1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Monitor do Xboxa

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez kwass, Styczeń 7, 2014.

1. kwass

kwass Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Witam.
    Mam od niedawna Xa i podłączałem go pod TV 32" Panasonic Quintrix który niestety nie posiada cyfrowych wejść i grafika jest słaba, krawędzie są ostre a przeczytanie jakichkolwiek napisów graniczy z cudem.

Postanowiłem więc kupić sobie monitorek. Znalazłem tanio 19 calowego Philipsa 190S

Dane techniczne
    - Przekątna ekranu (cale): 19
    - Rozdzielczość: 1280x1024
    - Rodzaj matrycy: LCD/TFT
    - Czas reakcji matrycy [ms]: 8
    - Jasność [cd/m2]: 300
    - Kontrast: 600:1
    - Kąt widzenia (stopnie): 160
    - Wielkość plamki [mm]: 0,264
    - Złącza: DVI-D , D-SUB

Ma cyfrowe wejścia co mi odpowiada ale niestety chyba format obrazu 4:3
    Czy nada się do Xboxa i w porównaniu z tym TV będę mógł bezproblemowo grać?

EDIT: Znalazłem jeszcze taki http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Samsung_SyncMaster_940NW-1749.html ale niestety brak w nim DVI i jest tylko D-Sub

2. Lotnik421 Xbox One

3. Krzychu1987

Krzychu1987 Banned

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Pod DVI i tak nie podłączysz Xbox chyba ze przez przejściówkę (nie wiem tylko czy by to zadziałało bo dvi jest cyfrowe a vga analogowe/cyfrowe), normalny kabel do X to VGA/component, ten drogi monitor jest lepszy od pierwszego a to dlatego ze to 16x9 a nie kwadrat, gry są robione pod panoramę i na kwadracie mogły by być pasy.

Może lepiej podaj kwotę do jakiej szukasz to będzie łatwiej.

4. kwass

kwass Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Kasy mam niewiele bo jakieś 150zł za używkę mogę dać.
    Z tego co widzę to ludzie na tym samsungu grają.
    Pewnie za jakiś czas rodzice by dorzucili do np. BenQ GW2255 ale nie wiem kiedy i czy w ogóle.

Do DVI się podłączy bo przecież mamy w Xboxach cyfrowe HDMI i wystarczy dać przejściówkę na DVI - różnicą będzie brak dźwięku którego DVI nie przesyła z tego co wiem ale i tak głośników tam nie ma.
    Na tego samsunga z D-Sub jestem nastawiony bo mieści się w mojej kwocie i jest właśnie panoramiczny. Tu też muszę zastosować adaptery z chinch na D-SUB i jack do słuchawek.

Jedynie zależy mi na tym czy rozdzielczość monitora pozwoli grać bardziej komfortowo niż na tym TV. Tak jak pisałem nie da się nic rozczytać praktycznie przez niską rozdzielczość i chciałbym wiedzieć czy na tych monitorach będzie normalnie.

5. The mistic40

The mistic40 Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Troszkę lepiej tak bo ma wyższa ale cudów się nie spodziewaj.

6. Krzychu1987

Krzychu1987 Banned

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Ja mam TV/Monitor z matrycą 19" i rozdzielczością 1440x900 i tu ci mogę powiedzieć że na takim się bezproblemowo czyta napisy.

1 osoba to lubi.
  7. lolekw660i

lolekw660i Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Koszalin
    Obraz na tych wymienionych monitorach nie bedzie lepszy od TV :p Lepiej poczekaj dozbieraj pieniążki i kup monitor ze złączem HDMI i rozdziałką 1920 × 1080, wtedy bedziesz miał full wypas i bedziesz w stanie przeczytać napisy :D

8. Krzychu1987

Krzychu1987 Banned

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Jak niema kasy to nie kupi a wyda te 150zł i będzie zadowolony.

9. lolekw660i

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Koszalin
    Głupie myślenie. Lepiej się przemęczyć niż potem ponownie kasę wydać na monitor z full hd i złączem hdmi.
    Na tych monitorach co wymienił bedzie zaledwie połowa full hd i dodatkowo bedzie podłączony kablem vga, więc samo mówi za siebie, że jakoś bedzie bardzo słaba. W granicach 260-350 idzie kupić monitor ze złączem hdmi i rozdziałką 1920x1080.
    kwass, proponuje Ci takie rozwiązanie jest zdecydowanie lepsze niż bezcelowe wydanie kasy. A dozbierasz se i kupisz taki monitorek, że obraz bedzie wyraźny i zobaczysz all szczegóły :)

10. Krzychu1987

Krzychu1987 Banned

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Podaj linki sam chętnie zerknę.

