1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Monitor - pomoc

Temat na forum 'PC' rozpoczęty przez Oskisko, Lipiec 26, 2012.

1. Oskisko

Oskisko Men of Mayhem Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    Jestem posiadaczem monitora 19' BenQ G900WA. Przesiadłem się na niego z LG, który iryował mnie swoimi "Power Saving Mode" co powodało, że czasem w ogóle nie reagował na włączanie, ale to nie temat o tym. Do rzeczy - od jakichś dwóch tygodni zauważyłem, że na obecnym monitorze po kilku godzinach włączenia, mniejwięcej w górnym centrum ekranu, pojawia się kilku cm. przeźroczysty pasek, którego wyraźność z czasem narasta i staje się coraz bardziej widoczny. Najbardziej jest on zauważalny na jasnych tłach.
    Moje pytanie - czym to może być spowodowane i o co w ógole chodzi? Orientuje się ktoś może ile kosztować naprawa?

PS. Gdy się pojawi to postaram się zrobić i wstawić zdjęcie.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Oskisko

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    Dorzucam specyfikację komputera:

Karta graficzna: NVidia GeForce 9600 GSO
    RAM: 4 GB
    Procesor: AMD Athlon 2x 7750 2.7 GHz
    Dysk: 297 GB
    Zasilacz: Tracer 400W Highlander AC ~ 230 V 50 Ghz
    Windows 7
    Jakby coś jeszcze trzeba było to dajcie znać.

Wiem, że komputer nie najwyższych lotów, ale ma już 3-4 lata. Do tego gotowiec, co okazało się pomyłką (zasilacz..).

4. majster323

majster323 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Mi to wygląda na problem z matrycą... Ile monitor ma lat - tak jak komputer?

5. Oskisko

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    Ja go używam od kilku miesięcy, ale wcześniej jego właścicielem był mój kuzyn (przesiadł się na większy i tego mi oddał).

6. majster323

majster323 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Ten pasek o którym piszesz jest pionowy czy poziomy? Jeśli pionowy to mogą puszczać połączenia pomiędzy płytką logiki a matrycą. Jeśli poziomy to możliwe, że świetlówki są zużyte i nadmiernie nagrzewają górną część matrycy i stąd taki efekt. Zamieść zdjęcie jak to wygląda to może wtedy uda się coś konkretnego powiedzieć.

Wczytywanie...

Poleć forum