Morderca śmieje się wszystkim w twarz. I wykorzystuje do tego gry

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl



News rodem z Pudelka? Wręcz przeciwnie. Żądania Breivika pokazują, czym dzisiaj są gry.


Nie tylko chodzi o to, że grają wszyscy, nawet mordercy. Gry po prostu stały się "podstawowym dobrem". Podstawą, na którą zasługuje każdy. Jak kiedyś książki, telewizja czy meble z Ikei. Gdyby "Fight Club" powstał dziś, główny bohater pewnie mógłby być graczem. I mógłby rozpaczać, że zniszczono jego konsolę, na którą tyle czekał.

Nawet więźniowie mogą grać. Nawet więźniowie mogą żądać nowych konsol, bo dziś im się to po prostu należy. Tak jak np. oglądanie telewizji. Gry są dla wszystkich.

Sprawa Breivika jest absurdalna, ale nie dlatego, że więzień domaga się gier. To nikogo nie szokuje. Jesteśmy zaskoczeni, bo domaga się ich Breivik. Morderca. Ktoś, kto powinien żyć w odosobnieniu, ktoś kogo nie powinniśmy słuchać.

Tymczasem osoba, która z premedytacją dokonała zbrodni, jak gdyby nigdy nic mówi: dajcie mi nowe gry. Byłoby to zabawne, ale jest straszne.

Ta informacja nie jest ciekawa tylko dlatego, że pokazuje nam, czym w dzisiejszym świecie są gry. Kiedyś Breivik prosiłby o książkę, dzisiaj chce PlayStation 3.

Jest ciekawa i ważna z innego powodu. Bo gry właśnie zostały wykorzystane w jego chorej walce ideologicznej. Breivik bierze "dobro", które jest dla wszystkich i które wszyscy dobrze znają i mówi: dajcie mi to. Należy mi się to.

Robi to celowo, bo doskonale wie, że ktoś taki jak on zasługuje wyłącznie na karę śmierci. Tymczasem Breivik śmieje się wszystkim w twarz i pokazuje, jak nieudolny jest to system, jakie dziwne panują zasady. "Jestem człowiekiem, który powinien ponieść najsurowszą z możliwych kar. A zamiast tego siedzę w przytulnym więzieniu i chcę grać. Ludzie, zobaczcie jakie to jest chore!".

Gry są symbolem. Rozrywką ludzi wolnych, jedną z podstawowych. Morderca wykorzystuje je, by pokazać, że takie "dobro" jak możliwość grania nie jest dla niego. A jednak to dostanie, bo żyjemy w świecie pomieszanych wartości. Można zabijać nienarodzone dzieci, można dawać mordercom grać na konsoli.

News rodem z Pudelka - tak niektórzy określają to, że Breivik chce grać. Tymczasem to naprawdę ważna informacja. Zobaczcie, jak dzisiaj postrzegane są gry i co dzisiaj znaczą. I jak łatwo za ich pomocą ośmieszyć panujące w cywilizowanych krajach zasady.​

 

mac_abra

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
:-#

tapnięte z mobila
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
Ja to się zastanawiam dlaczego oni dla przykładu nie odpierdzielą takiego Breivika czy Trynkiewicza ?
Jeden z drugim dostaną po kulce w łeb to inni zaczną się bać popełniać tak chore przestępstwa i być może poziom przestępczości spadnie.
Ja tam jestem za karą śmierci dla takich ludzi.
 

masti1986

Użytkownik
Użytkownik
Tak samo bym uczynil z piratami no moze nie kara smierci, ale ten post zostanie skasowany bo tu nie lubia uczciwych ludzi ktorzy kupuja oryginalne gry i tych co wytykaja to zlodziejom tylko cenia kradziez...


