1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Mpeg-2

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez MTTy2k, Sierpień 29, 2009.

1. MTTy2k

MTTy2k Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    Dużo osób na forum widzę ma pojęcie o telewizorach a mam jedno pytanie. Soniak którego mam w podpisie ma tuner MPEG-2 z tego co się ostatnio dowiedziałem to w 2014 roku skończy się nadawanie telewizji w Polsce w MPEG-2 i tylko telewizory z MPEG-4 będą mogły odbierać sygnał, prawda to jest? Myślę że za 5 lat zdążę zmienić telewizor ale gdyby nie to trochę lipa .

2. Lotnik421 Xbox One

3. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    a odbierasz sygnał z telewizji naziemnej??? bo to chyba tego sie dotyczy

4. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    i tylko tv cyfrowej, z anteny. a z tego co wiem w Polsce nadawany jest sygnał mpeg-4 a zawsze możesz kupic konwerter mpeg-4 na mpeg-2 i wkładasz w tv jest tam taki slot na kartę. pzdr

5. Fynal

Fynal Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    heh ;) oj widać że baaaardzo nie w temacie jesteś... 2012 roku polska ma wyłączyć nadajniki telewizji analogowej, a standardem nadawania stanie się telewizja cyfrowa w technologi DVB-T2/MPEG-4, Twój telewizor nie będzie jej obsługiwać ponieważ ma tuner starszej generacji :> jednakże teraz z pewnością masz sygnał z kablówki lub jakiegoś tunera cyfrowego (n\cyfra) jeżeli tak to nawet nie odczujesz zmiany :>

6. miedzianek

miedzianek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok

spoko,ja tez mam tv z dyskiem twardym,wbudowanym dvdromem,obsluga gier z x360 i takie tam szmery bajery...

niewiem o jaki slot na karte ci chodzi-.-

7. BabyBoy

BabyBoy V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Cleveland
    U mnie jest CI Slot ale nie wiem czy o to chodzi..też mam MPEG-2 i nie wiem czy już teraz sprzedać i kupić MPEG-4 choć to nie jest główny TV a tylko do sypialni ale jak całkiem TV ma być do wyrzucenia to już sam nie wiem.

8. miedzianek

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    nie do wyrzucenia,zawsze moze ci sluzyc do ogladania filmow z pc,grania na x360,jako monitor do pc(chociaz duzy rozmiar...) i innych dupereli.

domyslilem sie o jaki slot chodzi ale nie kazdy tv takowy ma a on z gory stwierdza ze wlozysz dekoder i po sprawie

9. BabyBoy

BabyBoy V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Cleveland
    Ale czy to ostatecznie pewne że TYLKO i wyłączenie MPEG-4 będzie nadawane?
    Nie znam się na tych sprawach ale dla mnie to trochę dziwne.
    To co z N ? Moja kablówka już wprowadziła HD i jeszcze rozbudowuje ofertę kanałów cyfrowych a tu lada chwila ma wszystko się skończyć ?
    Niektórzy mają wciąż CRT nawet.

10. miedzianek

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    naziemna a cyfrowa(n,cyfra,polsat) to co innego

naziemna jest za free(z tego co kojarze)
    cyfrowe dalej pozostana,to analog zmieni sie na dvbt,i tylko standardowa dzisiejsza kablowka bedzie musiala miec dekoder mpeg4

11. KrzQ

KrzQ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Szczecin,Doncaster
    czlowieku nawet nic nie odczujesz
    to siec kablowki bedzie mialo przekaznik? konwerter? czy co to tam ma byc i tobie bede przesylac sygnal do tv i bedziesz dalej ogladal tv bez problemu

12. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Przedstawiciele rządu, KRRiT i UKE podjęli decyzję, że tylko do końca 2012 roku w Polsce będą nadawane analogowe kanały telewizyjne. Pierwszy, polski multipleks DVB-T ze wszystkimi naziemnymi kanałami analogowymi ma ruszyć za 2 lata. Wybrano kompresję MPEG-4.

Już wszystko wiadomo, co do polskiej DVB-T. Zapadły kluczowe rozstrzygnięcia, a grupa robocza składająca się z przedstawicieli Ministerstwa Transportu, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Ministerstwa Kultury opracowała zręby strategii cyfryzacji.

Jeszcze w lutym trafią one pod obrady zespołu międzyresortowego. W marcu sprawą powinien zająć się rząd. Jeśli będą szybkie decyzje rządu, co do DVB-T, to za 2 lata będzie pierwszy multipleks (nadajnik DVB-T) w nowszej kompresji MPEG-4, a nie MPEG-2 , który uznano za przestarzały i mało pojemny (maks. 4-5 kanałów TV cyfrowych).

Sygnał analogowy zostałby wyłączony w Polsce o 2 lata wcześniej, niż zakładała strategia przyjęta przez rząd w 2005 r., ale zgodnie z ostatnimi zaleceniami Komisji Europejskiej.

Jednak dopiero w 2009 r. miałby rozpocząć nadawanie pierwszy - i jedyny w okresie przejściowym - cyfrowy multipleks DVB-T z kilkoma kanałami w cyfrowej jakości. Pierwsze zaplanowano je w Wielkopolsce. Byłoby tylko 3 lata na przejście z analogu na naziemną "cyfrówkę" - czy to wystarczy?

Niezwykle istotne jest to, że zostanie zastosowana nowsza, bardziej pojemna kompresja sygnału MPEG-4. W multipleksie DVB-T na jednej częstotliwości zamiast cyfrowej transmisji 4-5 kanałów w MPEG-2, mogłoby być ich dwa razy tyle w MPEG-4 i to bez widocznej przez widza utraty jakości sygnału. W ten sposób zmieszczono by w nim i to cyfrowo wszystkie, polskie kanały telewizyjne nadawane naziemnie: TVP 1, TVP 2, TVP 3, TVN, Polsat, TV 4 i Telewizja Puls (w niej udziały ma News Corp.).

W Polsce przejście na nadawanie cyfrowe nie będzie takie proste. Zapowiada się wielka i kosztowna operacja, bo z anten naziemnych kanały telewizyjne odbiera blisko połowa gospodarstw domowych - ok. 7 mln.

Teoretycznie nie będzie łatwo zmusić ludzi do kupowania odbiorników DVB-T w MPEG-4, niezbędnych do odbioru cyfrowego sygnału na zwykłym telewizorze. W praktyce może być zupełnie inaczej i trudno przewidzieć jak to będzie - nie powinno być tak źle. Wiele zależeć będzie od zaangażowania samych nadawców w promocję cyfrowych transmisji zamiast analogowych (na razie nikomu z nich się nie spieszyło, bo karty były rozdane przy analogu naziemnym).

Niezmiernie ważne jest uzmysłowienie przeciętnemu Kowalskiemu, że do odbioru cyfrowego nie trzeba mieć specjalnego telewizora (a jedynie można kupić tzw. iTV z wbudowanym dekoderem DVB-T), a odbiornik DVB-T to odpowiednik dekodera platformy lub odbiornika satelitarnego, tylko w wersji dla naziemnej "cyfrówki", a nie satelitarnej. Nie jest to takie drogie urządzenie, a zakup jest jednorazowy bez dodatkowych opłat. Wydaje się, że także producenci i dostawcy telewizorów szybko zaczną wyposażać telewizory LCD i plazmowe w odbiorniki DVB-T.

źródło: Rzeczpospolita

Poleć forum