Move tańsze od kinecta o 400 zl?!

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

R-14

Użytkownik
Użytkownik
Ostatnio pojawiła się na forum wieść, że kinect będzie w Polsce dostępny za 650 zl. Uważam, że to u dużo za dużo, ale nie w tym rzecz. Przeglądając angielskie 'allegro', a mianowicie amazon.com zauważyłem aukcje Move, które składa się z 'Move controller' i 'Move navigation'. Cena tego, to 250zl w przeliczeniu 80 dolarów na polskie złote.

http://www.amazon.com/PlayStation-Move-Controller-3/dp/B002I0J51U/ref=sr_1_19?ie=UTF8&s=videogames&qid=1283095269&sr=8-19

http://www.amazon.com/PlayStation-Move-Navigation-Controller-3/dp/B002I0K6X6/ref=sr_1_20?ie=UTF8&s=videogames&qid=1283095269&sr=8-20

Poza tym na tej stronie kinecta mozna kupic za 299$, tylko ze razem z xboxem slim 4gb. Xbox slim 4gb kosztuje 199 $(626 zl!!!)bez kinecta a z kinectem 299 dolarow.
dziwne nie?

A teraz poprawcie mnie jesli sie pomylilem(a pewnie tak jest)... ; )
 

PremiumPRO

Użytkownik
Użytkownik
Kinect w Polsce - 649zł.
Jak wygląda Move? Podstawowy zestaw czyli kontroler, kamera i płyta z demami - 219 zł. Drugi Kontroler Move 149zł. Jeden subkontroler 99zł. Czasami w grach na dwóch chyba potrzebne będą dwa czyli jeszcze +99zł. Razem = 566zł. No więc gdyby w Polsce Kinect kosztował 150$ czyli 450zł lecz mamy europejskie ceny 150 euro. Można zobaczyć: Microsoft: Kinect jest najtańszym kontrolerem ruchowym

W Polsce to wygląda inaczej :(. Różnica nie jest wielka. Kinect rozpoznaje 6 graczy w tym 2 aktywnych.
 

Szpaner94

Banned
Wydaje mi się że z dwóch głupich rozwiązań, Move jest przeznaczony dla graczy bardziej konkretnych, a Kinect do odbijania piłeczek i molestowania Avatara.

W każdym razie nie podoba mi się że Sony i M$ na siłę chcą przedłużyć okres życia rynkowego swoich konsol takimi produktami jak dziwne kontrolery ruchu... nic konkretnego do normalnej gry nie wnoszą, a jednak kosztują i tworzą zawirowania na rynku.
Poza tym to świetna okazja do zagarnięcia gruntu spod nóg Wii, bo gdy mam wybór miedzy normalnymi next-genami na których mogę pyknąć zarówno w GT 5, God of War, Gears of War czy MW 2 lub czysto Arcadowe skakanie po kanapie, to na pewno nie zainwestuje w 2 japońskie wibratory na sznurku aby męczyć jakiegoś hydraulika...

I to jest dobra strona tego ruchu Kinectomani, bo mam nadzieje że to głupie Nintendo wreszcie przestanie tworzyć konsole stacjonarne, a zaczną robić to co im wychodzi najlepiej. Przenośne zabawki !
 

PatrixOK

Banned
Użytkownik
of War, Gears of War czy MW 2 lub czysto Arcadowe skakanie po kanapie, to na pewno nie zainwestuje w 2 japońskie wibratory na sznurku aby męczyć jakiegoś hydraulika...
Gdyby nie ten hydraulik to najprawdopodobniej nie grałbyś w God of War, Gears of war czy MW:2 :)
 

sajdorr

Użytkownik
Użytkownik
Gdyby nie ten hydraulik to najprawdopodobniej nie grałbyś w God of War, Gears of war czy MW:2 :)
myślisz, że mario to pierwsza gra na świecie ?
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
@PremiumPRO - musisz jednak zwrócić uwagę, że Move będzie się nadawał do ambitnych tytułów, a nie pajacowania na dywanie jak w przypadku Kinecta. Od przyszłego roku pojawi się sporo FPS pod kontroler, może zaczną wychodzić dobre RTS, a producenci nie będą przerabiać RPG pod pada, gdyż jak wiadomo w nie lepiej gra się na PC. Przed Move jest przyszłość i jako że posiadam EyeToy, to aby pograć samemu w shootery muszę wywalić 150zł za kontroler + 100zł za subkontroler. 250zł w porównaniu do 650zł? Nie ma co dyskutować. Nawet jeśli nie miałbym kasy na suba to tymczasowo można sterować za pomocą pada. Inwestycja nie jest duża, a przede wszystkim jest w pewien sposób pewna, bo Sony poleci jednoznacznie w gry dla graczy corowych. A Microsoft co? Wywalić 650zł za głaskanie kotka i wyścigi pontonów? Żarty.

