1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Nagrywanie Konsolowej Rozgrywki

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez BaronTheStig, Październik 17, 2015.

1. BaronTheStig

BaronTheStig Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Libiąż/Katowice
    Siema,
    Czy da się nagrywać rozgrywkę z Xbox One tak, aby to można było potem wrzucić na YouTube? Chodzi mi o jakiś inny system niż było to przy "trzysta sześćdziesiątce", czyli tylko i wyłącznie karta telewizyjna w komputerze. Posiadam laptopa więc takie rozwiązanie u mnie odpada. Widziałem, że jest aplikacja Twitch'a, więc pewnie można swobodnie stream'ować, a to też już coś.
    Jeszcze jedno pytanie korzystając z okazji - czy Kinect będzie może działać jako kamera i nagrywać naszą facjatę tak jak to się odbywa u wielu "zagrajmerów" na YouTube?
    Pozdro

2. Lotnik421 Xbox One

3. Dzioba92

Dzioba92 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Najłatwiejsza i najlepsza opcja to dokupienie sprzętu jakim jest Game Capture, który przesyła sygnał z konsoli do komputera, na którym możemy nagrywać gameplay w dobrej jakości. Drugą opcją jest granie na konsoli + streamowanie gry do Windows 10 poprzez aplikację Xbox. Działa, ale nie wiem jak wygląda sprawa jakości w takiej konfiguracji.

Jest oczywiście również Twitch gdzie streamowanie działa bez problemu, a kamerka Kinecta może pokazywać naszą facjatę ;) Twitch jako portal pozwala też na zapisywanie streamu, aby później wrzucić go np. na YouTube. Jest tylko jeden problem - jeśli Twitch wychwyci Ci utwór lub ścieżkę dźwiękową w grze to od razu Ci ten filmik zablokuje co uniemożliwi późniejsze zgranie na dysk lub YouTube.

BaronTheStig lubi to.
  4. BaronTheStig

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Libiąż/Katowice
    Dzięki za rady Dzioba92. Droga impreza taki Game Capture, bo około 500 PLN za taki sprzęt to dosyć sporo, ale nie powiem, bo daje możliwości ogromne i na pewno warte jest swojej ceny, ale niestety na chwilę obecną nie na moją kieszeń - priorytety...
    Czyli należy nagrywać gry bez głosu, czy na jakiej zasadzie to działa? To musi być utwór muzyczny, czyli po prostu jakaś piosenka, którą trzeba zakupić, aby móc ją udostępniać, czy nawet zwykła ballady, które na przykład wygrywane są w karczmach w grze Wiedźmin?

5. Dzioba92

Dzioba92 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Game Capture niestety swoje kosztuje dlatego mnie też to powstrzymało przed próbą działania na YouTube.

Powiem Ci szczerze, że nie do końca wiem na jakiej zasadzie wyłapuje te utwory. Twitch ma swoją bazę utworów, które blokuje ale ciężko mi powiedzieć jaka jest to lista. Z mojej strony streamowałem kiedyś Halo i podczas streamu Twitch głosu nie blokował, ale z zapisanego filmu cały dźwięk został usunięty za muzykę z menu gry. Widocznie podlegała licencji, a Twitch się nie bawi tylko od razu blokuje dźwięk na całej długości filmu mimo, że muzykę z menu było słychać dosłownie 15 sekund.

Myślę, że za ballady w Wiedźminie nie powinno Ci zablokować dźwięku, ale głowy sobie uciąć za to nie dam. Jeśli już jesteśmy przy Wiedźminie to podejrzewam, że gorzej tutaj będzie ze ścieżką dźwiękową, która odpala się np. podczas walk.

Ja cały czas czekam na alternatywną aplikację dla Twitcha na Xboxa np. Hitbox.

6. BaronTheStig

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Libiąż/Katowice
    To widzę, że jest to bardzo restrykcyjne i za bardzo też się nie poszaleje. Ciekawe czemu nikt nie wpadł własnie na taką "apkę" na X'a One jak program do nagrywania gier z pełnym komentarzem.

Wczytywanie...

Poleć forum