Napęd 16d4s 0225 w Vendor mode, brak klucza

krapkov

Użytkownik
Użytkownik
Witam! JF nie wykrywa wogóle napędu. Da radę wejść tylko w Vendor mode. W napędzie był stock firmware, klucz nie został wyciągnięty. Przy próbie zczytania wywala Stage 1 failed. Czy zostaje już tylko RGH dla tej konsolki?
 
Jak jest w vendor to daj read.

Wysłane z mojej XPERII Neo V za pomocą Tapatalk.
 

krapkov

Użytkownik
Użytkownik
jak daje read to wywala w logu stage 1 failed i autorisation failed i niestety nic nie zapisuje
 

krapkov

Użytkownik
Użytkownik
przy kolejnych próbach niestety dalej to samo. Z tego co wiem to napęd nie był kasowany i jest w nim oryginalny firmware. Nie został natomiast wyciągnięty klucz. Chip to MXIC i został odblokowany. Jednak cały czas nie udaje się go odczytać (Stage 1 failed). Czy to znaczy, że teraz nie uda się już wydobyć z niego DVD-key?
 

ESLORD

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
A próbowałeś wyciągnąć klucz, lub zrobić READ w dosflashu ?
Jak wchodzisz w Vendor Mode w JF to pod buttonem WRITE masz status 0x00 ?
 

krapkov

Użytkownik
Użytkownik
w dosflashu też wywala błąd (nie pamiętam dokłądnie, ale coś w stylu, że nie udała się identyfikacja). Status 0x00, napęd odblokowałem w celu odczytania, ponieważ był w Vendor mode i nie dało rady nim wrócić do normalnego trybu, żeby wyciągnąć klucz i miałem nadzieję, że uda się odczytać klucz przez Full Dump'a
 

skywing

Użytkownik
Użytkownik
Popraw wszystkie kabelki i luty, zablokuj napęd i odblokuj jeszcze raz. Też tak miałem ze niby napęd był odblokowany ale były błędy, albo zrób wszystko na drugim kompie.
 

krapkov

Użytkownik
Użytkownik
Czyli mam rozumieć, że bez odczytanego klucza przez slimkey teraz spokojnie wszystko powinno pójść i powinien bez problemu odczytać full dumpa i z niego później spokojnie pójdzie odczytać z niego dvd-key?
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
Czyli mam rozumieć, że bez odczytanego klucza przez slimkey teraz spokojnie wszystko powinno pójść i powinien bez problemu odczytać full dumpa i z niego później spokojnie pójdzie odczytać z niego dvd-key?
nie do końca ale spróbuj, jesli nie daje ci keya poprzez slimkey to mozesz mieć kłopot....
 

krapkov

Użytkownik
Użytkownik
no poprzez slimkey napewno nie da, bo napęd jest w vendor mode i nie chce z niego wrócić do normalnego trybu. Jak nie pójdzie to zostaje RGH.
 

Do góry Bottom