1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

myjnia samochodowa(jak o wszystkim to o wszystkim)

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez spraco, Kwiecień 24, 2011.

1. spraco

spraco Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    mam do was takie pytanie byłem ostatnio na myjni tam gdzie chodzą szczoty i doszedłem do wniosku że rysują lakier i tak a co powiecie o myjni bezdotykowej wrzuca się np 5zł i program 1(bo są cztery) co o takiej myjni sądzicie? bo tam jest zamiast płynu proszek czy coś takiego lepsze to będzie niż by na tych szczotach myc? i czym się rożni

myjnia bezdotykowa, samoobsługowa to nie to samo? bo tak jest na pewnym ogłoszeniu napisane?

mycie samemu(gąbką odpada) bo nie mam gdzie tak więc która z tych myjni lepsza ta na kasę np za 10 masz wszystkie 4 opcje (spłukiwanie,mycie proszkiem,nanoszenie ciepłego wosku,i spłukiwanie wodą która nie pozostawia zacieków plam itp? co polecacie?

nie będzie lakier wyblakła po tej myjni co z proszkiem jest? bo słyszałem coś,że z chromem się dzieje po jakimś czasie coś? prawda to?

2. Lotnik421 Xbox One

3. rowerser

rowerser Sialalalalallalal V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    Takie myjnie jak dla mnie są świetne :) także z całego serca mogę Ci je śmiało polecić. Ciśnienie wody jest tak duże, że każdy syf ładnie schodzi z lakieru. Nie zauważyłem by coś się działo z chromami. Natomiast jest sprawa kasy, bo za 10zł to wątpię byś zrobił wszystkie programy z tego co tam oferują. To nie liczy ilości wody, a czas. Musisz ładnie tam popitalać wokół auta by za 10zł zrobić wszystkie programy. Ja za 20zł zrobił wszystkie programy bardzo ładnie. Pamiętaj, że po zmianie programu musisz jakby przepłukać ten pistolet...tzn jeśli myłeś proszkiem, a później zmieniasz na płukanie to chwile się zejdzie zanim cały proszek zleci z rur i zacznie lecieć czysta woda do spłukania.

4. spraco

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    ale ten proszek co tam jest to samo lanie pod ciśnieniem go na maskę umyje auto tak jak by gąbką mył?

a drugie pytanie to co pisałeś

tzn jeśli myłeś proszkiem, a później zmieniasz na płukanie to chwile się zejdzie zanim cały proszek zleci z rur i zacznie lecieć czysta woda do spłukania.

to wtedy wypsikać na dól czy odrazu lać na auto bo i tak woda to zmyje?

5. rowerser

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    Lepiej niż gąbką. Często jak myłem gąbką to zostawały takie smugi brudu, tam jest takie ciśnienie, że miejsce przy miejscu i jest świetnie. Ja psikałem na samochód, możesz w dół, bez różnicy :)

6. spraco

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    dzięki wielkie a takie pytanko dwa ostatnie jak jest etap tam na myjni bo sa 4 guziki i przy 3 jest woskowanie to na filmikach widzę jak ludzie woskiem całe auto i szyby i felgi wszystko lecą tak jak proszkiem myli i etap 4 splukuja wszystko i tak

po spłukaniu trzeba nakładać wosk swój? czy on jest już nałożony? i drugie pytanie od myjni z tymi szczotami mam na samochodzie pod słońcem widać rysy i tak czym je zamaskować? kupić pastę do polerowania lekko ścierną za 10zl? czy wosk? i ostatnie to po tym woskowaniu co na myjni pod ciśnieniem leci ten wosk ale pozniej sie wode leje to on znika? i trzeba po swojemu woskowac? czy nie trzeba woskowa już wogole?

a ten wosk co pod ciśnieniem leci to mozna pryskac na szyby? bo widzę ze ludzie pryskają

7. rowerser

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    Ostatni etap to jest woda (destylowana?) . Ten wosk co leci z natrysku to jakaś słaba wersja prawdziwego wosku. Lepiej później samemu zarzucić wosk. Takie drobne rysy możesz potraktować pastą "tempo", jest bardzo dobra. Tylko są dwa opakowania, niebieskie - do starszych lakierów i czarne - do nowszych lakierów. Ja śmigałem "tempo" w niebieskim opakowaniu i pięknie się wypolerował lakier. Tylko trzeba się mocno przyłożyć. Nie wiem czy wosk zakryje te ryski, są woski koloryzujące jeszcze, więc na chłopski rozum to on powinien zakryć małe ryski. I ten wosk co pod ciśnieniem śmiga można na szyby.

8. spraco

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    aha czyli co mam kupic paste tempo czy wosk? czy obydwa? jak obydwa to co pierwsze nakładać? i jak co to jak sie bedzie miał np wosk na paste albo pasta na wosk?

9. rowerser

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    hmmmm......jesli juz to na pastę tempo na drugi dzien mozesz wosk..ale nie wiem czy to juz nie bedzie przerost formy nad trescia. Ja bym wybrał samą pastę "tempo" dla mnie świetnie ona się spisuje. Później (kilka miechów) jak zobaczysz, że lakier znów wymaga odnowy to kup już wosk.

10. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    NO sory jak myjecie na ręcznej bez gąbki to chyba żartujecie że auto jest czyste nawet jak wrzucicie 20zł;). Ja mam technikę myję najpierw za 2zł pianą lecę gąbką(całe auto) znów za 1zł pianą. daję 2zł spłukiwanie, 1-2zł woskowanie i na końcu od 1-2zł nabłyszczanie. Jak się nie użyje gąbki to nie uwierzę nikomu że auto wyjedzie czyste(czyste znaczy tak że przejedzie się palcem nie ma śladu na aucie oraz na palcu brudu/tablica i inne miejsca). Na koniec powiedzmy co 2 miesiące polerkę profesjonalną (nie super gównianym woskiem)

11. rowerser

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    Jest czyste bez gąbki. Ciśnienie jest tak duże, że zrywa wszystkie brudy.

12. spraco

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    nie chce zakładać nowego tematu wiec napiszę tutaj mam auto audi a4 b5 1.6 i tak świece miałem tam ngk 3 elektrodowe przerwa oryginalna byla chyba 0,9 albo 0,8mm (auto mam gaz(sekwencja) i benzyna) i tak kuzyn zmniejszył mi na świecach przerwę do 0,6 i tak nie pogorszy to osiągów auta? i ostatnie pytanie zakupiłem świece 1 elektordowe beru ultra 8zł sztuka i tak zamontowałem je do auta nie zmieszałem przerwy i tak coś mi sie wydaje jak by mało mocy miał i takie pytanie czy np 3 elektrodowe będzie lepsza moc na nich czy będzie to samo co na jedno elektordowej

mówią że do gazu lepsza jedno elektordowa

Poleć forum