1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Nagrywanie filmów w formacie DVD na potrzeby napędów w xbox 360

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Stivmajster, Kwiecień 9, 2012.

1. Stivmajster

Stivmajster Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Nosgoth
    Wstęp

Na wstępie apeluje do moderatora tego działu aby przeniósł mój artykuł, nie mam ponad 20 postów, więc napisze to tutaj. Po przeczytaniu tego
    proszę przy edycji i przenoszeniu artykułu usunąć tą linijkę. Nie będę nabijał specjalnie postów aby napisać to gdzie indziej. W końcu od czegoś Ci moderatorzy tu są!

Witam!

Ten artykuł poświęcam dość ciekawej sprawie bo tematowi jaki jest na
    pewno wszystkim posiadaczom konsoli xbox 360 znany. Chodzi mi tu mianowicie o
    płyty DVD z filmami. Na pewno wiele razy ktoś z was uświadczył niemiłej palpitacji
    serca, i to nie z przyczyn takich że zaświeciły wam się 3 czerwone diody na konsoli, czy
    grając w ulubiona grę nagle wyłączyli prąd, nie! Po prostu czy nie mieliście na przykład
    niemiłej niespodzianki kiedy wypożyczyliście z wypożyczalni film DVD obojętnie jaki na
    płycie 4,5 czy 8,5 włożyliście do konsoli a ona jej zwyczajnie nie odczytała?

Co teraz? Na kanapie siedzi wasza dziewczyna spragniona filmu i wina a tu zostaje tylko
    wino! Niekoniecznie, bo można film poprawić tak aby nasza konsola go odczytała bez
    problemu.

Czy xbox 360 to pudełko problemów?

A więc mamy już film DVD dajmy na to klasykę którą trudno ściągnąć z netu na szybko,
    bo chcemy zrobić sobie dajmy na to, kopie zapasową naszego filmu więc zostaje
    nam nic innego jak skopiować film oryginalny, na komputer i jeszcze raz go nagrać. I co tutaj jest w tym wszystkim
    najlepsze to fakt że mamy akurat w szafie płytę DVD 4,5 giga.

Powiem wam szczerze że zanim do tego doszedłem zniszczyłem około 5 płyt, i trochę nerwów.
    Stwierdziłem że napisze ten poradnik bo początkujący na pewno nie raz zastawiają się "cholera, dlaczego
    ten film nie jest widziany przez moją konsolę?"

Co będzie nam potrzebne?

Sprawa dość prosta, żadne NERO, żadne nie wiadomo jakie oprogramowanie z kosmosu
    czy z kieszeni jakiegoś "hackira", po prostu ImgBurn (w obojętnie jakiej wersji) bo wiem
    że każdy posiadacz konsoli xbox 360 ma go u siebie na dysku ;)

Na przykładzie!

Ok. Nie będę się tutaj już rozpisywał, bo wstęp i tak był już długi
    a wielu z was już pewnie zastanawia się, jaka ta dziewczyna na tej
    kanapie miała by być. ;) Teraz już będzie z górki, czyli dużo zdjęć i łopatologiczne
    nawiązania do nich, czyli to co szaraki lubią najbardziej ;)

1. Przygotowujemy obraz

Więc przykładowo mamy film DVD oryginalny z wypożyczalni
    płyt DVD i nam nie chodzi, bo takie coś może się zdarzyć. Wtedy bierzemy
    i kopiujemy zawartość naszego filmu na dysk naszego komputera.
    Na płycie powinny być dwa katalogi VIDEO_TS oraz AUDIO_TS, jeśli takie są
    kopiujemy je do wcześniej utworzonego katalogu przykładowo "nasz_film"

Ale "UWAGA" może być tak że będzie na płycie tylko katalog
    "VIDEO_TS" więc katalog "AUDIO_TS" musimy sobie dorobić,
    zwyczajnie tam gdzie skopiowaliśmy katalog VIDEO_TS, tworzymy
    nowy folder i nazywamy go "AUDIO_TS". Ten drugi folder audio
    musi być bo np. starze modele odtwarzaczy DVD mogą go wymagać.

Druga sprawa jak ściągamy sobie z internetu kopie zapasową naszego ulubionego
    filmu, wtedy zazwyczaj ściąga się sam katalog VIDEO_TS, bo tego drugiego nie ma.
    Są też tacy dowcipnisie, którzy utrudniają zwykłym szarakom życie i wrzucają samą zawartość
    katalogu VIDEO_TS, a kiedy taki szarak zobaczy te pliki to wystraszy się i zanim cokolwiek
    zrobi przeczyta w necie 20 forów na temat nagrywania filmów DVD. Niepotrzebnie.