//Nikt nie usunie Twojego posta, gwarantuję Ci to.
Jak chcesz to napisz w offtopie, przykleję Ci temat, będziesz czuć się lepszym i będziesz mógł się wywyższać.
Jesteś moim mistrzem.
Porównanie idealne...... [facepalm]
~z0nk31
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
Tak samo bym uczynil z piratami no moze nie kara smierci, ale ten post zostanie skasowany bo tu nie lubia uczciwych ludzi ktorzy kupuja oryginalne gry i tych co wytykaja to zlodziejom tylko cenia kradziez...
No porównałeś teraz.... mordowanie niewinnych ludzi przez przestępców do nielegalnego ściągania gry z neta...
 

ad1

Użytkownik
Użytkownik
Tak samo bym uczynil z piratami no moze nie kara smierci, ale ten post zostanie skasowany bo tu nie lubia uczciwych ludzi ktorzy kupuja oryginalne gry i tych co wytykaja to zlodziejom tylko cenia kradziez...
Licencje na winrara tez wykupiles?


Wysłane z mojego Nexus 7
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
Popieram to co napisał Zonk, może wtedy by spadła liczba przestępstw, a tak zabije ludzi, siedzi w więzieniu i sobie gra, ma internet, nic nie musi robić i jeszcze żąda nowej konsoli, parodia.. Lepiej jak na wolności tam ma...

Ps. Już nie pierwszy raz widze jak kolega masti, pisze żeby tępić piractwo, albo chwalenie się że mu to wisi bo go stać...


Wysłane z mojego Live With Walkman przy użyciu Tapatalk 4
 

Aizen30

Banned
Grać sobie na konsoli może w więzieniu to nie zbrodnia:) Lepiej niż by mieli go wypuścić by robił to na realu. Każdy wie ciężkie przestępstwa zamiast karą śmierci kończą się darmowymi wakcjami na dożywociu na koszt podatników.
 

CanciaR

Użytkownik
Użytkownik
I to ma być prawo.Aż chciało by się jakiś zmian.

Wysyłane z mojego LG-P350 za pomocą Tapatalk 2
 

masti1986

Użytkownik
Użytkownik
I to ma być prawo.Aż chciało by się jakiś zmian.

Wysyłane z mojego LG-P350 za pomocą Tapatalk 2
A kto powiedział że prawo istnieje? Nie ma sprawiedliwości na świecie i nie będzie....
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Tak samo bym uczynil z piratami no moze nie kara smierci, ale ten post zostanie skasowany bo tu nie lubia uczciwych ludzi ktorzy kupuja oryginalne gry i tych co wytykaja to zlodziejom tylko cenia kradziez...


//Nikt nie usunie Twojego posta, gwarantuję Ci to.
Jak chcesz to napisz w offtopie, przykleję Ci temat, będziesz czuć się lepszym i będziesz mógł się wywyższać.
Jesteś moim mistrzem.
Porównanie idealne...... [facepalm]
~z0nk31
Z rana zawsze miło brechtać z "

Nie mam człowieku, co do ciebie jakichkolwiek pytań . .



Też jestem za tezą "oko za oko". Rozumie jak ktoś zabije w obronie własnej, bądź w tragicznym wypadku ktoś zginie.. Ale spowodowanie śmierci umyślnie powinno być od razu karane śmiercią.


PS. Za używanie innych systemów operacyjnych niż WINDOWS tak samo powinna być kara śmierci :D buehehehe
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
W dzisiejszych czasach w Polsce to lepiej być przestępcą niż uczciwym obywatelem...
W więzieniach przestępca ma ciepło w du...ps..ko i oprane, pod mordę podstawione żarcie, a w celach telewizory, konsole itp... także żyć i nie umierać. Powinni sobie jeszcze zażądać przynajmniej raz na tydzień luksusowej prostytutki i spa bo są przecież ludźmi...
Weźcie sobie teraz np. Trynkiewicza, z dożywocia zmniejszyli mu karę na 25 lat, a teraz jak wyszedł dostał na pewno umeblowane mieszkanie i dożywotnią rentę od Państwa (bo przecież nikt by go nie przyjął do pracy), a żyć musi za coś.... - to jest qr....w..a paranoja jakaś, kraj absurdów !!!
Więzienia przynajmniej za jakieś grubsze przewinienia (zabójstwa, duże przekręty itp) powinny być takie jak ŁAGRY W ROSJI (Syberia) lub kary śmierci wtedy przestępczość w znacznym stopniu by spadła, a tak to dzięki temu że nasze Państwo nas dyma (pensje są po 1200-1500zł) to ma z tego na utrzymanie tych bandytów na których my ciężko pracujemy całe życie, a oni czują się jak na obozie letniskowym !!!
 

