1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Monitor i głośniki

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez nox3345, Sierpień 1, 2014.

1. nox3345

nox3345 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Gdańsk <3
    Witam was wszystkich, wręcz mogę napisać, ponownie.

Przejdę od razu do tematu. Mam zamiar zakupić konsolę Xbox One, i mam problem, mianowicie, do Xbox'a 360 miałem coś takiego : Przejściówka adapter mini jack na cinch chinch RCA (4443962046) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
    oraz kabel HDMI-DVI.

Teraz tak, kabel oraz takową przejściówkę nadal posiadam, lecz.. Z tego co zauważyłem, Xbox One nie ma wejść euro, są tylko HDMI.

Pytanie do was, czy kabel HDMI-DVI zadziała? Mam niestety monitor 22 cale, bez wejść HDMI. Jedynie wejście "monitorowe" do komputera, oraz wejście DVI.

Drugie pytanko, co do dźwięku. Posiadam głośniki Głośniki PHILIPS SPA2210 - sklep internetowy Avans.pl , z wejściem USB (zasilanie) oraz Jack (sam dźwięk) . Jak podłączę USB to nie będzie dźwięku, jak podłączę Jack to nie będzie zasilania. Macie jakieś propozycje, jak mogę podłączyć takie głośniki do Xbox'a One? Mam jeszcze dwa głośniki od wieży LG, każdy głośnik ma 2x kabelki, jeden czerwony, drugi czarny, z drutami na końcu.. Tak, wiem, bardzo się znam ..

2. Lotnik421 Xbox One

3. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Te głośniki od LG nie zadziałają bo to ewidentnie kolumny pasywne i potrzebują wzmacniacza. Natomiast te philipsy zadziałają bez problemu tyle że musisz podpiąć oba kable czyli usb-zasilanie, i jack-sygnał analogowy(z tym że nie wiem jakie wyjścia ma xbox) . Monitor powinien zadziałać ale są różne wersje dvi. Najlepiej podaj model i wszystko się sprawdzi.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

4. nox3345

nox3345 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Gdańsk <3
    [​IMG]"

Tak wyglądają wejścia Xbox'a. Niestety nie ma tam wejścia Jack, chyba że chodzi Tobie o coś innego :)

O monitor nie muszę się raczej martwić. Jedna końcówka to standardowe wejście HDMI (do xbox'a), druga końcówka idealnie pasuje do monitora (DVI), grałem już na tym kablu na x360 i wszystko śmigało :)

5. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Jeśli chcesz podłączyć zwykłe głośiki analogowe poprzez czincz'e do wyjścia cyfrowego (s/pdif) to tylko poprzez DAC (digital audio conwenter).
    To takie małe urżadzenie (może gdzieś jak poszukasz to znajdziesz go taniej) gdzie z jednej strony podpinasz dźwięk kablem cyfrowym i konwertuje go ono na sygnał analogowy (tyle że DAC musi być oddzielnie zasilany)...

Np. taki :
    Konwerter optyczny -> coaxial (toslink IN -> RCA OUT) SPDIF (COP-CX)

A z podłączeniem obrazu poprzez HDMI a DVI to żadnych problemów nie będzie - bo obydwa standardy to standardy cyfrowe więc będzie potrzebny tylko odpowiedni kabel lub sama przejściówka kabla z HDMI na DVI (drugie rozwiązanie zapewne DUŻO TAŃSZE o ile posiadasz kabel HDMI-HDMI)

6. dallas41

dallas41 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  7. paTherion

paTherion Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    311
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Belfast
    Wczoraj miałem pytać w tym temacie ale sam sobie odnalazłem i odpowiedziałem. Jedynie konwerter takiego typu jak kolega maxoff zaproponował poradzi sobie z takim podłączeniem. Ja znalazłem tańszy (13 funtów) i w zestawie z kablem optycznym oraz zasilany przez USB z xboxa nie żadne takie cuda z dodatkowym zasilaczem czy na baterie. Tutaj przykład: http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00...10_SY165&qid=1413264013&sr=8-5#ref=mp_s_a_1_5

Wczytywanie...

Poleć forum