1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Nagrywarka wypala dziwne koła i słoje na płycie DVD+R DL 8.5Gb. POMOCY!!!

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez alanFreeStyle, Listopad 27, 2011.

1. alanFreeStyle

alanFreeStyle Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Witam
    mam taki problem że mam laptopa Samsung R610 i gdy chce nagrać jakąkolwiek płyta DVD+R DL 8.5 to wypala mi bardzo dziwne słoje i koła?? płyty DVD+R 4.7Gb normalnie nagrywa a tych już po 8.5Gb nie. I właśnie chcę nagrać gry na xbox'a 360 i zmarnowałem aż 5 płyt :/
    Proszę o pomoc czy da rade jakoś to naprawić!?

Pokazał bym wam jak płyta wygląda po nagraniu ale płyty powyrzucałem z denerwowania :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    czy są to swojego rodzaju 'tłuste plamy' na płycie ?
    bo jeśli tak to nagrywarka tego nie zrobiła tylko jest to wadliwa płyta od producenta, takie płyty można śmiało reklamować - oczywiście jak nie są nagrane.

4. alanFreeStyle

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    nie właśnie nie są to tłuste plamy na płycie wiem jak to wygląda bo już z tym się spotkałem :)
    to jest takie coś jak wypalasz płyte to widać po nagraniu ile miejsca jest nagrane, to u mnie po nagraniu widać ile jest nagrane ale jeszcze w tym nagraniu są następne takie jasne słoje. no nie wiem jak to napisać inaczej .

o to tak wygląda tylko tych kół u mnie jest znacznie więcej
    http://img149.imageshack.us/img149/1870/zdjcie0049g.jpg

5. turbin

turbin Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Może ruszasz napędem podczas nagrywania i się takie robią.

6. Falandir

Falandir Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Kraśnik
    a w ogóle twój napęd obsługuje dl ?

7. alanFreeStyle

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    co ty nie ma szans laptop stoi w miejscu podczas nagrywania i do tego jak nagrywam to nie odpalam żadnego innego programu oprócz programu nagrywania

tak obsługuje patrzyłem

Edytuj posty, zamiast pisać jeden pod drugim.

8. Brudsien

Brudsien Pomocnik Pomocnik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Katowice
    Chodzi ci o takie "słoje" ?

To jest normalne przy strategi zapisu Z-CLV i nie powinno mieć wpływu na odczyt płyt, tu bym szukał inne przyczyny problemu z odczytem płyt

9. alanFreeStyle

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    no takie coś ale ja mam ich więcej i jest tak że np. jeden jest jasny a drugi bardzo ciemny i znowu jeden jasny a następny bardzo ciemny i tak do końca płyty...
    bo jak nagrywam u kumpla płyte DVD +R DL na jego laptopie a ma HP to normalnie nagra płyta jest czysta tylko widać pole nagrane a jak ja nagram to mam tak jak by przerywało nagrywanie że właśnie jeden ,,słój'' jasny a drugi ciemny... ja już nie wiem o co chodzi morze laser siada? albo wina fabryczna nagrywarki? PROSZĘ O POMOC

10. Brudsien

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Katowice
    Przecież napisałem że to jest wynik strategi zapisu i nie może to powodować problemu z odczytem płyty, różnice w jasności wynikają ze zmiany prędkości zapisu, jest ona skokowa dlatego widać różnice w formie rożnych kręgów, każda nagrywarka ma inna strategie dla każdej płyty i wybranej prędkości, jakie to są płyty i z jaką prędkością je wypalasz ?

11. alanFreeStyle

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Nagrywam na Płytach Verbatima DVD + R DL 8.5Gb z prędkością 2,4x tak zalecają.Tylko płyty 8.5Gb byle jakiej firmy tak nagrywa te słoje, a jak mówię nagram takim samym sposobem u kumpla to nie ma. A teraz dam taki przykład że nagrałem se grę na xbox'a 360 na płycie Verbatim DVD+R DL 8.5Gb i nagrywa takie koła i jak włożę do konsoli to nie chce zainstalować do 100% a w czasie odpalania płyty wyskakuje błąd że płyta jest zabrudzona przetrzyj miękką ściereczką robie to i nic nie pomaga, a jak nagram u kumpla tym samym sposobem i włożę do konsoli zainstaluje w 100% i podczas odpalania i grania nie wyskakuje taki komunikat o ty błędzie.

12. Brudsien

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Katowice
    Zwiększ prędkość nagrywania do 4x, wtedy strategia powinna się zmienić, jak to nic nie da zmień nagrywarkę
    Czasami to nie sa verbatimy made in china ?

13. drzazga78

drzazga78 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    42
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    możesz to sprawdzić wypalając na płycie DL do pełna np. jakieś filmy itp - zapełnisz całą - wypal ją - potem pod windą spróbuj skopiować zawartość płyty na dysk, spróbuj też na innym kompie - jak wszystko się nagra a potem skopiuje na dysk - to znaczy że dobrze wypala - a jak nie to nagrywarka siada na 99%

14. Brudsien

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Katowice
    To żaden test, bo każdy napęd ma inna korekcje błędów, testem jest sprawdzenie jakości nośnika ale do tego trzeba nagrywarke która to potrafi np liteon, pioneer, benq

15. alanFreeStyle

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Też nagrywałem na prędkości 2.4x,4x,8x do tulu może płyta i nagrywałem na jej możliwe prędkości i to samo takie słoje nagrywa a jak chce z płyty obraz zrobić czy ją skopiować to przy 29% wyskakuje błąd że nie morze odczytać płyty do końca. Moim zdaniem będzie trzeba zainwestować w nową nagrywarkę tak do 150pln :)

16. Brudsien

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Katowice
    Czym nagrywasz ?
    Nie masz czasami zainstalowanych programów typu alcohol, daemon tools ?
    Czasami sterownik SPTD powoduje problem z wypalaniem płyt

Ale i sadzę że i tak szykuje sie nowa nagrywarka

17. onix212

onix212 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Śląsk
    ja bym kupił nowa samsung to taki szajs ,że masakra ja po 1dniu zaminiłem w sklepie na inna. i jak kupisz nowa to taka od c4eva

18. alanFreeStyle

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Nagrywam ImgBurnem gry na x'a, a daemona tools mam zainstalowanego ale kumpel też ma i nie robi mu tak. Tu na 100% jest wina nagrywarki

19. drzazga78

drzazga78 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    42
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    jak będziesz kupował nową to taką do której możesz wgrać nowy firmware iXtreme Burner Max XGD3 - żebyś mógł palić obrazy 1:1

20. alanFreeStyle

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    a kumpel ma jakąś LG i nagrał mi Battlefielda 3 i MW3 i działa w 100% i instaluje na dysku w 100% a nie ma wgranego firmaware Burner Max XDG3

21. onix212

onix212 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Śląsk
    ale to nie są kopie 100% na live się nie nadają, i niektore mogą do dasha wychodzić

Wczytywanie...

Poleć forum