1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Nagle rozliczający się xbix live - problem

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez BrettHopper, Maj 13, 2013.

1. BrettHopper

BrettHopper Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Nagle rozlączający się xbox live - problem

Witam,
    Od jakiegoś czasu mam problem przy graniu online w fife (w nic innego obecnie nie gram) usługa xbox live nagle się rozlacza. Bez żadnego laga, jak to zwykłe bywa przy problemach z netwm, tylko od razu się rozlacza i wywala z gry. Potem można bez problemu się zalogowac, jednak mecz już przegrany. Różnie z tym jest, czasem się tak dzieje już na 1 meczu, czasem na trzecim, a czasem w ogóle. Inne urządzenia podłączone do routera działają bez przerwy bez problemu. Port 3074 otwarty. Jakieś pomysły? Z góry dzięki!

Ps. Pisałem na telefonie, stąd literowki w tytule, bardzo za to przepraszam, nie potrafię tego poprawić.

2. Lotnik421 Xbox One

3. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    Tylko w Fifie tak masz?!

4. BrettHopper

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Tylko w fifie zauważyłem, nie gram w nic innego poza jeszcze Fight Night Champion, jednak tam nie gram przez neta, ale grając w to Xbox Live jeszcze nigdy się nie rozłączył.

5. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    Ja miałem podobną sytuację. Rozłączał mi się Xbox Live gdy grałem co jakieś 5 min czasem mniej lub więcej.
    Nie mogłem obczaić co to się dzieje. Okazało się, że dostawca miał problem z internetem.
    Ja to tak widzę ...

6. Ziomalek53

Ziomalek53 Banned Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Gdańsk
    Ja tam mam jak gram offline. Wyskakuje komunikat że odłączono od Live czy coś takiego. Ale przy graniu online nic takiego mi się nie zdarzyło.

7. WRUB5ON

WRUB5ON Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    683
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    KALISZ
    jeżeli łączysz się przez router po wifi z konsolą zmień kanał zwrotny na routerze oraz ewentualnie dodać mac do ostawień routera przerabiałem to u siebie

8. BrettHopper

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    U mnie leci po kablu.

9. wymemlany

wymemlany Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Katowice
    a jak w połączeniu z internetem nie masz czasem wpisanego adresu mac?
    ja tak miałem i zawsze w 89 minucie mi rozłączyło, daj po prostu przywróć ustawienia fabryczne
    i powinno być ok.

10. BrettHopper

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
  11. szlovak

szlovak Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Łódź
    w sumie też miałem rozłączenia live, czasem co kilka minut, czasem co pół godziny, diagnostyka łącza w xboxie wcześniej pokazywała niby że jest dobrze ale powiedzmy potrafiła pokazać błąd, że testu pod rząd bez błędu 10 razy nie potrafiła zrobić. Kombinowałem różne rzeczy wniosek taki:

-wifi nie jest problemem o ile ktoś nie ma słabego sygnału lub dużego zagęszczenia sieci jak np. mieszkając w blokach, ale to będzie w logach rutera że rozłączyło, inaczej nie ma prawa to przeszkadzać, no chyba że prędkość wifi spada do kilku mbps, jakieś skrajne przypadki, jak pokazuje full sygnał , to nie bedize to powodem rozłączeń
    -nie trzeba niczego przekierowywać, żadnych portów, xbox otwiera sobie porty wchodzące po upnp
    -xbox nie musi mieć wcale tego samego IP, skoro i tak sobie otwiera porty po upnp (chyba nie ma ruterów co nie mają upnp od )
    -bardzo ważne jest żeby wyłączyć firewall rutera, nazywany często SPI firewall itp.] ruter z swojej natury już blokuje dostęp z internetu do lokalnej i SPI nie jest do niczego potrzebne. Możliwe że ruter ma to włączone na stałe, jakieś gorsze sprzęty. Absolutnie jest krytyczne żeby to wyłączyć, czyli jak nie ma opcji w ruterze żeby to wyłączyć ,trzeba zmienić na ruter lub soft rutera w którym będziemy mieli taką możliwość
    -nikt w sieci lokalnej ma nie ściągać/wysyłać z pełną prędkością łącza, to zawsze może powodować problemy
    -jeśli to by nie pomogło to już tylko pozostaje kiepski internet dostawcy i rozmowa z infolinią

I to na tyle, mam wrt54gs i ani na Tomato ani na DD-WRT nie wiedziałem dlaczego mnie wywala, a bez rutera nie wywalało, sam nie chciałem wierzyć pomocy od infolinii mojego ISP żeby wyłączyć z sieci ruter, a jednak. A tak to wszędzie w necie pieprzenie o kablach, długości kabli :) , żeby wifi nie używać (a nigdy mi nie rozłączyło na wifi ). oczywiście po zastosowaniu moich rad zawsze się mogą zdarzyć sporadyczne rozłączenia, ale bardzo rzadko, na pewno nie co klika minut jak miałem. A teraz klikajcie przydatne ;)

Wczytywanie...

Poleć forum