11. lolekw660i

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Koszalin
  12. kwass

kwass Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Chociażby ten benq którego pokazywałem BenQ GW2255 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Do ferii (17 stycznia) nie ma mnie prawie w domu więc aż tak mi się nie spieszy. Sam kasy więcej nie wyłożę bo wolę wydać na ASG.
    Mogę liczyć tylko na to że w ciągu tygodnia rodzicielka dorzuci 200zł :D

EDIT: lolekw660i z tym że tam hdmi nie działa zbytnio ;D

13. lolekw660i

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Koszalin
    I dobrze zdecydowałeś :) nie ma co pieniążków wywalać w błoto :)
    Tylko nie zabij kogoś :D

1 osoba to lubi.
  14. Krzychu1987

Krzychu1987 Banned

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    0

No muszę powiedzieć że jestem zdziwiony, chociaż "W monitorze są czasem problemy z HDMI, które nie łączy," Ale to nie problem bo jest VGA :) A X można podłączyć VGA więc to rzeczywiście dobra okazja.

15. lolekw660i

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Koszalin
    Wejdź jeszcze raz w ten link i przeczytaj jeszcze raz co tam jest napisane :) VGA ? nie wiem gdzie Ty to przeczytałeś :)
    z hdmi mozna kupić przejsciówkę na DVI :) Ale i tak tam jest napisane, że czasami.

16. Krzychu1987

Krzychu1987 Banned

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    0

http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/38/59/77/14/3859771449_5 to po prawej to nie VGA ?

17. lolekw660i

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Koszalin
    Ale masz DVI też ?
    Ale po co dalej się spierasz skoro autor wątku zdecydował poczekać i kupić coś dobrego :)

18. Krzychu1987

Krzychu1987 Banned

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Ja się spieram ? Przecież ja wyraźnie okazałem zdziwienie, nie przypuszczałem ze można kupić tak tanio taki monitor już. Przyznałem ci racje a ty masz jakiś problem. Dobra nie ważne.

VGA czy DVI co za różnica ? Obraz taki sam na obydwu, do tego kabel VGA ma czincze więc bez problemu podepniesz dźwięk, przy przejściówce hdmi/dvi musisz kombinować z kolejna przejściówką albo szukać droższego kabla z wyprowadzonym jackiem który kosztuje tyle samo co kabel VGA.

19. kwass

kwass Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Przejściówkę do dźwięku i tak muszę kupić chyba ze trafię coś z głośnikami ale na to nie liczę.
    Z rodzicielką rozmawiałem i faktycznie powinna w niedługim czasie dorzucić coś i przynajmniej tego Benqa kupie.

Pozdrawiam i dzięki. Po tego samsunga już nawet mogłem pójść bo mam 10 minut pieszo. Najwcześniej do Xboxa dostanę się i tak w przyszły piątek bo wrócę do domu w ten piątek późno wieczorem a w sobotę przegląd autka, wyjazd i przygotowanie do WOŚPu ;>

20. gawior

gawior Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Skoro VGA ( D-SUB ) to sygnał analogowy, to jakim cudem monitor z tym że wejściem podłączamy do karty z DVI poprzez przejściówkę ? Przecież przejściówka to nie konwerter A/C, czy C/A

Śmiało bierz monitor z DVI i konsolę podłączysz poprzez przejściówkę, lub poprzez kabel DVI->HDMI
    Różnicy tak czy inaczej nie uświadczysz, bo oba to sygnały cyfrowe.
    Minusem jest brak dźwięku poprzez DVI, ale nawet jak monitor by miał wejście HDMI, to i tak dźwięku nie będzie, chyba że monitor ma wbudowane głośniki, a to rzadkość.

Przejściówka DVI->HDMI
    A1 ADAPTER PRZEJŚCIÓWKA DVI-HDMI GOLD DUAL LINK PL (3833470999) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
    Kabel DVI->HDMI
    HD16 KABEL HDMI-DVI 3m GOLD 10Gb v1.3b 2560x1600p (3827496485) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Dobrym monitorem, który można kupić za niedużą kwotę to LG W2252TQ
    Jednakże jest to monitor nie Full HD ( ale nie zawsze to jest minus, ale teraz nie o tym ;) ) i w dodatku w formacie 16:10
    HD Ready i Full HD ma 16:9 więc na 16:10 mogą być wąskie czarne paski na górnym i dolnym brzegu, albo lekko rozciągnięte ( nie wiem czy obraz jest skalowany, czy przycinany ).

21. kwass

kwass Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Panowie!
    Ferie mi się kończą i dopiero dzisiaj kupiłem monitor.
    Dostałem w sklepie używany monitor Samsung SyncMaster 2253BW za 150zł.
    Co prawda tylko z DVI ale skoro nie ma różnicy to jestem zadowolony :)

Wczytywanie...

Poleć forum