szpadek

Użytkownik
Użytkownik
Super cos takiego przeczytac i w tym swiecie "wrocic" do zmyslow. I kolorowych seriali.
Czlowiek ktory to zrobil ma lepsze warunki niz nie jeden weteran wojenny... to jest smutne bardzo smutne

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka
 

Aizen30

Banned
Z takim Breivikiem czy inny mu podobnym, chętnie pogram na multi zobaczymy czy jest taki dobry:). Najlepiej w gta 5 lub jakiegoś FPP:)
 

KamQiX

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Nie rozumiem dlaczego kara śmierci dla Trynkiewicza została zamieniona na 25 lat. Jeśli w Polsce nie chcą zabijać ludzi za przestępstwa to ok, ale w takim razie powinien dostać dożywocie co dla takich ludzi mogłoby być jeszcze gorsze. Oczywiście, gdyby nie warunki w więzienich, które w dzisiejszych czasach są śmieszne. Twarde łóżko, jakiś zlew i tyle, a nie konsole, telewizory, INTERNET? Wszystko za free, pracować też nie muszą. To ma być kara? Paranoja jakaś...
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
W przypadku Breivika i Trynkiewicza powinni zrobić wyjątek i zlikwidować ich dla dobra ludzkości. To są potwory. Breivik zażądał najnowszej konsoli Sony czyli PS 4 a z tym może być problem.
 

szpadek

Użytkownik
Użytkownik
Tylko problem jest wiecie gdzie ? Z ustawą o nie karaniu za to samo drugi raz. - Europa/Unia Europejska.
Co do "nich" (Trynkiewicza i Breyvika) - wyjątek. A zatem wtedy reszta "wyjątków" którzy siedzą za "błahostkę" też by oczekiwali wyjątków.
Breyvik jest o tyle w dobrej sytuacji że więzienia w jego kraju są jak motele... a szkoda - wiadomo każdy by mu swoją karę wymyślił.

Dobrze zauważone w poście.. Coraz więcej im się "należy" i oczekują tego. Nie wiem czy dałoby się coś z tym zrobić w - "Sprawiedliwej Europie"
 

xgrzesiox

Użytkownik
Użytkownik
Z rana zawsze miło brechtać z "

Nie mam człowieku, co do ciebie jakichkolwiek pytań . .



Też jestem za tezą "oko za oko". Rozumie jak ktoś zabije w obronie własnej, bądź w tragicznym wypadku ktoś zginie.. Ale spowodowanie śmierci umyślnie powinno być od razu karane śmiercią.


PS. Za używanie innych systemów operacyjnych niż WINDOWS tak samo powinna być kara śmierci :D buehehehe
Chcesz mojej śmierci bo używam Ubuntu ;___;

Takich ludzi nie powinni zabiać tylko izolować itd. Skoro takie prawo gdzieś tam to lecę, ukradne dolara z banku, i jak mnje aresztują to poproszę o XBO :D

Wysłane Galaktyczną mocą Asa II/Sent by Galatic power of Ace II
 

Aizen30

Banned
Kara śmierci powinna być dla hejterów i fanboyów lub dożywocie bez neta.

//Dla spamerów też.
Niemniej jednak nie życz drugiemu co Tobie nie miłe, panie Tofu a'ka Mistic.
Które to już konto ? 7, 8 ?
~z0nk31


Jesteście nudni z tym wypominaniem już
Aizen 30
 

Do góry Bottom