I jeszcze jedno, COOP preferuję online więc niech każdy sam troszczy się o swój kontroler prywatnie na własną rękę. Jeśli natomiast miałbym na osiedlu zapalonego kumpla, który również grałby w FPS i wpadał do mnie co weekend, to dałbym mu zdecydowanie do zrozumienia, aby sam sobie kupił Move. Mam kupować drugi zestaw dla kumpla, który na co dzień będzie leżał i czekał do soboty? Kumpel też ma wydawać 500zł na dwa zestawy? Nie lepiej, aby każdy miał swój zestaw i jeśli umawiam się na COOP to jeden wpada do drugiego ze swoim kontrolerem? Sony daje mi kilka wyborów, a nie wyciąga łapę po 650zł. Gdyby ta zabawka chociaż była tyle warta, niestety nie jest nawet połowy tej sumy...
 

PremiumPRO

Użytkownik
Użytkownik
@D4Ru73K -Masz troche racji. Ja jednak uważam, że na Kinect'a będą powstawały dobre gry. Myślę również, że Kinect w przyszłoci będzie oferował dobre gry. Lepsze nawet niż te z E3 2009. To kwestia czasu.

Co do co-op. Gdybym miał Playstation 3 to ja bym musiał kupić dwa zestawy. Grałbym z bratem :). Większość ludzi, których znam mają Xbox'a 360.
 

Luirun

Użytkownik
Użytkownik
Tylko ze linki są z amazon.com z czego się orientuje to tam jest ntsc i wszystko jest tansze.
Bo tam nowy arcade za 400zl w przeliczeniu na nasze.
 

Dogg

Użytkownik
Użytkownik
Co wy za przeproszeniem pieprzycie cały czas, że Move będzie do bardziej konkretnych gier? Na Wii są konkretne gry? No, jeśli uważacie, że gry FPS na Wii to konkretne gry, to gratulacje (kontrolery Wii działają na tej samej zasadzie co Move; grałem na Wii w FPS'y i wiem, że gra się beznadziejnie). Z tego co widziałem po E3, to Wasza "konkretna" gra na Move to strzelanie z łuku. Hmm... no naprawdę hardcore'owa gra... Zaczynam powoli myśleć, że to forum zamienia się w forum o PS3, newsy o PS3, fanboy'e PS3.
 

caligator

Użytkownik
Użytkownik
Ja powiem tak... ciesze się że Move będzie dużo tańszy bo jak mi się nie spodoba to bez problemu sprzedam i niewiele stracę... w przypadku Kinecta jest to zdecydowanie większa suma pięniędzy jaką trzeba wydać jednorazowo..
 

PremiumPRO

Użytkownik
Użytkownik
Co wy za przeproszeniem pieprzycie cały czas, że Move będzie do bardziej konkretnych gier? Na Wii są konkretne gry? No, jeśli uważacie, że gry FPS na Wii to konkretne gry, to gratulacje (kontrolery Wii działają na tej samej zasadzie co Move; grałem na Wii w FPS'y i wiem, że gra się beznadziejnie). Z tego co widziałem po E3, to Wasza "konkretna" gra na Move to strzelanie z łuku. Hmm... no naprawdę hardcore'owa gra... Zaczynam powoli myśleć, że to forum zamienia się w forum o PS3, newsy o PS3, fanboy'e PS3.
Mam tylko Xbox'a 360, ale jakie będą konkretne gry na Move? Dobre gry? Pierwszym przykładem jaki mi się przysunął w kilka sekund jest Killzone 3. Gra ta będzie obsługiwała kontroler Sony.
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
Z tego co widziałem po E3, to Wasza "konkretna" gra na Move to strzelanie z łuku.
No to dużo widziałeś. Współczuję wąskich horyzontów. Killzone 3, MAG, Socom 4, Resident Evil 5 - shootery. Heroes on the Move, Sly Cooperem - platformówki w stylu Ratcheta. RUSE - RTS. Heavy Rain + tona casualowych gier. Następnym razem szukaj ambitniej w google, bo strzelasz sobie w kolono.
 

DjKwaku

Użytkownik
Użytkownik
Co do gier ktore wymieniliscie to poczekajcie az wyjda ;) Teraz sie gada jakie to super gierki beda po to aby ludzie chcieli kupic nowe kontrolery. ( jakos nie widze aby Kilzone bylo napedzane movem, a jak juz bedzie to pewnie z 80% graczy szybko odstawi gre na bok )

Przyklad to Fable III ktore mialo dzialac kinectem a teraz juz gadanie ze jednak nie bedzie ...

Co do grania w FPS z move ... jak wy to widzicie ? celowac grucha do TV ? z tego co widzialem na ppe.pl to rewelacji nie ma ...

obojetne move czy kinect nie beda pasowaly do gier ktore znamy .... gry beda tworzone pod kontroler i tylko takie beda dobrze dzialac, a przenoszenie tytulow ktore znamy aby dobrze dzialaly zmienia je calkowicie ( obawiam sie ze na gorsze )

Move ma zalete bo po czesci w reku mamy "pada" wiec ma wieksze szanse na bardziej rozbudowane gry. (klawisze krzyzak itd )
Kinect to kontroler do zabawy i jego mega + beda gry w ktorych np tanczy sie czy inne gdzie mamy odwzorowanie naszego calego ciala.

