1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Nagły RROD, czy to już koniec?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez abdul190, Lipiec 28, 2012.

1. abdul190

abdul190 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Ruda Śląska
    Witam.

Mam Xbox'a 360 fat Elite. Data produkcji konsoli pokazuje 3 września 2009. Więc jest to jeden z nowszych Jasper'ów. Nie mnie jednak dziś grałem sobie spokojnie w Red Dead Redemption, gdy nagle obraz na tv zrobił się czarny, napis brak sygnału, a na X360 widniały tylko 3 czerwone diody, po czym konsola się wyłączyła.
    Tym bardziej dziwi mnie to, ponieważ konsola jak pisałem jest z III kwartału 2009 roku a tu taki wybryk. Dysk w konsoli jest oryginalny, tak jak zasilacz (150W) więc to raczej nie komponenty są powodem RROD'a. Cały sprzęt jest podpięty do przeciwspięciowej listwy. Jeszcze bardziej dziwi mnie to bo na konsoli gram bardzo rzadko. Poprzedni właściciel używał jej max 2 razy w tygodniu, żeby rozerwać się godzinę/dwie w multi, więc nie jest ona w żaden sposób zajechana.
    Może to być wina dzisiejszych upałów? U mnie w cieniu termometr pokazywał 34°C.

Dodam też, że po RROD'zie odczekałem raptem 5 min, odpaliłem konsole i działała normlanie... Jednak nie odpalałem już żadnej gry ze względu na te upały, tylko wyjąłem płyte.
    Konsola za tydzień miała iść na sprzedaż, no ale w tym wypadku chyba trzeba odpuścić.

Czy to już jest początek końca mojego Xbox'a? Może warto udać się do jakiegoś dobrego serwisu konsol, żeby na procesorze wymienili pastę termoprzewodzącą ?

Proszę o rady.

Pozdro.

2. Lotnik421 Xbox One

3. karbon1992

karbon1992 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    gdzie ją trzymałeś podczas grania?

4. dawid813

dawid813 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Polska
    jeśli chcesz naprawić to tylko w serwisie
    Broń boże nie owijaj ręcznikiem/kocem ( niegdyś popularna rzecz , która podtrzymywała xboxa przy życiu ) ja tak robiłem i niestety musiałem kupić se nowego xboxa 360 tym razem Elite i od 2009 nie mam zadnego rroda

5. abdul190

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Ruda Śląska
    Zapomniałem dodać właśnie, że konsola stoi sobie na półce niczym nieosłonięta. Stoi pionowo i tylko prawy bok jest ok 10cm od boku regału. Tylne wywietrzniki, góra i drugi bok mają całkowity przewiew. A jednak RROD ją dopadł...

6. RuNNerka

RuNNerka Banned Użytkownik

Polubienia:
    30
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków
    boze przeciez 3 rod nie oznacza tylko uszkodzonego gpu mogl np. poluzowac sie kabel zasilajacy... nie przejmuj sie i graj dalej

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk

7. Daniel1979

Daniel1979 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    SCI
    A kod błędu sprawdzałeś?? Może to tylko któryś kabelek był nie do końca dobrze włożony.

8. abdul190

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Ruda Śląska
    Daniel1979 - szczerze mówiąc nie wiem gdzie to zobaczyć. Podczas RROD'a i po nim, żadnego kodu z błędem nie było.

RuNNerka - tego nie wiedziałem :) żeby kabel zasilający mógł powodować RROD. Ale tu możesz mieć rację, bo ostatnio sprzątałem na około konsoli i odłączyłem ją od zasilania. Po podłączeniu kabla do konsoli ta nie chciała się odpalić. Dopiero jak poprawiłem kabel zasilający to wystartowała.

Co nie zminia faktu, że przestraszyłem się tego RROD'a, to chyba normlane :)

9. Daniel1979

Daniel1979 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    SCI
    omg looknij tu , sam raz miałem rodzika 001 , to jest problem z zasilaniem , oczywiście okazało się , ze wtyczka nie było do końca włożona. No ale ciśnienie 500 było.

10. abdul190

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Ruda Śląska
    Nie denerwuj się tak, jestem świeżak. Nie od razu Rzym zbudowano.

Rozumiem, że taką metodę mogę wypróbować tylko jeśli wystąpi następny RROD? (w sumie to retoreczne pytanie)
    Jednak jak napisałeś, gdyby to był problem 0001, to co w takim wypadku począć, jeśli końcówka zasilania lezy dobrze w konsoli? Wymiana zasilacza?
    Może dziś jeszcze potraktuje xbox'a jakąś grą to zobacze czy RROD znów się pokaże.

11. qwerty1234

qwerty1234 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ja raz sobie gralem na konsoli i prad na sekunde został wyłączony i 3 red diody i brak sygnału zrestartowałem konsole i dalej grałem :)

Wczytywanie...

Poleć forum