2. Przygotowujemy gotowy film/wyjaśnienie

I tutaj czas na retrospekcje moją moi mili. Otóż konsola nasza kochana
    nie widzi tych dwóch katalogów jak się je nagra dajmy na to, jakimś zwykłym
    windowsowym programem do nagrywania plików. Bo np. jeśli weźmiemy te dwa katalogi
    VIDEO_TS oraz AUDIO_TS wrzucimy na płytę i nagramy jako płyta z danymi, to
    "po ptokach" konsola nie zobaczy naszego filmu DVD. Nie wiem dlaczego może przez to że
    do płyty wtedy nie są dodawane jakieś biblioteki? Nie mam pojęcia. Natomiast jeśli
    będziemy chcieli otworzyć film na komputerze, to śmiało będzie nam wszystko działać.

3. Przygotowujemy film w ImgBurn

Tak jak już wspomniałem potrzebny będzie nam ImgBurn, on załatwi wszystko.
    przypomnijcie mi że mam podziękować twórcom tego programu. Ale do rzeczy, wchodzimy w główne
    pole wyboru zaraz przy starcie programu i wybieramy to:

Tak moi drodzy, ten program jest bardzo funkcjonalny. Teraz kiedy pokarze nam się
    okno podzielone na dwa pod okna gdzie z lewej będzie pisało Source a z prawej będą zakładki
    to wiemy że jesteśmy na dobrej drodze, czy jak kto woli "wiedzmy że coś się dzieje" ;)

Ok. Musimy dodać do naszej przyszłej płyty DVD z filmem nasze dwa katalogi, czyli
    VIDEO_TS oraz AUDIO_TS. Dodajemy je klikając na "Browse for a folder..." (taki mały
    folder z lupą). Wskazujemy programowi najpierw jeden folder później drugi, jak zrobimy
    to jednocześnie może nie zaskoczyć (przynajmniej tak się dzieje u mnie).

Kiedy już to zrobimy to klikamy na kalkulator (ikonkę kalkulatora) w prawym dolnym rogu:

Ta opcja pozwoli nam dowiedzieć się ile miejsca zajmie nasz film, co pozwoli dobrać odpowiednią
    płytę do jego nagrania. W dalszej kolejności musimy wejść w zakładkę Options/Opcje i wybrać
    dokładnie file system: ISO9660+UDF jest to standardowy system plików a UDF oznacza coś w rodzaju
    etykiet nazw dla płyt Video. Ok, wszystko co chcemy mamy, ale przydało by się nazwać naszą płytę,
    w tym celu wchodzimy w zakładkę Label i wpisujemy w pierwszym oknie nazwę którą chcemy
    mieć przy wyświetlaniu płyty.

Jeśli macie starszą wersje programu musicie sprawdzić również typ księgi, robi się to w zakładce
    Device, druga od lewej zaraz za informacjami. Klikacie na dole zaraz na przeciwko wyboru prędkości
    zapisu naszego dysku na małą książkę:

Kiedy to zrobicie pojawi się wam takie oto okno:

W którym to wskazujecie typ napędu jaki wasza konsola posiada i wskazujecie dla niego DVD-ROM, aby
    płyta uruchomiła się w napędzie naszej konsoli. (Ja w wersji 2.5.6.0. mam to ustawione automatycznie)

4. Prawie FIN!

Ok, już wszystko jest ustawione płyta w napędzie wypalamy, kiedy klikamy burn, pojawia się
    nam ostatnie okno podsmarowujące nasze dotychczasowe operacje, które do góry pokazuje że
    nagrywana płyta to DVD ROM Movie (czy coś w tym sensie, w każdym razie rozpoznacie że nagrywa jako
    płytę DVD z filmem).

Kiedy płyta się nagra można ją włożyć do konsoli i oglądać. Pozdrawiam całą ekipę xboxforum.pl oraz
    wszystkich użytkowników, którym moje małe wyjaśnienie coś dało. Po przeczytaniu tego poradnika
    skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą w celu przepisania odpowiedniej dawki godzin oglądania
    filmów na DVD. Pozdrawiam.

Teraz już wiedzcie że coś się będzie działo ;)

Wczytywanie...

Poleć forum