1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Monitor

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez VESPERUS, Styczeń 1, 2010.

1. VESPERUS

VESPERUS Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Wolsztyn
    Czy opłaca mi się kupować ten kabel X360 Kabel HQL SVGA HDTV NOWY BIGBEN (869174184) - Aukcje internetowe Allegro aby sprawdzić jaka będzie jakość obrazu bo mam dosyć słaby telwizor i chciałbym zobaczyć jak to wygląda na monitorze o to mój monitor 19"

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2401

Na dole jest specyfikacja. A może jakiś inny tańszy kabel ?

2. Lotnik421 Xbox One

3. maclogan

maclogan Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Shiojiri
    Już jest podobny temat . Po co zakładasz taki sam ?

4. Raffcio

Raffcio Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
  5. Davvido

Davvido Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Dołączę się do tematu, bo mam czysto teoretyczne pytanie. Aktualnie używam kabla VGA HD i monitora Samsung 21,5” Full HD. Obraz jest ładny - „soczysty”, wyraźny, z dużym kontrastem. Natomiast irytują mnie „ząbki”, nawet w dashboardzie. Rozdzielczość to 1920x1080, a widać generalnie jak na Sony Bravia HD Ready (720p) przy 37”. Od czego to zależy? Kabel VGA nie daje wygładzania? Czy jest jakaś różnica między 1080p z kabla HDMI a 1920x1080 z kabla VGA?

6. KrystekxDD

KrystekxDD Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Ja tez zamawialem kable zeby podlaczyc do swojego monitora (17cali 1280x1024) i roznica dosc znaczna jest a wydalem z przesylka 44zl (kabel vga 20zl, adapter rca/chinch - minijack zenski 7zl, adapter vga zensko-zenski 9zl, przesylka 8zl)

7. uchaj

uchaj Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Poznań
    to jaki kabel kupisz nie ma znaczenia ale monitor i telewizor to będzie różnica tylko 19 cali to dość mały ja mam 22 calowy i też kupuje kabel bo mam dość siedzenia w salonie i grania :p

Dejw a może zmienisz rozdziałkę bo jak tak patrzyłem u kumpla to sobie zmniejszył i miał lepiej. a tak na marginesie jeśli twój monitor jest FULL HD to kup kable HDMI będzie o wiele lepiej naprawdę

8. VESPERUS

VESPERUS Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Wolsztyn
  9. Davvido

Davvido Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    uchaj, niestety HDMI mam tylko w Bravii. W innym wypadku nawet bym nie myślał o kablu VGA. Kupiłem, bo nie było innego wyjścia. Ale właśnie - mówisz, że na HDMI będzie lepiej. Dlaczego? Co w kablu HDMI jest takiego, czego VGA nie ma/nie oddaje?

10. Hesperide

Hesperide Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Toruń
    He ja potrzebowałem szybko kabla to za 9zł na allegro kupiłem, podłączyłem pod Bravie to ząbki w dashboardzie też były, ale w grach spoko. :D Więc chyba nie ma sensu wydawać fortuny na kable, do monitora mam za 20zł od gościa kupiłem firmy 'Hama' z czinczami, podłączam je do wieży i chodzi all, obrazik gites, choć nie mam full hd w monitorze (monitor 17')

11. Davvido

Davvido Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
  12. uchaj

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Poznań
    Dejw HDMI jest po to żebyś się nacieszył zaje**** grafiką i nie musiał ślęczeć nad obrazem rodem z PS2 ale to moje zdanie :D ty decydujesz co kupisz

13. Davvido

Davvido Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Ja już kupiłem, bo tak jak mówię - w monitorze nie mam wejścia HDMI. Jednak zastanawia mnie jedno - czy wejście HDMI w tym samym monitorze zapewniłoby lepszą jakość? Jeśli tak - dlaczego? W końcu zarówno kabel VGA jak i HDMI gwarantują rozdzielczość 1080p.

14. dziewczyna

dziewczyna Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Podkarpacie
    Ponieważ vga przesyła sygnał analogowy, a hdmi cyfrowy. Więc chyba nie trudno się domyślić, że obraz na hdmi będzie lepszy:O

15. uchaj

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Poznań
    jak byś poczytał o VGA i HDMI to byś się już nie pytał :D ale FULL HD lepiej wydać na dużych telewizorach np 32 calowy albo 40 calowy (tylko jak ktoś by grał to oczy by mu wyleciały :p)

16. VESPERUS

VESPERUS Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Wolsztyn
    Temat do zamknięcia

17. Davvido

Davvido Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Wiem doskonale, że VGA przesyła sygnał analogowy. Poczytałem też zarówno o VGA i HDMI i tak na dobrą sprawę nie dowiedziałem się niczego nowego. :) Teoretycznie VGA oczywiście powinien wypaść gorzej, niemniej jednak w praktyce różnie bywa. Testy na forach zagranicznych często wykazują wyższość VGA nad HDMI, ale za każdym razem różnice są inne. No nic, dzięki za odpowiedzi.

Wczytywanie...

Poleć forum