mozliwy jest update ixtreme jezeli przy zakupie konsoli nie dostalem klucza napedu?

cellmemory

Świeżak
Świeżak
Witam.
Z gory przepraszam, jezeli zadam głupie pytanie, ale nie znalazłem odpowiedzi.

Kupiłem już przerobioną konsolę iXtreme 1.5, nie dostałem swojego oryginalnego klucza itp.czy w przyszłości będę mogl (lub ktos „wykwalifikowany”) zrobic update do wersji np. ixtreme 1.6 ? czy ten klucz, nadal można wyciągnąc z napędu (zapewne liteon, bo konsola Jasper) mogłby mi ktos wyjaśnić czy update jest mozliwy, czy nie? co z graniem po necie?
Pozdrawiam.
 

Apacer

Użytkownik
Użytkownik
Tak, można wyciągać dalej klucz z napędu. Z każdego napędu tak można.
 

lego10

Użytkownik
Użytkownik
Ja też jestem noob i jeszcze dopytam :

Kupuję konsole i firma dodaje gratis klucz napędu na CD, czy dzięki temu nie będę musiał bawić się z tym zasilaniem przy flashowaniu Lite On`a ?? Widziałem na youtube, że koleś jakieś igły przykładał do dziurek.
 

ToonY

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam ! widzę że częściowo znalazłem odp na moje pytanie ale chcę się dowiedzieć jeszcze o 1 rzecz. Przerobiłem sobie Xbox-a 360 ale niestety wczoraj napęd siadł ;/ nie posiadam OFW ani klucza (nie sądziłem że może się rozsypać napęd :p) mam wgranego najnowszego iXtreme 1.6 i teraz pytanie czy mogę wymienić napęd ?? jeśli tak to poprosił bym o jakąś małą instrukcje bo jestem jeszcze N00beq ;/
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
jak nie masz klucza - naped nie zyje to niestety konsola do wyrzucenia - zadnego innego napedy juz tam nie wlozysz.

Ps. (chyba ze naped siadł tak bradzi ze nic sie z niego zczytac nie da - wtedy wysyłaj do MS moze przejdzie)
 

ToonY

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
mam zamiar kupić napęd samsunga ms28 w konsoli mam samsung ms25 w napędzie padła optyka hmm a jeśli by tak zmienić płytki ? jest taka możliwość i czy działał by wtedy napęd?

PS (zapomniałem dodać że napęd żyje ;p tylko płytek nie czyta) ;p Przepraszam
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
jak zyje to da sie zczytac klucz - i wgrac go do innego napedu i bedzie działal
 

ToonY

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
;] dziękuje za odp ;] teraz mi humorek poprawiłeś ^^
 

ToonY

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
a takie jeszcze pytanko wyciąganie klucza odbywa się przez dosflash ? zgrywam FW a potem otwieram go przez JungleFlashera ?
tylko najbardziej mnie boli że nie wiem jak wgrać klucz do innego napędu ;/
 

Apacer

Użytkownik
Użytkownik
Przez dosflash można odczytać klucz ale przez kontroler, i tylko liteonki. Ale polecam do zczytania klucza najnowszą wersję JungleFlasher, która umożliwia zczytanie z przerobionego napędu klucza przez Sata. Klucz następnie zapisujesz w nowym oprogramowaniu, i to oprogramowanie wgrywasz do napędu, najlepiej przez Dosflash.
 

ToonY

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
dzięki ;] zaraz zabieram sie do roboty
 

ToonY

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
ehhh i znowu problem ;/ wchodzę do JungleFlasher-a ---> MTK flash 32 wybieram I/O Port i w żadnym nie wykrywa mi napędu chodź jest podłączony i działa
mam płyte główną Gigabyte K8N-E i viste x64 i nie wiem co mam zrobić ;(
dobrze że ide na siłownie bo konsola długo by stała w całości.
jeśli ktoś by mógł mi pomóc był bym bardzo wdzięczny :)

z góry dzięki.
 

Apacer

Użytkownik
Użytkownik
Flashuj w dosflash jest pewniejszy. A klucz zczytuj w zakładce DVDKey w JungleFlasher, pamiętaj by odznaczyć opcję Via ports Only.

PS.
U mnie ostatnio zmienił się sam port sata... Z E200 na E300. Posprawdzaj na innych portach u siebie czy wykryje napęd.
 

ToonY

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
nadal nic :( na dole są screeny może ktoś będzie wiedział co jest nie tak :confused: ;/ sprawdzałem każdy port i kupa :eek: :mad:

 

Apacer

Użytkownik
Użytkownik
A dosflash wykrywa napęd! W tym programie wtedy będziesz miał pokazany jaki jest twój port dokładnie.
 

ToonY

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
tak dosflash pokazuje napęd jak korzystam z dosflasha to odłączam wszystkie dyski i dvd w kompie. widział go na pozycji 7 jeśli o to chodzi
 

Apacer

Użytkownik
Użytkownik
To z dosflash zapisz sobie jaki to port jest do napędu i próbuj na tym porcie w windowsie, na różnych wersjach jungleflasher.

Podstawowe pytanie to czy instalowałeś PortIO32 ?
 

ToonY

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
niestety ale Vista x64 nie chce zainstalować PortIO32 <lol> ;/
 

ToonY

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
pewnie to jest przyczyną ;/ muszę zmienić sys...
 

Brabus535

Banned
Użytkownik
pewnie to jest przyczyną ;/ muszę zmienić sys...
Nie pewnie a napewno.Jak sama nazwa wskazuje są to serowniki na system 32 bitowy wiec na x64 tego nie zrobisz.Z tego co czytałem wyjdzie wersja na x64 ale to jak z ixtreme 1.6... wiadomo że będzie ale nie wiadomo kiedy :D
 

Do góry Bottom