Napęd w sprzedanym xboxie PILNE!!!

Adasinio97

Świeżak
Świeżak
witam! tydzień temu sprzedałem xboxa miał on napęd w oryginale hitachi. Dziś dostałem wiadomość od kupca że konsolę mi zwróci ponieważ gdy zawiózł ją do przeróbki otrzymał wiadomość że napęd jest stary z 2006 roku i że nie zwróci konsoli jeśli dostanie nowy napęd minimum 2009 rok lite-on ponieważ nowsze gry nie będą działać. dodatkowo expert od przerabiania powiedział mu że teraz w konsoli siedzi napęd sony Zdziwiło mnie to ponieważ sam widziałem że w konsoli siedzi toshiba-samsung. Proszę powiedzieć mi ile prawdy jest w słowach "experta" i ile wyniesie mnie ew. kupno używanego lite-ona
 

Jax9000

Użytkownik
Użytkownik
Napęd Sony hah wtf dobry przekręt. Jeżeli oryginalnie jest hitachi to musisz dać hitachi, żaden inny napęd nie przejdzie aktualizacji.
 

Seban_ZA

Użytkownik
Użytkownik
Racja Jax9000. Chłopaka chcą przekręcić, skoro xbox Tobie działał to musisz mieć napęd firmowy od M$ a nie jak podaje "expert" Sony. Kupno napędu to cena ok. 150 zł
 

KLAIN

Użytkownik
Użytkownik
zapewniales go ze jest tam jakis konkretny naped? podales mu date produkcji konsoli i udzieliles wszelkich informacji o jakie zapytal? jesli nie wprowadziles go w balad to konsola jest sprawna i nie powinienes nieczego mu proponowac, wiedziel co kupuje.
 

skarbona

Świeżak
Świeżak
Nie ma możliwości że napęd jest Sony. Jak by to wyglądało że twórcy PS3 czyli konkurenta xboxa robią napędy pod xboxa :) Albo ten ziomek cię wkręca albo go wkręca ten Pro elo expert
 

KLAIN

Użytkownik
Użytkownik
Nie ma możliwości że napęd jest Sony. Jak by to wyglądało że twórcy PS3 czyli konkurenta xboxa robią napędy pod xboxa :) Albo ten ziomek cię wkręca albo go wkręca ten Pro elo expert
to ze sony ma konkurencyjna konsole nie znaczy ze nie sprzeda napedu do xboxa, aplle kupuje uklady od samsunga choc ten ma konkurencyjny sprzet.
 

Dorian1

Użytkownik
Użytkownik
wałek
 

Rob1N_PL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
to ze sony ma konkurencyjna konsole nie znaczy ze nie sprzeda napedu do xboxa, aplle kupuje uklady od samsunga choc ten ma konkurencyjny sprzet.
Mylisz pojęcia kolego. Samsung tylko wykonuje układy zaprojektowane przez apple. Sam samsung nie może ich wykorzystać w swoich urządzeniach. A to że produkuje konkurencyjne urządzenia nie ma w ogóle znaczenia. Samsung robi w zasadzie wszystko co się da i same układy wykonuje inna sekcja niż konkurencyjne urządzenia mobilne. Warto również dodać że MS ma raczej wąską konkurencję (sony, nintendo) a Apple wielu i sam samsung stanowi stosunkowo niski % konkurencji.
 

Adasinio97

Świeżak
Świeżak
Z tym że sony robiłoby napędy do xboxa chociaż samo ma playstation to mnie zadziwiło. Wiem że oryginalny był hitachi bo na tym samsungu mi nie chciał zaktualizować dashboarda a jak podpiąłem hitachi to się zaktualizował. Ale nadal nie wiem czemu gry nowsze nie działałyby na starszym napędzie. a ten liteon to "expert" chciał pewnie dlatego że umiał tylko litka przerobić... Ile ew. wyniósł by mnie używany napęd z minimum 2009 roku? I czy opłacało mi się sprzedać xboxa arcade z 2009 roku kwiecień za 400 zł? dodałem dwie gry i kable i zasilacz. Jedyną wadą był nieoryginalny napęd...
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
cos tu namieszales.
Zacznijmy od poczatku.
Konsola ma naped samsunga obecnie? jesli jest z 2009r to pownna miec liteona a nie hitachi. Wtedy by sie to zlozylo w logiczna calosc.
 

Adasinio97

Świeżak
Świeżak
Miałem błąd c000-0001, przełożyłem napęd z samsunga na hitachi i mi się zaktualizował, sprzedałem xboxa a kupiec zawiózł go do przeróbki i poweidział że musi mieć liteona. mniejsza o to, czy ktoś na forum ma na sprzedaż liteona używanego od 2009r?
 

Do góry Bottom