1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Motoryzacja - zacieki po myciu

Temat na forum 'Off-Topic' rozpoczęty przez Onicniepytaj, Lipiec 18, 2014.

1. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1665
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Witam.

Z racji tego, że niestety mam samochód w kolorze ciemnym. Mam straszny kłopot z zaciekami.. Np. Jadę na myjkę, samochód umyję idealnie - wyschnie i już widać zacieki na lakierze..

Jak Wy sobie z tym radzicie?

Polecacie może jakieś szampony do auta ?

Ogólnie pytałem wiele osób i każda poleca dodanie do wiadra wody trochę "Ludwika", a nie marnować kasę na szampony itp..

Jak myję auto przeważnie właśnie ręcznie, czyli wiadro z wodą gąbka (bez jakiś tam dodatków) i heja to po umyciu elementu muszę od razu przetrzeć suchą szmatką do sucha bo inaczej będą te brzydkie zacieki..

Jedno jest pewne nigdy więcej samochód w ciemnym kolorze! W szczególności jak nie ma się garażu :(

Jak chodzi o polerkę to używam Turtle Wax Color Magic + (black).
    Staram się zrobić polerkę raz na miesiąc o ile "wolny czas" mi na to pozwala..

EDIT:

Z tego co widzę to dobrym patentem była by ściągaczka do wody. Korzysta może ktoś z tego ?

2. Lotnik421 Xbox One

3. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1067
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Samochod sie wyciera do sucha

4. rowerser

rowerser Sialalalalallalal V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    albo te nowe myjki reczne, zero zacieków ale trzeba poswiecic wiecej troche czasu :)

5. akir

Polubienia:
    1067
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Najlepiej to pojechac na myjnie ręczna, gdzie specjaliści wyczyszca odpowiednimi srodkami samochód

6. Lucky Luke

Lucky Luke V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    125
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Wroclaw
    Ja nie jestem zwolennikiem myjek ręcznych. Kasują niezłą kasę i nie umyją tak dokładnie. Polecam myć samemu. Jak umyję całe auto wycieram ścierką z mikrofibry- niekoniecznie do sucha i zacieków nie ma. A jak nie chcesz się bawić w wycieranie ścierką to nałóż sobie twardy wosk w płynie Sonax na ten przykład i masz pięknie wypucowane auto :)

7. Onicniepytaj

Polubienia:
    1665
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Ameryki tym nie odkryłeś.. Chodziło mi bardziej o sposoby jak zrobić to szybko i skutecznie. Np. przy użyciu tej ściągaczki do wody.. (o której pewnie nikt tu nie słyszał?)

I kolejna rzecz. Jakoś inni jeżdżą na te myjki i nie wycierają auta do sucha - nie zauważyłem by mieli zacieki.

Jakie nowe ? Te pseudo karcherowe typu 1min - 1 zł? Toż to badziew jak ich mało. Jak myję auto to co najmniej 1,5 - 2h a nie na odpitol się.. Tam można jechać i szybko opryskać auto. Tyle to jest wart..

No super. Bo będę dawał grubą kasę co tydzień by mi umyli auto. Sry ale nie jestem prezesem firmy bądź urzędnikiem, że sra* kasą na lewo i prawo.

Dokładniej jaki Sonax? Bo widzę, że na allegro dużo tego. A te pseudo "ręczniki z mikrofibry" zdają egzamin? Czy nie warto wywalać kasy na nie?

8. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    "pseudo ręczniki z mikrofibry" są o tyle dobre że świetnie wchłaniają wodę i nie zostawiają żadnych pypciów.
    jeśli chcesz coś dobrze wytrzeć i się przy tym nie patyczkować to tylko mikrofibrą (i nie mówię tutaj tylko o samochodach).

9. akir

Polubienia:
    1067
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Najlepiej taka min 50x50 samochód wymyty a nie przeplukany na ręcznej

10. Higinn

Higinn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Wę™gorzewo, Poland
    Jak się już bawisz w mycie ręczne, zainwestuj w Irchę. Po umyciu auta czym tam sobie chcesz, spłucz wodą, potem wycieraj wilgotną(!) irchą. Co chwila wyciskaj, ale ircha ogólnie musi być mokra (jest wtedy miękka). Najlepiej nie myć auta w pełnym słońcu (za szybko wysycha, pozostawiając właśnie smugi/wyschnięte ślady po wodzie). Lepszego sposobu nie znam. Smug żadnych po takim wycieraniu nie odnotowałem.

11. solisie

solisie Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    U mnie jakoś nie mają takich problemów. Po prostu jedziem na myjnie bezdotykową, zapłacisz 5 zł i auto umyte (też w ciemnym kolorze). Schnie podczas jazdy i nie ma smug ;-;

**** Logic...

12. Onicniepytaj

Polubienia:
    1665
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    No właśnie zauważyłem, że np. w moim mieście po myjce ręcznej (8min) mam ślady.. Ale np. w Katowicach jak jadę na myjkę ręczną (8min) to nie mam śladów.. Tu i tu przechodzę przez te 5 czy 6 propozycji (spłukiwanie, nabłyszczanie, wosk itd - nie pamiętam dokładnej kolejności).

13. ...:::Anarkad:::...

...:::Anarkad:::... Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    191
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    gąbka do mycia + płyn do naczyń lub okien już nie pamiętam, dokładnie umyć i spłukać wężem ogrodowym, przynajmniej ja tak robię i nie ma problemów :D

Poleć forum