1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Na Co Patrzyć Przy Zakupie XBoxa 360

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez panki, Luty 25, 2010.

1. panki

panki Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam!
    Na początku chciałbym wspomnieć iż jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o konsole, dlatego też zarejestrowałem sie na tym forum i chcę sie zapytać o prare rzeczy bardziej zaawansowanych użytkowników xboxa.
    Więc sprawa nr1. na co patrzec przy zakupie xboxa?
    nr2. czym sie różnią odmiany xboxa 360 tj. elite, arcade itd.
    nr3. czy można bezpiecznie już przerabiać konsole? (chodiz mi o to czy poprostu po przerobieniu za pare dni/tygodni nie popsuje się :p)
    nr4. mam na wydanie ok. 1000zł, możecie coś polecić godnego w tych pieniążkach? :).

Za wszytskie odp z góry dziękuje.
    Pozdrawiam Panki :eek:

2. Lotnik421 Xbox One

3. Draptol787

Draptol787 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    1. Cena dysk data produkcji ixtreme co ma w zestawie czy miał rrod lub inne awarie jaka wersja.
    2. Elit ma inny kolor wiekszy dysk chromowana tacke i kabel hdmi w zestawie plus najczesciej dwa pady a arcade nie ma tego co wymieniłemw elite i ma 1 pada
    3 mozna przerabiac bezpiecznie konsole i jak masz ix LT na litku to mozesz grac na live nie obawiajac sie bana choc moze sie zdazy bo to jest niewiadoma
    4 poszukaj na allegro Elita nowego Jasperka z przeróbką albo LT albo ix 1,61 lub ix 1,6 lite on ( łatwo mozna samemu przerobic na LT)

4. grzesiuzz

grzesiuzz XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Nowy Sącz/Szczecin
    1. Patrz przede wszystkim na date produkcji, żeby konsola była w wersji Jasper
    2. Elite ma dysk 120 GB i dużo dodatków w postaci słuchawek kabla HDMI itp, a Arcade jest bez dysku i bez słuchawek, ale ma wbudowana pamięć 512 bądź 256 MB
    3. Konsola od przerabiania się nie psuje
    4. Za 1000 zł kup Xbox'a Elite, tylko żeby był Jasper, wersja praktycznie bezawaryjna.

5. Litwin95

Litwin95 Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Radzyń Podlaski
    1. Zobacz, czy ma wyjście HDMi, chociaż teraz to chyba wszystkie mają. Zobacz, czy to jest Jasper, czy ma zasilacz 150W. Nie radzę ci kupować Xbox'a na innej płycie niż Jasper, inne praktycznie wszystkie wymiękają na RROD, a Jasper jest jak na razie bezawaryjny.
    2. Różnią się oferowanym zestawem i kolorem obudowy tutaj masz porównanie: Xbox.com | W co masz ochotę dziś pograć?
    3. Z tego co mi wiadomo, przerobienie konsoli nie wpływa na jej awaryjność, ale jeśli przerobisz konsolę, lepiej nie podłączaj się do Xbox Live, nie ryzykuj Banem....
    4. Na Allegro można znaleźć Xboxa 360 Elite. Zależy czy chcesz nówkę, czy używkę, ale tańszy. Na Allegro jest tego full, sam poszukaj, tam kupisz najtaniej wg. mnie. Lepiej poczekać na dobrą ofertę czasami można trafić bardzo dobry zestaw, nowiutką konsolę i za marne pieniądze.
    Przydało by się "dziękuje" :)

6. panki

panki Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    rrod z tego co czytałem jest w używanych konsolach i jest to jakis błąd z czerwonymi diodami. ale to raczej mnie nie obochodzi gdyz chce zakupić NOWĄ KONSOLĘ.

A jaka jest optymalna data produkcji 2010/2009 ? :>

7. Litwin95

Litwin95 Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Radzyń Podlaski
    Nie ma różnicy, czy jest 2009, czy 2010 rok, gdyż jest to ta sama płyta główna, mianowicie Jasper, ale z 2008 już raczej bym nie kupował. Ale jakby była ze stycznia 2009, to już możesz brać, gdyż ja mam właśnie ze stycznia 2009, i jest to Jasper. Daje mu niezły wycisk i jak na razie najmniejszej zawieszki. :)

8. grzesiuzz

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Nowy Sącz/Szczecin
    Czerwiec/Lipiec itd -2009

9. panki

panki Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dobra dzięki za wszytskie odpowiedzi.. Teraz juz chyba jestem gotowy do kupna Xboxa 360. ;]

10. Litwin95

Litwin95 Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Radzyń Podlaski
    Wg. mnie najlepszą opcją jest konsola właśnie z początku 2009 roku, gdyż to już jest Jasper, a ma jeszcze napęd Liteon v1, czyli napęd który tanio i łatwo się przerabia, o ile oczywiście cię to interesuje.

Czekamy na kolejnego miłego użytkownika Xbox'a 360. ;)
    Bierz śmiało, ja nigdy wcześniej nie grałem na Xbox'ie, jak kupiłem, grałem pierwszy raz i w ogóle się nie zawiodłem. :)

11. swiniolak

swiniolak Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    1. Patrzec na model plyty glownej (Jasper jest najnowszy i najlepszy)
    2. Elite ma czarny kolor, dysk 120Gb, kabel video Component, kabel sieciowy, bezprzewodowy pad czarny, czarny Headset (sluchawka z mikrofonem do rozmow w grze), zasilacz i kabel zasilajacy,

Pro/Premium jest biały i ma dysk 60Gb, kabel video Component, kabel sieciowy, bezprzeowody pad biały, bialy Headset, zasilacz i kabel zasilajacy,

Arcade jest biały, nie ma dysku ma (w zaleznosci od modelu plyty glownej) Karte pamieci 256Mb (Xenos i Falcon) wbudowana pamiec 256Mb (Jasper), kabel video composite (standardowe Chinche) bezprzewodowy pad bialy, zasilacz i kabel zasilajacy.

3. Jesli naped jest dobrze przerobiony to nic sie z nim nie stanie i nie popsouje sie po kilku dniach czy tygodniach tylko co najwyzej jak nieprzerobiony naped.
    4. przykladowa aukcja z allegro Xbox 360 Elite Jasper. Nowe 120GB Super Cena (921601452) - Aukcje internetowe Allegro nowy elite 919zl ;]

edit: kurcze zanim naskrobalem tego jednego posta pojawilo sie juz 20 innych :D

12. panki

panki Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    aha jeszcze o jedną rzecz zapomniałem się spytać. Czym sie różnią konsole zakupione w Polsce a konsole zakupione W wiielkiej Brytani (oprócz oczywiście wtyczki zasilającej wchodzącej do gniazdka :) )?
    Wiem ze konsole a angli mają format " Pal ".
    Porsze mi podpowiedzieć czym sie różnią poniewaz mam okazje kupić nowego Xboxa 360 Elite JASPER za jedyne 117 funtów czyli za niecałe 500zł

13. grzesiuzz

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Nowy Sącz/Szczecin
    Bierz tego z Anglii tanio, a różnicy nie ma, gwarancja obejmuje również w Polsce :)

14. Litwin95

Litwin95 Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Radzyń Podlaski
    Też właśnie rozpatrywałem te konsole. Ale, nie wszyscy wysyłają paczki do Polski i za przesyłkę trochę sypniesz. Wydaje mi się, że niczym się nie różnią, ale pewien nie jestem, niech wypowie się ktoś zorientowany w tym.

15. panki

panki Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ale czy oby napewno niczym się nie różnią?

16. grzesiuzz

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Nowy Sącz/Szczecin
    Oczywiście, że niczym :). U nich jak i u nas jest system PAL, tylko bedziesz sobie musial wtyczke dokupić

17. Litwin95

Litwin95 Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Radzyń Podlaski
    Nie różnią sie, ale to jest ryzyko. Może w ogóle ci nie przyjdzie? Zaginie w transporcie, czy coś w tym stylu. Ja wolałem nie ryzykować. Zapłacić więcej, ale mieć pewność. Wziąłem od zaufanego allegrowicza i nie żałuję. :)

18. grzesiuzz

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Nowy Sącz/Szczecin
    panki pytał się o różnice w sprzęcie a nie o transport, ale spoko :D

19. Litwin95

Litwin95 Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Radzyń Podlaski
    No dobra, mój błąd. Odbiegłem trochę od tematu, ale lepiej przestrzec chłopaka. ;)

20. nightclubing

nightclubing Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wrocław
    To co ty go na maszynie do pisania pisałeś ? :D

21. swiniolak

swiniolak Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    poprostu chcialem wszystko porzadnie opisac i najpierw jedno mi sie przypomnialo, pozniej kolejne i tak wyszlo :D

Wczytywanie...

Poleć forum