1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

MS Store - Gwarancja w UE?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Geezomg, Sierpień 23, 2016.

1. Geezomg

Geezomg Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam,

jak wygląda sprawa jeżeli kupię Xboxa One S w UK. Rozumiem, że gwarancja obejmuje także w Polsce, jednak jak to wygląda z serwisem? Czy w przypadku usterki muszę odesłać do UK?

Cena zdecydowanie zachęca do kupienia w ichniejszym MS Store niż w naszym Polskim.

Z tego co rozmawiałem, z goście na czacie niby trzeba odesłać do regionu gdzie została kupiona, ale nie wiem czy do końca ogarniał on jak działa Unia Europejska...

Jeżeli ktoś ma pomysł dzięki za informacje :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. small551

small551 Banned Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    61
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Ostróda
    Tak czy siak rynek europejski jest obsługiwany w centrum serwisowym w Niemczech. Gwarancja to gwarancja. Obowiązuje na całym świecie a nie tylko w miejscu gnie kupisz sprzęt.

p_bladek lubi to.
  4. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1862
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Jeśli mieszkasz w Polsce to konsola poleci na serwis, albo do Frankfurtu, albo do Czech. Możesz śmiało kupować w UK. W Polsce masz 2 lata gwarancji na konsolę :) W razie problemów zgłaszasz na support, oni zarejestrują Ci zgłoszenie i wyślesz kurierem, za którego nic nie płacisz.

5. Geezomg

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Bo jednak cena 1399 zł w Polsce, a 1250 zł w UK lub 1220 zł w Szwajcarii, to nieco różnica mogę już mieć cześć kwoty na kolejnego pada.

Tylko problem, że Szwajcaria nie jest w UE.

small551 - z tą gwarancją bym się nie zgodził - kiedyś tak było (nie wiem jak jest obecnie) sprzęt Apple kupiony w USA nie ma gwarancji w UE.

Dodatkowo pan z którym rozmawiałem, z chatu uparcie twierdził, że muszę wysłać na własny koszt do regionu gdzie kupiłem, dlatego wolę posilić się wasza wiedzą :)

Edit:

Kolejna rozmowa z supportem mówią, że mam 1 roczną gwarancje rozumiem, że to jest gwarancja sklepu, a po zarejestrowaniu produktu mam 24 miesiące, lub 36 na inne rrody etc.

Ostatnia edycja: Sierpień 23, 2016
  6. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1862
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    W sklepie masz 2 lata, bo rok daje Ci producent, a drugi rok daje Ci sklep. Nigdy nie było 3 letniej gwarancji także na 36 miesięcy nawet nie licz. Ogólnie ja pisałam do MS o przedłużenie gwarancji ze swoim Xboxem (fatem), bo miałam obciętą gwarancję o 7 miesięcy. Bez problemu mi przedłużyli na pełne 2 lata jak im wysłałam skan rachunku zakupu.
    Do MS jak zgłaszasz przez support jakąkolwiek naprawę to oni Ci robią etykietę dla kuriera UPS, drukujesz ją, zamawiasz kuriera i nic nie płacisz za to. Nie wiem jak jest w przypadku konsoli z poza Europy.

7. Geezomg

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzięki za informację, poniżej jeszcze wymiana korespondencji z oficjalnym profilem fb Xbox Polska:

Początek konwersacji na czacie
    11:18
    Witam czy konsola kupiona w UK będzie miała gwarancje w PL? Za niedługo wracam z wakacji i zastanawiam się nad zakupem.

Hej! Jest to gwarancja europejska, więc będzie obowiązywać w Polsce [​IMG]
    JA:
    Rozumiem, a jak to jest z gwarancją - jest roczna, po zarejestrowaniu produktu 24 miesiace/36 miesięcy jak jakieś rrody etc?

Gwarancja jest liczona od momentu pierwszej rejestracji konsoli i jest udzielana nas 24 miesiące.

JA:
    Ok super to chciałem wiedzieć. Czy konsola kupiona w Szwajcarii też obejmuje gwarancje, europejską (nie jestem pewien czy jest to samo co gwarancja w Unii). I jeszcze pytanie logistyczne dlaczego kupując w PL płacę 1399 zł za xone S, a natomiast kupując w UK, konsolę zapłacę 1250 zł, a mam też gwarancję wszystko oraz darmową dostawę. Nie do końca rozumiem politykę firmy.

Tak, zakup konsoli w Szwajcarii również się kwalifikuje pod gwarancję europejską. Różnica cen wynika z różnicy kursu walutowego.

Koniec rozmowy na czacie

Tak więc wydaje mi się, że jak ktoś chce przyoszczędzić na konsoli można śmiało kupować za granicy, a zawsze 180 zł w kieszeni.

Wczytywanie...

Poleć forum