1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Monitor LG 22'' ustawienia obrazu

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez LaBt3c, Lipiec 23, 2013.

1. LaBt3c

LaBt3c Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Kupiłem monitor LG 22 cale rozdzielczość 1680x1050. Xbox podłączam poprzez Component.

1. Gdy ustawiam jakąkolwiek rozdzielczość w ustawieniach konsoli to chce mi ustawiać obraz dodatkowo na 50 Hz (pytając czy dobrze mi wyświetla obraz. Wyświetla ok) jednak wciskam, że nie i wtedy chyba wraca do 60 Hz. Wydawało mi się, że odświeżanie 60 Hz jest lepsze od 50? może się mylę?

2. Która rozdzielczość da na takim monitorze najlepszy obraz 720p, 1080i, 1080p?

2. Lotnik421 Xbox One

3. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    786
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    1. Konsola pracuje na 50Hz oraz niektóre gry korzystają z 60Hz, zostaw jak sie ustawia na 50 jeśli jakaś gra będzie chciała 60 sama przestawi.
    2. Nie masz monitora FHD więc nie zobaczysz różnicy ustaw najwyższą i tyle.

4. LaBt3c

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Podejrzewam, że 50 Hz działa gorzej na nasze oczy?

5. Krycha1987

Krycha1987 Banned

Polubienia:
    21
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    To jest częstotliwość z jaką odświeżany jest obraz. Według mnie im większa częstotliwość tym lepiej co czuje po przejściu z CRT na LCD (CRT 85 a podobno i były 100 a CTR głównie 60), był nawet na pclab artykuł o tym. Ale jeżeli dana gra jest stworzona dla 50 to i tak nic z tym nie zrobisz.

6. paxmack

paxmack Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Wroclove
    Tylko zapomniałeś dodać, że lampa w CRT wypalała oczy, dlatego potrzebne było tak duże odświeżanie. W LCD jest dużo mniejsza ingerencja w nasze oczy, ale za to kolory są kiepskie. Coś za coś :) Co do rozdzielczości, to wybierz automatyczną, konsola i tak nie wyświetla w full HD :)

7. LaBt3c

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzięki za odzew. Na razie mam ustawione 60 Hz i gry które odpalałem do tej pory chodza, jak będzie trzeba to przestawię na 50. Rozdzielczość ustawiłem na 1080p
    Pozdrawiam.

Wczytywanie...

Poleć forum