Sony i M$ poprostu chce przyciagnac do siebie graczy ktorzy nie wiedza jaka konsole kupic ... Wii do zabawy czy X360 lub PS3 do prawdziwych gier ... teraz moga kupic 1 konsole i miec 2 w 1 :)

Poczekamy zobaczymy :) jak dla mnie to te kontrolery beda tylko i wylacznie na weekendowe imprezy ze znajomymi, gram troche na Wii od znajomego i po kilku gierkach z uzyciem wilota itd naprawde nie ma sensu grac samemu, gry szybko sie nudza. A cala ta precyzja i odwozorowanie ruchow jest na dosc niskim poziomie :/ tzn jak nie mam w reku kija do Basebala a wazacego pare g wilota to jednak nie czuje tej zabawy ;)
 

djcsm

Użytkownik
Użytkownik
IMHO obie te pozycje maja 2 rzeczy na celu:
1. Zaskarbic sobie ludzi ceniacych gry w stylu wii... czyli powiedzmy pajacowanie przed ekranem
2. Trafic do mlodszych graczy (takich w wieku "komunijnym"), zabawa w glaskanie tygryska itd nie wymaga wiele myslenia, nie wymaga 16 lat by kupic gre, a daje czysta radoche dla dzieciaka ;)

Jesli obie marki zarowno MS jak i Sony pojda w tym kierunku zyskaja wiecej potencjalnych klientow, wynika to niejako z poszerzenia horyzontow... Niestety kierunek bardziej casualowy.
Zarowno PS3 jak i X360 dadza nam nowe doswiadczenia z gier... jesli Kinect bedzie dobrze rozwijany to gra moze stac sie nieco bardziej interesujaca... Kiedys byl post o tym, ze mozna bedzie sie wychylac z fotela a kamera w grze odwzoruje nasze ruchy i powiedzmy uzyskamy efekt wychylenia sie z za sciany itp.

Co do samej strategii sprzedazy, to uwazam ze ceny sa zarowno podobne jak i zbyt wysokie. Ale to kwestia czasu nim oba typy kontrolerow (Kinect i Move) stanieja... Zapewne wielu graczy sie zawiedzie i sprzeda swoje kontrolery, inni je kupia - napedzi to rynek wtorny. A poza tym, jak wszyscy juz tutaj zauwazyli chodzi tez o przedluzenie sobie "daty waznosci" konsol. Taki dodatek sprawia, ze nie dosc, ze wiecej osob je kupuje, to wiecej graczy zostaje przy konsoli aby pograc w cos "nowego". Swoja droga Ci, ktorzy i tak nie kupia kontrolera zostaja przy konsoli i kupuja zwykle gry.

A teraz tak mniej powaznie. Ludzie... tu nie chodzi o to co to zmieni, co to da, kto to kupi, ile wyda.... wazne ile na tym zarobia giganci, ile potencjalnych klientow to przyciagnie...

I maly odzew dla ludzi ktorzy uwazaja ze z xboxforum robi sie ps3fanboy forum... Pojechalo was? To ze czytacie nowinki ze swiata KONSOL (ta... ps3 tez konsola) to nie znaczy ze to forum zmienia tematyke. Jakbyscie nie zauwazyli w tym roku jest pare przelomow... chociazby te 2 kontrolery, zlamanie zabezpieczen ps3 (to dosc wazne... jakby nie patrzec daje pewne nowe mozliwosci .. takze poza piractwem), mamy takze Xbox360 Slim, wejscie live na polske. To tematyka KONSOL a nie TYLKO x360. Zerknijcie na podpis dzialu... "aktualnosci ze swiata KONSOL". Gdzie tam jest napisane, ze samego swiata MS/X360 itd? ... Zaskakuje mnie czasem to co tutaj czytam.

i male zakonczenie. Podziwiam prawdziwych ludzi, niestronniczych, ceniacych sobie informacje, nie dajacych sobie w kasze dmuchac i tych ktorzy walcza z konsolowym "rasizmem" ;] Wielkie dzieki ze jeszcze tu jestescie... czytacie i piszecie. ;)
 

TheDarkKnight

Użytkownik
Użytkownik
djcsm wyczerpujący post ale 100% racji :)
Ciekawi mnie tylko czy wejście na rynek tych dwóch "kontrolerów" wpłynie jakoś na wydawanie gier na zwykłego pada... Jak myślicie?
 

PremiumPRO

Użytkownik
Użytkownik
djcsm wyczerpujący post ale 100% racji :)
Ciekawi mnie tylko czy wejście na rynek tych dwóch "kontrolerów" wpłynie jakoś na wydawanie gier na zwykłego pada... Jak myślicie?
Ja uważam, że pady były, są i będą!!!
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom