1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Nadmierne nagrzewanie gpu

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez newark69, Styczeń 11, 2009.

1. newark69

newark69 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam wszystkich forumowiczów. Mam taki oto problem z konsolką, mianowicie podczas zabawy nagle zaczęły wentylatory szaleć i po kilku sekundach zobaczyłem dwie czerwone diody i konsola się wyłączyła. Każda próba włączenia konsoli od tej chwili kończyła się właśnie w ten sposób, wymiana pasty nic nie dała, radiator GPU zakleiłem tak aby całe powietrze przepływało przez niego i to pomogło na tyle że można grać ale konsola musi być w strzępach, nawet nie mogę zainstalować napędu na swoim miejscu bo po chwili mam 2 czerwone diody. Radiator się niemiłosiernie grzeje na GPU. Może ktoś miał taki problem i go rozwiązał? Czy tylko serwis mnie ratuje? Pozdrawiam i proszę o komentarze.

2. Lotnik421 Xbox One

3. monias

monias Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Polecam wysłać na serwis, bo szkoda popsuć konsolę domowymi metodami. Poprawienie lutów pod GPU powinno pomóc..

4. pawelkrak

pawelkrak V.I.P V.I.P

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Kraków/Wieliczka
    2 ROD to dziwny objaw.

Ja wlasnie w swojej dzis zrobilem tak ze wyrzucilem XCLAMPA org. i przykreciłem radiator na podkładach i 4 śrubach M5.

Rdzeń przesmarowałem ZALMAN STG-1 oraz zmodyfikowałem wiatraki, chodzą na FULL OBROTÓW 12V i temp radiatora na GPU spadła o 50%. Jest praktycznie letni, wczesniej gorący aż parzył.

Moja konsola miała 0020 ROD czyli "oderwany GPU". Teraz śmiga jak tralala ;)

5. newark69

newark69 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ale po tym oderwaniu GPU była w serwisie czy po twojej modyfikacji wszystko wróciło do normy?

6. pawelkrak

pawelkrak V.I.P V.I.P

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Kraków/Wieliczka
    Sam ja ozywilem. Nie wysylam do serwisów. Poprostu zmiana mocowania radiatora i nowa pasta. Ot tyle.

7. newark69

newark69 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Wiesz co, zrobilem to samo co ty i juz dziala 3 godziny, nie chce zapeszać , ale to dziala.

8. papux

papux Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    oczywiście że działa tyko trzeba wiedzieć co się robi i robić to dokładnie.

9. newark69

newark69 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji, a szczególnie użytkownikowi pawelkrak, jednak microsoft skopał mocowanie radiatorów do procesorów, to nie ma prawa działać na dłuższą metę, w końcu ten docisk osłabie i zaczną się cyrki. Pozdrowienia dla wszystkich

10. pawelkrak

pawelkrak V.I.P V.I.P

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Kraków/Wieliczka
    Jak pomoglem to może kliknij w "podziękuj"

Wczytywanie...

Poleć forum