1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Monitor LCD vs LED

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Yoshimori, Lipiec 26, 2010.

1. Yoshimori

Yoshimori Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Katowice
    Witam!
    Mam zamiar zakupić sobie nowy monitor. Ma on służyć do korzystania z komputera, jak i grania na xboxie 360. Wymyśliłem sobie, że kupię taki 24 cale, full hd, mający wejście hdmi (do podłączenia xboxa) i dvi (do kompa). Przeglądając oferty na allegro zauważyłem, że monitory led nie są dużo droższe od standardowych lcd. Mam na myśli np. coś takiego:
    LED !!! LG W2486L-PF,Full HD,2*HDMI, kontrast 2M:1 (1150162950) - Aukcje internetowe Allegro

Teraz pytania:
    1. Jak myślicie, warto w taki sprzęt inwestować, czy lepiej kupić normalny lcd? Jest duża różnica pomiędzy lcd, a ledem jeśli chodzi o jakość obrazu, kolory itp.?

2. Ogólnie jak oceniacie granie na konsoli na monitorze? Jest jakaś różnica jakościowa między monitorem, a telewizorem podobnej klasy (o podobnym kontraście, rozdzielczości itp.)?

Z góry dzięki za pomoc ;).

2. Lotnik421 Xbox One

3. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    dołączam się do pytania, własnie miałem pisac podobny temat :) też kupuję monitor i nie wiem jaki kupic, ten z aukcji wydaje się fajny, może go kupię ;)

4. Yoshimori

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Katowice
    To jak? Pomoże nam ktoś?

5. mistrzmtb

mistrzmtb Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Zielona Gora
    Pewnie kolory będą żywsze i kontrast będzie dużo lepszy, skoro mówisz, że są w podobnej cenie to warto brać led. No i mniejszy rachunek za prąd będziesz mieć.

6. Mnih

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    byłem w MM i tam gościu mówił, że różnica w jakości jest bardzo mała i bez różnicy jaki monitorek się kupi, jednak wolałbym poznac opinię kogos kto zna się na rzeczy ;)

7. mistrzmtb

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Zielona Gora
    Taa, lepiej nie kierować się tym co mówią sprzedawcy, jak ja kupowałem tv to poszedłem do mm i koleś mi powiedział, że przy podłączeniu iksa do tv full hd nie będzie różnicy pomiędzy hdmi a euro z<facepalm>
    Zastanów się też czy nie lepiej kupić już tv 26-32 cale bo za 1300 zł już dostaniesz.

przykład: http://allegro.pl/item1154447622_lg_32ld320_lcd_dvbt_mpeg_4_cena_cena_raty.html
    tylko tyle, że hd rady, ale to lepiej do iksa, ale poszukaj bo full hd też znajdziesz jak ci zależy.

8. Yoshimori

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Katowice
    Co do TV, to ostatnio w MM był Samsung full hd, 32 cale za bodajże 1366 zł ;).

Jednak wracając do sedna, wyświetlacze monitorów różnią się jakoś od wyświetlaczy telewizorów? Czy gdybym miał TV i monitor o takich samych parametrach, to obraz byłby taki sam?

9. misiek8

misiek8 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    In an ODST armor waiting to drop
    Mam w domu 2 porównywalnej klasy monitory-IIyama na LCD i Benq na Led.

Powiem szczerze, że nie widzę jakiejś znaczącej różnicy.Podświetlenie matrycy na Led wydaje się być bardziej równomierne.Aczkolwiek oba monitory używana przy stosunkowo niskim współczynniki jasność/kontrast.
    Polecam LED-bardziej energooszczędny,jedyna realna zaleta.

10. mistrzmtb

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Zielona Gora
    Obraz jest taki sam, tylko tyle, że masz wbudowany tuner tv i więcej wejść. Sam ma lapka podłączonego pod lg lh3000 37' przez vga/d-sub na full hd.

11. Mnih

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    kupiłem dzisiaj monitor LED, jak narazie jestem zadowolony, jednak obraz jest widocznie gorszy niż na 42 calowej plaźmie, czerń za mało czarna i ząbki na krawędziach.. kolory są ładne, żywe, ale męczy mnie ta czerń.

12. LaserDGL

LaserDGL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Głogów
    A więc tak. Postaram się wam trochę pomóc.
    W przypadku tych 24 cali czyli nie wielu to raczej polecałbym zakup LCD. Dlaczego ? Dlatego, że efektu LEDów czyli lepszych, żywszych kolorów przy 24 calach nie zauważymy. Niestety ta technologia nie jest jeszcze perfekcyjnie opanowana. Więc który lepszy ? Jak masz zamiar kupowa teraz to bierz LCD. Jeden z najlepiej udanych monitorów w dobrej cenie to Samsung T240HD może służyć jako telewizor i jako monitor który rewelacyjnie się sprawdza w obu sprawach. Pamiętajcie, że nie oznacza to, że LCD jest lepsze od LEDów ale LCD to opanowana technologia a LED jeszcze nie do końca i wystarczający będzie LCD :)

13. HoFi

HoFi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lublin
  14. misiek8

misiek8 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    In an ODST armor waiting to drop
    A nibyż co to ta technologia LED która jest jeszcze niedopracowana?!Przecież chodzi o najzwyklejsze podświetlenie matrycy-LCD używa świetlówek CCFL a "Led" korzysta z diod.O żadnej nowej technologi nie może być mowy.
    W przyszłości możemy sie spodziewać matryc z OLED-ami,i to faktycznie bedzie jakaś nowsza technologia.

Wczytywanie...

Poleć forum