Użytkownik
Użytkownik
Niestety nie jest to kabel firmowy. Kupiłem taki za 18 zł ;D więc to pewnie wina kabla niestety. A czy jest koniecznośc kupowania kabla od Microsoftu? Czy dobry jest kabel od BigBen? Bo w cenie jest różnica :D
 

MiQ

Użytkownik
Użytkownik
Dobry jest BigBena możesz śmiało kupować, nie mam go osobiście ale wszędzie jest polecany czyli musi być dobry.
 

kkkk

Świeżak
Świeżak
Witam, mam takie pytanie. Monitor to 22", ma wejście vga oraz dvi (z obsługą hdcp etc.). Cyfrowe chciałbym zostawić dla komputera, więc jest jakaś alternatywa dla xsa poza vga?
Np. jakiś rozdzielacz - taki, żeby podpiąć do niego xboxa i komputer, a rozdzielacz do monitora czy coś w tym stylu?
Widziałem takie z hdmi, ale to wymagałoby 3123 przejściówek hdmi-dvi, tego rozdzielacza etc. więc gra niewarta świeczki. Może jest coś przystosowanego do takiej sytuacji czego nie udało mi się znaleźć? ;)

Pozdrawiam
 

MiQ

Użytkownik
Użytkownik
Chyba najkorzystniej by było zostawić DVI dla X-a a RGB dla kompa. Widziałem na allegro kiedyś rozdzielacz HDMI wiec odpowiednie przejściówki i by działało ale trzeba się liczyć że to tani interes by nie był.

Zerknij na to:
Adapter DVI-D (24+1 M) 2x DVI-D (24+1 F) (559426244) - Aukcje internetowe Allegro

przejściówka do tego z DVI na HDMI i no problem;)

Dodam że nigdy nie widziałem jak taka technika się sprawuje.
 

kkkk

Świeżak
Świeżak
Tamto umożliwia 2 monitory do jednego źródła.
Prędzej takie coś:
przełącznik / rozdzielacz Bandridge DVI-D tani (553821815) - Aukcje internetowe Allegro
a xsa przez kabel hdmi-dvi. Tylko nie wiem jaki będzie zysk/strata z takiej zabawy. ;)
Ale skoro niby dobry kabel vga to 70-100zl to już wolę chyba tak.
 

Grinch

Użytkownik
Użytkownik
Tu nie ma żadnych strat. Kabel cyfrowy albo działa albo nie działa. Nie ma czegoś takiego, że będzie on miał słabe kolory itp.
 

nulus

Użytkownik
Użytkownik
Eh, a ja dalej stoję w kropce co do monitora, już wymiękam...Obraz gorszy niż na TV...zero koloru, zero kontrastu, wszystko jest tępe i jasne...
 

MiQ

Użytkownik
Użytkownik
Eh, a ja dalej stoję w kropce co do monitora, już wymiękam...Obraz gorszy niż na TV...zero koloru, zero kontrastu, wszystko jest tępe i jasne...
Nie martw się nie jesteś sam. Ja już od miesiąca wyszukuje monitora i gdy bardziej się zagłębiam w temacie okazuje się że mój zapas gotówkowy jest za mały. Wydaje mi się że teraz monitory podrożały, wcześniej było w czym wybierać do 600zł 22" z DVI a teraz prawie nic.:mad:
 

nulus

Użytkownik
Użytkownik
Tylko, że ja monitor już mam, samsunga 2333 SW, i za cholerę nie mogę go ustawić pod spudło, cały czas obraz jest za jasny, gorszy od tego na zwykłym TV !
 

Do góry Bottom