Napęd Benq-Problem przy flashu

Shogopl

Świeżak
Świeżak
Witam !
Mam taki problem:
Przy flashowaniu sobie napędu dos flashem podałem zły port ATAPI i wszystko poszło nie mam spisanego klucza ani nie posiadam orginalnego firmware
Czy da się jakoś przywrócić klucz oraz firmware ??

Proszę o szybką odpowiedź

Dziękuje i pozdrawiam !
 

Touch!

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Przywrócić się nie da. A jaki masz kernel konsoli?
Może uda się szczytać klucz z płyty głównej.
 

czechu191

Użytkownik
Użytkownik
Da się odczytać z płyty głównej ale to trzeba lutować poza tym jest kilka wymogów:
Trzeba mieć kernel nie wyższy niż 7371
Data produkcji konsoli nie poźniej niż czerwiec 2009
oraz odpowiednia wersja cb
 

Shogopl

Świeżak
Świeżak
O

A jak kupie sobie naped na allegro to i tak nie bedzie mi dzialal prawda ??
 

czechu191

Użytkownik
Użytkownik
No bez klucza nie będzie
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
ale jak dales zly port to nic nie powinno sie zrobic - ani zapis ani odczyt. Musiales zrobic cos innego. co teraz dzieje sie z napedem?
 

Shogopl

Świeżak
Świeżak
No to **** :/
A mógł byś może mi napisac jak sciagnac ten klucz z plyty glownej albo jakis link do poradnika ??
 

Shogopl

Świeżak
Świeżak
Poprostu jak probuje zczytac to mi wyskakuje bad chip unfleash czy cos takiego i jak mi pokazuje status konsoli to poprostu najpierw jest 0x80 a jak wlacze to mi tak przeskakuje z E cos tam na jakies inne liczby
 

Shogopl

Świeżak
Świeżak
Powiedzcie prosze :p
 

Touch!

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Podłącz napęd do konsli i zobacz i zobacz czy normalnie się otwiera/zamyka i spróbuj uruchomić jakąś gre, bo może będzie działać.

@UP

Edytuj posty, bo za to warny lecą na tym forum.
 

Shogopl

Świeżak
Świeżak
Naped sie wysuwa jednak nie czyta zadnych plyt :/
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
wogole? nawet cd z muzyka? czy tylko gier?
 

Shogopl

Świeżak
Świeżak
Gier ani filmów (dvd orginalnych nieczyta) :(

Macie jakies pomsyly jak wybrnac z tej gownianej stuacj?

Poprostu gdy flashowalem twoim poradnikiem wpisalem 0 tak jak ty na filmiku a podlaczlem do 1 :/

I poszlo kurde
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
ale co mialo pojsc? jak dales inny nr to nic sie nie dzialo z napedem od xboxa wiec powinien dzialac.
 

Shogopl

Świeżak
Świeżak
Jednak sorry gry dzialaja te na starym sofcie sorry ze was w blad wprowadzilem tylko ze jak proboje odczytac firmware to pisze ze jest unknow flash chip i niemoge zczytac a przed tym jest stan konsoli 0xD1 a po wlaczeniu 0x51
 

czechu191

Użytkownik
Użytkownik
no to na pierwsze pytanie czy chcę odblokować napęd za pomocą magicunlock daj y. Wtedy odblokujesz pamięć i będziesz mógł sczytać soft. A tak nawiasem to tak jak pisał dexter dałeś inny port a soft został.
 

Shogopl

Świeżak
Świeżak
Ok po zrobieniu tego dalem "r" i zeby zapisalo mi sie jako ofw.bin i teraz stoi na czytaniu Banku 0 i nic sie nie dzieje co zrobic?
 

Touch!

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
A czemu nie zrobisz tego pod jungleflasherem?
 

czechu191

Użytkownik
Użytkownik
Ok po zrobieniu tego dalem "r" i zeby zapisalo mi sie jako ofw.bin i teraz stoi na czytaniu Banku 0 i nic sie nie dzieje co zrobic?
A pamięć się oblokowała ??
 

Shogopl

Świeżak
Świeżak
Tak
Co teraz?\
Wylaczyc kompa i sprobowac jeszcze raz?
 

Do góry Bottom