1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Muzyka - ta prawdziwa i ta "rózowa".

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Nikolai, Sierpień 28, 2010.

1. Nikolai

Nikolai Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Witam. Czym jest dla was "prawdziwa muzyka" ? Dla mnie jest to Rock 'N' Roll - jedyny prawdziwy gatunek muzyczny, POP to komercja i taniocha. Niestety, coraz więcej osób głupieje, i zamiast słuchac "prawdziwej" muzyki, przerzuca się na pop/techno.

Przykład - Agnieszka Chylinśka niedawno tak zbuntowana dziewczyna, chodząca w glanach i ubrana na czarno, z tatuażami, grająca Rock'N'Roll. A teraz? Prosze...

Szanuje także RAP, która ma nam coś przekazac, a nie "umca - umca". Proszę o Wasze zdanie na ten temat.

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  2. Lotnik421 Xbox One

3. fake4r

fake4r Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    pl
    Dobry temat :)
    Dla mnie oczywiście Rock wszelkie odmiany (zagraniczny bardziej), głównie hard rock. Także Blues jest bardzo ważny dla mnie i to są przede wszystkim te dwa główne gatunki muzyczne których słucham. Później będzie jeszcze country i trochę reggae, czasem lubię stare oldschoolowe disco zapuścić ;D
    Przyznam się że dawniej słuchałem rapu/hip hopu ale z czasem że tak powiem wyrosłem z tego. Zresztą ten gatunek muzyczny zaczął schodzić na psy i widzę że dalej schodzi, komercja się wdarła jak to zauważył Nikolai i to wdziera się już wszędzie. A dla wymienionej Chylińskiej szacunku nie mam w ogóle, nie słuchałem jej, nie słucham i nie będę.
    Dzięki za temat :]
    Aha i dodam jeszcze bo zapomniałem, że te wszystkie techno to g**no a nie muzyka. pzdr ;]

4. Sagajx

Sagajx Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Niestety ten temat jest nieco nie trafiony.
    Zależy od człowieka. Dla kogoś prawdziwa muzyka to muzyka klasyczna. Komuś innemu Blus (wiem, że inaczej się pisze). Ja słucham wszystkiego po trochu ważne by mi się podobało. Każda muzyka tworzona do sprzedaży jest komercją nie ma na to zasady. Może tylko małolat myśleć, że firma, Peja to co innego.

Jak mam na to humor to leci: Grammatik
    A jak chce się dobrze bawić to: dance, pop
    Odprężyć: trance itd..itp..

O gustach się nie dyskutuje.

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  5. bartoszKSSG

bartoszKSSG Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    66-400
    Nie do końca techno/pop/dance/electro/trance/ itd. to nie prawdziwa muzyka, w każdej z tych kategorii są wirtuozi, którzy robią coś konkrentego, a że są gusta i guściki to inna sprawa. Agnieszka Chylińska to przykład typowej komercji i to masz w każdym gatunku muzyki. Z kolei rap/hip hop to jest tede proponuję posłuchać jego nawijek za czasów 3h warszafski, deszcz jemu hajs do głowy uderzył. Nie oszukujmy się na rynek trzeba wejść z czymś "czadowym" żeby wbić się na 2 lata. Wszystkie te gwiazdy na top listach pograją i się kończą. Co innego starzy wykonawcy najbardziej cennie Kazika

Wrzuta.pl - 05. Kult - Wódka

6. sunrise103

sunrise103 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Dzierżoniów
    Możecie mnie zlinczować, ale jak byłem młodszy to słuchałem techno, Sunrise'y, Ekwadory itd. Z czas z tego wyrosłem. Teraz głównie reggae, ba cały czas, ale wkręciła mi się cała płyta ELDOki 'Zapiski z 1001 Nocy', jest to jeden z nielicznych raperów, którzy nie popadli w komerche. Szanuje również OSTRego.

7. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Nikolai Skoro sam lubisz rocka, a przy okazji szanujesz rap, to dlaczego obrażasz inne gatunki właśnie pop/techno, dla ciebie to jest nic okej, ale uwierz mi że dla DJi techno jest całym ich życiem. Dla mnie prawdziwa muzyka to dobry bit dlatego polubiłem Pop jak i Techno ale esencją mojej fantazji jest dział Electro, tam to dopiero są cudne bity, wiem że to wszystko śmierdzi elektroniką, ale mi właśnie takie coś się podoba, można dzięki temu zrobić muzykę, która będzie porywać do tańca, można się przy niej pobujać, i nie będzie zbyt ostra dla uszu dźwiękami gitary elek. (oczywiście nic do niej nie mam! sam kiedyś chciałem na takiej pobrzdąkać!) Sagajx w swoim pierwszym akapicie bardzo dobrze się wypowiedział. Sygnatura bartoszKSSG przypomniała mi właśnie pozytywną piosenkę, której tytuł jest uwietrzniony w sygnaturze, niby nic, jakiś podkładzik leci w tle, a "śpiewają" najarani faceci, nie dość że nie wyraźnie, to jeszcze pewnie sami nie wiedzą o czym, ale takie głupstwo potrafi rozbawić i ucieszyć słuchaczy.

