1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

napęd LiteOn w Arcade(Falcon) i białe ekrany radości

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez dunqeldonka, Maj 31, 2009.

1. dunqeldonka

dunqeldonka Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam

Szukam obiektywnych i konkretnych informacji na temat napędów zastosowanych w Arcade'ach (Falcon). Przebadałem ile mogłem ,fora itp. lecz nadal nie znalazłem jakichś wartościowych informacji.Wdziałem dużo filmików na youtubie w których goście wkładali orginalne płytki do swoich xbox'ów i jedyne co dostawali w zamian to biały ekran albo "clean your dvd..blablabla" każdy wie ocb.Sam mam Xboxa Arcade(Faclon),konsola kupiona jakoś w listopadzie 2008(swoją drogą nadal płacę za nią raty... :eek: ). Mam Gears of War kupione razem z konsolą, o swoje płyty dbam jak najlepiej,również sam Xbox trzymany jest środowisku wolnym od kurzu,z odpowiednim miejscem na wentylacje, jednak ostatnio zauważyłem pod ostrym świałtem ,że płytka ma naprawdę sporo drobnych rysek,konsolke trzymam pionowo,gdzieś tam pisało,że przez to troszkę sie płyty zużywają więc jestem to w stanie zrozumieć, jednakże dziś moje Gearsy kupione za ciężko zarobione pieniądze uruchamiają się w stosunku 1/5 (mimo to te rysy nie są jakieś "mega" dla porównania miałem kiedyś na PS2 MGS2:SoL tak dorżnięte,że żaden mój napęd w kompie nie mógł skopiować zawartości a przechodziłem ją potem jeszcze pare razy), Need For Speed Most Wanted połamał się od środka,jednak wcześniej został obdarowany piękną ryską przez którą gra zatrzymywała sie w momencie "push start button" ... :) ehh Microsoft..

Jeżeli ktoś posiada jakieś obiektywne infomarcje i fakty poparte być może własnymi doświadczeniami byłbym bardzo wdzięczny za podzielenie się nimi,mianowice chodzi mi o:

1. Żywotność i sprawność laserów w Arcade'ach (Faclon)
    2. Powstawanie drobnych rys na płytkach wywołanych przez napęd (prawda czy mit?)
    3. Czym wywołane jest to,że po około 8 miesiącach sporadycznego grania,już widuje białe ekrany radości
    4. Czy będzie gorzej ?

Moja konsola jest nieprzerobiona, mam same orginały.

Sony mogłoby ogłosić taki konkurs w którym rozdałoby 500 PS3 w zamian za udokumentowany rzut Xpudłem w Billa

2. Lotnik421 Xbox One

3. bliss

bliss Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    btm
    Myśle że nawet gdyby powstała taka statystyka to byłaby ona bardzo nie miarodajna, to zależy przecież od dużej ilości czynników :
    - czy liteon ma jedna fabryke, czy wiekszą ich ilość, jeśli tak to produkcja przy użyciu maszyn mozę być w z zupełności inna niż w innej fabryce
    - od jakości płyt jaką kupujesz, chodzi mi o oryginały, producenci gier korzystają z róznych firm oferujących usługę tłoczenia płyty, w skutek czego ta sama gra trafiająca na rynek europejski lub amerykański może być zupełnie innej jakości i nie trzeba tu mówić, że to też wpływa na pracę lasera
    - czas liczony w miesiącach, latach dniach nie jest tu dobrą jednostką do pomiarów, raczej godzinach spędzonych przy konsoli,
    - liteon jak dla obserwacji jest jeszcze za krótko na rynku, od połowy 2008 roku, gdyby minał przynajmniej okres gwarancyjny konosli można tu mówić o jego nieprawidłowościach i wadach.

Klienci przychodzą do mnie z liteonami, nawet tymi z początkowej produkcji - w pierszym rzucie na xboxy , i z moich obserwacji wynika, że nie mają z nimi najmniejszych problemów, zdarzają się ludzie którzy "rżną" konsolę przez 16 h dziennie i nie obawiają się niczego (może dlatego że wiedzą ze jak im napęd padnie to mają wyciągnięte przeze mnie klucze i mozną je w każdej chwili wgrać do nowego napędu... ). Jak dla mnie to chyba najlepszym napędem był benq, o wiele cichszy od liteonów, już jakiś czas montowany w konsolach i ma sie całkiem dobrze. Jeśli nie przerabiałeś czyli nie masz ządnej nieudanej ingerencji w obudowe, oddaj to do naprawy, zarejestruj sie w m$ i porozmawiaj z konsultantem, on zdecyduje czy masz im odesłać te konsolę i wymienią Ci na nową, napęd lub całośc.

4. Piri

Piri V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Włoszczowa :)
    1)Liteony są bardzo zywotne , jednak trafiaja sie lekko wybrakowane sztuki .
    2)Mit . Jakby to byla wina napedu , to nie miałbyś mikrorys , tylko potezne krechy.
    3)Biały ekran radosci ? Heh , jak sie plytami jezdzi po podłodze :/
    4)Jak nie zaczniesz szanowac plyt to tak .

Wczytywanie...

Poleć forum