1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Napęd spadł z szyny -> problem z oprogramowaniem?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez zielona, Grudzień 20, 2013.

1. zielona

zielona Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kato
    Witam.

Tydzień temu zawadziłam o napęd w moim x360 slim i niestety nie chciał już wsunąć się do środka. W serwisie powiedzieli mi początkowo że będzie to wymagało wymiany całego napędu - 230 zł. Dziś otrzymałam telefon że nic się nie ułamało a jedynie spadło z szyny i że napęd udało się odratować JEDNAK podobno przez wciśnięcie przycisku uruchomienia konsoli w trakcie kiedy wsunięcie napędu nie było możliwe - trzeba było całkowicie napęd przeprogramować i wymienić bodajże jakąś "płytkę".
    Nie znam się na technice na tyle, aby stwierdzić czy rzeczywiście taki "serwis" był wymagany. Dziwi mnie jednak jego cena tego zabiegu - 250zł. A w sumie dowodów na jakąkolwiek ingerencję w konsolę mieć nie będę.
    Czy uważacie że taka usługa mogła być niezbędna i rzeczywiście wymagała takiej ceny?
    Pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Baju Baju, jeśli tacka spadła z szyny to wystarczy ją włożyć lub wymienić mechanizm. Napewno nie jest wymagana wymiana elektroniki. Idź i powiedz żeby Ci pokazali i oddali ta uszkodzona.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

4. zielona

zielona Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kato
    Uważasz więc że niemożliwe jest rozprogramowanie się czy tam wypadnięcie sterownika w takiej sytuacji? Czy rzeczywiście próba wsunięcia zablokowanego podajnika mogła spowodować uszkodzenie w elektronice na ponad 200zł? Ciężko będzie mi się z tym pogodzić.

5. grochu41

grochu41 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Czerwona Woda
    Nie ma opcji, żeby spadnięta szyna coś uszkodziła w elektronice. Jedynie mogła ułamać mechanizm, ale podobno nie zrobiła tego? Koszt takiej naprawy w normalnym serwisie to ok 70zł Max, z czyszczeniem konsoli itp w zestawie. Nie daj się naciągnąć.

6. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Oczywiacie ze nie, jedynie czujnik mogl wyekoczyc. Nic tam wypasc nie moze, silnik nie ma takiej sily zeby przestawic

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

7. zielona

zielona Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kato
    Serwisant powiedział że coś się przeprogramowało od próby włączenia/wyłączenia konsoli w trakcie awarii. Mechanizm nie jest ułamany, wymagał tylko założenia we właściwe miejsce. Skontaktuję się w takim razie ponownie z tym fachowcem i poproszę o dokładniejsze wyjaśnienia.

8. grochu41

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Czerwona Woda
    Nic nie może się przeprogramować w takim wypadku. Koleś leci w ch*ja jak zorro w siódmym odcinku.

1 osoba to lubi.
  9. zielona

zielona Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kato
    Jeśli rzeczywiście wyskoczyłby czujnik to ile mniej więcej naprawa powinna kosztować? Tak orientacyjnie?

10. grochu41

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Czerwona Woda
    Tak jak pisałem wyżej max 70zł. Polega to na wyciągnięciu napędu z konsoli, odkręceniu 4 śrubek, złożeniu wszystkiego do kupy (jakieś 1.5 min), skręcenie 4 śrubek, włożenie napędu i złożenie konsoli. Cała usługa powinna trwać około 15 minut.

11. nollo

nollo Użytkownik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    222
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Zawiercie
    Sam sobie to zrobiłem wczoraj miałem tylko problem z otworzeniem konsoli :D Też mi spadła z szyn i tak samo jak u Cb więc jakie 250 zł

12. f1older

f1older Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    183
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
    nie daj się wydudkać!! i dawaj tu na bieżąco relację z walki z tymi łachudrami.

13. zielona

zielona Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kato
    Zadzwoniłam do gościa i powiedział że wziąłby 70zł ale problem wynikł z elektryką jakiś - że silnik spalił elektronikę i trzeba było klucze wyciągać i przeprogramować całość. Ponoć rzadka usterka. Nie kwestionuję tego że coś takiego moglo się zdarzyć. Dziwi mnie jedynie to, że tryby w konsoli chciały się obrócić przy wyłączeniu i od razu wszystko się zjarało? ;| Albo mam wielkiego pecha albo ktoś mi wkręca wałek życia.

14. RuNNerka

RuNNerka Banned Użytkownik

Polubienia:
    30
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków
    Jakby spalilo naped to mialby problem z wyciagnieciem klucza, dla mnie to bujda miesiąca.

Wysyłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

15. f1older

f1older Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    183
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
    @zielona, a co to za serwis? daj jakiś namiar, gdzie go znalazłeś?

16. jaszczurka23

jaszczurka23 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    81
    Punkty za osiągnięcia:
    28
  17. zielona

zielona Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kato
    Niestety oddałam konsolę do Games4you w katowicach, a koleś który oddał mi kartę naprawy jest z Osieka.

W uzasadnieniu napisał: Poskładanie mechaniki napędu nie dało efektu - brak reakcji ze strony napędu - wymiana kompletnej płytki elektroniki sterującej napędu.

Niech mu będzie że coś się zjarało. Gorzej że wczoraj pierwszy raz uruchomiłam konsolę i chciałam uruchomić Mortal Kombat vs. DC Universe. Niestety ale gra weszla tylko do menu a potem zwiecha. Obecnie nie da się uruchomić jej wcale, nie widać nawet początkowych animacji. Inne gry póki co chodzą dobrze. Wcześniej ten mortal śmigał bez jakichkolwiek problemów. Dodatkowo jednorazowo zapaliła się wczoraj czerwona dioda i mało co zawału przy tym nie dostałam. Boję się że w tym serwisie nie tylko mnie zrobili w bambuko ale jeszcze uszkodzili coś ;o

18. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Najprędzej mogłeś dostać elektronikę po złym drillu

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Wczytywanie...

Poleć forum