Edit:
    @3xDown
    Szkoda że już ludzie nie potrafią dyskutować, z uśmiechem na ustach, z pozytywami w głowie, tylko usiłują wciskać swoje racje innym, okej każdy ma prawo słuchać co chce, ale nich do JASNEJ CHOLERY nie obraża innych słuchaczy, nie frustruje mnie to że ludzie obrażają pop i techno itd, to nic specjlanego, frustruje mnie to że ktoś obraża inne gatunki których nie lubi, tak trudno powiedzieć, nie lubię tego gatunku muzycznego, wolę inne?

8. kj5

kj5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    sa dwa gatunki które maja odrazu bana u mnie :
    Rege(mniejsza jak to się pisze) i Pop-Disco
    A czego słucham nacodzień?
    Drum n' bass - głównie to konkretnie Pendulum i Qemists. Podoba mi sie takie połączenie muzyki elektronicznej i rocka.
    Hard Rock - bez konkretnych zespołów, jak leci
    Rock - stad polecam Coldplay, oni wymiatają każda ich piosenk jest perfekcyjna.
    A kiedy ide spać puszczam Ambient - porpostu tajemincza muzyka, idealna do zasypiania.

9. Pls

Pls Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Nie da się ogólnie klasyfikować muzy na tę dobrą i badziewną, bo tak jak niektórzy już powiedzieli, wszystko zależy od gustu. Trochę śmieszą mnie teksty "prawdziwych metali" - ***** techno! Taki bojkot innych gatunków jest totalnie niedojrzały. Sam od dziecka uwielbiałem rocka, później przeskoczyłem na ciężkiego rocka (zalatującego w metal). Jeszcze kilkanaście lat temu dławiło mnie jak słyszałem techno, pop czy inne dance'y. Jednak niekiedy byłem zmuszony słuchać taką muzę (np. siostra czy dziewczyna sobie puszczały, znajomi na imprezach domowych no i już nie wspominając o częstych imprezach klubowych gdzie grany jest głównie pop, dance czy techno). W tym momencie jestem otwarty na prawie każdy gatunek. Numer jeden oczywiście pozostaje hard rock, ale kiedy jestem na imprezie w klubie to wolę słuchać taką muzę jaką np. zapodał Sagajx. Właśnie za jakieś pół godziny idę bawić się do klubu w rytmach dance - techno, jak najbardziej mi to pasuje, choć jestem zwolennikiem ciężkiego rocka.

Tu się zgodzę, łączenie rocka z elektroniką jest kapitalne. Pendulum słucham zawsze jak jadę samochodem.

10. Kuzarek

Kuzarek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Ostrów wlkp.
    Dla mnie istnieją 2 gatunki muzyki metal i rock no i jeszcze pochodne metalcore punkrock głownie lata 80 90 a nowoczesność tez się zdarza itd.
    co do reszty popularnej dzisiaj muzyki nie mam litości jak mi ktoś na przystanku puści zryty komercyjny pop albo disco polo to muszę odejść na 10m
    rap i hip-hop= co za różnica to i tak ten sam bezsensowny s*it (no zdarzy się parę fajnych kawałków ale na pewno nie polskich)
    techno-WTF!? prawdziwa muzyka jest tworzona na instrumentach nie na PC
    Co do reszty muzy może sobie lecieć nie przeszkadza mi nie słucham często i ogólnie git:p

A no i zapomniałem o reeage tez może być takie fajne odstresowujace brzmienie:D

Aha i prosiłbym ludzi żeby pisali o tym co dla nich jest prawdziwa muzyka a nie dyskutowali o guście bo zrobi się zapewne syf i kłótnia

11. kj5

kj5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    Kłótnia jest dobra o ile storny prowadzą sensowną i argumentowana dyskusje :)

12. Kuzarek

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Ostrów wlkp.
    Wierzysz ze tak owa będzie?:D

13. Sagajx

Sagajx Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    No właśnie ty zaczynasz kłótnie. Nie podoba się polski rap nie słuchaj.

14. Kuzarek

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Ostrów wlkp.
    Ehh mówiłem żeby nie prowadzić kłótni jeśli można a co do tego wyżej to owszem nie słucham polskiego rapu ale powiedziałem co myślę przesłu****ąc kilkanaście piosenek kilku wykonawców i myślę że: (dla mnie to tylko mowa w rytmie muzyki)

15. Nikolai

Nikolai Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Ej, tutaj nie ma byc zestawienia Fani Popu/techno/hip-hopu vs Fani Rock'n'Rolla,Metalu. Więc bez kłótni, bo takie tematy kończą się koszem, a nie o to mi chodziło.

16. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Ja najbardziej lubię Rock'a - różne odmiany, trochę Metalu. Pop również lubię, ale w wykonaniu Michaela Jacksona.
    Nie cierpię rapu, hip-hopu i techno.

17. Qsh

Qsh Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    3city
    Dla mnie prawdziwą muzyką jest taka, którą tworzy się na instrumentach. Nienawidzę "muzyki" pokroju łupu cupu, komercyjnego popu i hip hopu (czy tam rapu). Moje gatunki to rock, metal i trochę starego, dobrego punku.

Wczytywanie...

Poleć forum