1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Możliwe uszkodzenie Ihasa 124b przez nagrywanie Windowsa na płyty titanum ?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Degnerix, Grudzień 22, 2013.

1. Degnerix

Degnerix Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Witam
    Przyszło mi na myśl że może jeżeli nie czyta mi gier nowo nagranych to może nagrywarka się uszkodziła gdy nagrywałem pare razy windowsa itp gdy w ihasie siedział firmware pod verbatimy co wy o tym myślicie ? Wpadłem na ten głupi pomysł ponieważ gdy kupiłem Ihasa i nagrywałem tylko gry na xboxa to działały a teraz nagrywam kolejne gry przed którymi nagrywałem inne rzeczy i nie działają . Co wy na to ? lub macie jakiś inny pomysł dlaczego przy każdej nagranej grze wyskakuje mi "przetrzyj szmatką" ? możliwa jest felerna partia płyt ? czy raczej to wina nagrywarki ? bo xbox czyta oryginalne gry i te które nagrałem wcześniej a nagrałem wcześniej :
    - GoWa 3
    - Assassin Creeda od 1 do 3
    - Forze 4
    - Batmana oby dwie części
    - Fife 13
    i jeszcze pare innych

I wszystko działa a teraz po nagraniu Black Flaga i Tob Raidera wyskakuje mi cały czas przetrzyj szmatką albo że płyta jest zarysowana.

Znajdzie się ktoś kto mi pomoże ? czy raczej nie ma kogoś takiego na forum ? zmarnowałem już 6 verbatimek używam Ihasa 124b praktycznie ok 50zł w plecy a myślałem że w święta pogram sobie w jakieś nowe gierki

2. Lotnik421 Xbox One

3. mseredin

mseredin XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Mikołów, Śląskie
    Powiem Ci ze ja ostatnio trafilem na jakąś felerną partię płytek verbatim mkm-003. Z 25 (cały cake) dobrze nagrało się 6 a teraz z nowej paczki (cake 10 płyt) dobrze nagrało się wszystkie. Konfiguracja kompa i firmware w nagrywarce nie zmieniany.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

4. Degnerix

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    u mnie właśnie pierwsza partia całe 10 płytek Verbatim mkm 003 wypaliła się cała a teraz kupiłem verbatimy tez mkm 003 i już 6 płyt poszło do śmietnika a na 3 z tych płyt włącza mi sie gra do momentu że wyskoczy zaktualizuj grę itp i wywala żeby przetrzeć szmatką.
    - Ihas przełożony ze starego komputera
    - zrobiony od nowa flash pod verbatimy
    i chyba wszystkie płytki są jakieś felerne i nic na nich nie wypale a szkoda bo 40+zł pójdzie tak jak by do śmietnika a w święta w nic sobie nie pogram ;(

5. mseredin

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Mikołów, Śląskie
    Ja u tego samego gościa na allegro kupiłem najpierw 25 płyt dla kuzyna - zero problemów. Później dla siebie i tak jak pisałem tylko 6 nagrało się dobrze a teraz kupiłem kolejne ale w cake po 10 o zero problemów. Już podejrzewałem ze obrazy są zawalone ale na nowych nagrywa się ok wiec podejrzewam płyty.

Ja 3 razy flashowałem nagrywarkę bo myślałem że to wina Flasha. Jedynie zauważyłem ze najnowszy imburn kiepsko sobie radzi z nagrywaniem xgd3 wiec wróciłem do wcześniejszej wersji.

6. pocinas

pocinas Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Południowo-Zachodnia Anglia
  7. mseredin

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Mikołów, Śląskie
    No ja u niego kupiłem zarówno te 25 które były felerną jak i później te które były ok. Pierwszy raz przytrafiła mi się felerna partia płytek ale w ogólnym rozrachunku i tak wychodzi znacznie taniej niż kupowanie gier ;-).

8. pocinas

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Kupuje u niego (meridian) tylko Verbatimki. Wcześniej nie było z nimi w ogóle problemów. Ostatni zakup robiłem na początku Grudnia i jak na razie ten zakup był coś nie tak. Zawsze Caki jakie były, to były tylko i wyłącznie 10sztukowe mi przysyłali.

9. Degnerix

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
  10. pocinas

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    A patrzyliście czy płyty od spodu mają plamy lub jak by nie było jednolicie gładko..? Moje właśnie miały plamy. Nie wiem czy powstały po nagraniu czy były już przed w każdym razie po nagraniu, te co nie działały prawidłowo to właśnie miały plany.

11. davex

davex Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    309
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Gdańsk
    Trzeba patrzeć także na miejsce produkcji -Singapore czy Taiwan. Te drugie to porażka. Obie maja te samo ID. Tutaj link do testów : Taiwan VS Singapore Verbatim Results.
    Do nagrywania nie polecam najnowszej wersji Imgburn (2.5.8.0) sprawia wiele problemów. Sam przeszedłem na wcześniejsza (2.5.7.0) i te same obrazy nagrały się bez problemu.

12. Degnerix

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    niektóre mają jakieś takie dziwne rozmazania może to są właśnie te plamy o których mówisz.
    Dzisiaj będe w miescie dorwe jakieś płytki i zobacze czy na nich wypali dobrze i będe patrzył czy kupuje verbatimy z Taiwanu czy z Singapuru

13. pocinas

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wiem o jakie rozmazania chodzi, też się Trafiła raz taka Verbatimka.
    Te co miałem teraz a dni uwyglądała tak i podobnie,

tutaj słabo widać ale są takie kropki duże, a oprócz tego pełno mikro malutkich Cyntek/kropek

Wszystkie płytki zawsze kupuję od tego sprzedawcy http://allegro.pl/verbatim-dvd-r-dl-8-5gb-8x-cake-20szt-mkm-003-00-i3817869537.html w Fotce pisze Singapur aczkolwiek szczerze nigdy nie zwracałęm uwagi czy faktycznie Singapur, możliwe że ostatnie były Taiwan albo i też Singapur jednak na płytkach (ostatnich sztukach co mam) nigdzie nie ma kraju pochodzenia, a etykiety już nie mam, jak i kolejnych Kejków. Będę zamawiał kolejne płytki to zwrócę na kraj i jakość od spodu.

O tym że prawa działać nie miały to ja wiem. Dojrzałem to dopiero po nagraniu i kiedy gra nie chciała działać w konsoli.

14. The mistic40

The mistic40 Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Się nie dziwie ,że to nie działa płyta jest co najwyżej na śmietnik i szkoda na takie coś nagrywarki. Wina jest na pewno tych płyt.

15. Degnerix

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    noo aż tak to ja nie miałem ale zamazania mam prawie na każdej płycie. Odpalam wypalanie Fify 14 zobaczymy co to będzie .

- Ihas 124b
    - Verbatimka
    - Img Burn 2.5.7

16. The mistic40

The mistic40 Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Te plamy nie są niczym nowym syf na płycie przed nagraniem (chodzi o foto nr 2), z 1 to nie wiem skąd takie coś ale jak te płyty tak wyglądają przed nagraniem to się nie dziwie ,że to nie działa i nagrywarka się nie popsuła z tego.

17. Imperial BoRo

Imperial BoRo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    31
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Dzięki za info odnośnie imgburn bo już wczoraj chciałem aktualizować ;)

18. Degnerix

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Fifa 14 nagrana w IMG burn 100 % pozytyw
    w nero disc speed :

W Xboxie nie czyta dalej ;/

A możliwe jest usunięcie lt 3.0 poprzez aktualizacje xboxa ? nie nie w sumie po co ja pytam jak gry nagrane wcześniej mi działają...

19. Imperial BoRo

Imperial BoRo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    31
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    odłącz od xboxa hdd i pendrivy i zobacz czy bez niczego ruszy fife.

20. Degnerix

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Nie mam podlaczonego nic pod xboxa. Zadnego HDD oprócz tego wbudowanego i żadnych pendrive tylko siedzi plyta w napędzie...
    I nie tylko fify mi nie czyta, nie czyta mi wszystkich gier których nagralem na tych płytach

Wczytywanie...

Poleć forum