Napęd w xboxie (chyba) dziwnie chodzi

arecki2028

Użytkownik
Użytkownik
Mam xbox'a od 3 dni. Gdy gram słysze taki stukot, płyty się normalnie czytają, czasami tylko pisze przed włączeniem gry, żeby przetrzeć płyte szmatką. Płyty to Platinum DL 8x
, nagrywarka liteon ihap322, gry nagrywam według poradnika imgburn.Czy napęd jest zrąbany? Konsola Falcon.
 

neoandrew

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Jak stuka to znaczy, że są problemy z odczytem, ale czy z winy napędu, czy nagrania to Ci nie powiem, jak płyta po graniu i stukaniu nie ma rys oraz nie ma okręgów czy dziwnych zmian na ścieżce na nośniku to może to być napęd w x.
 

damian4991

Użytkownik
Użytkownik
napewno to naped ja w starym xklocku mialem to samo to wina zlej przerobki tak mi powiedzieli w serwisie
 

arecki2028

Użytkownik
Użytkownik
Jakby inaczej określić ten dżwięk hmm..
Xbox cały czas wydaje taki dżwięk, jak przy włączeniu gry.
Jak dobrze się przyjrze płycie to widać takie okręgi. Tylko nie porysowane, tak jakby od lasaera.
 

arecki2028

Użytkownik
Użytkownik
Aha, jak sprawdzałem nagrane płyty to w nerodiscspeed 5, pokazuje dużo błędów w okolicah 4 gb ( Chyba to przejście z jednej warstwy na drugą) Ocena jakości dysku w nero wynosi 20. Nagrywarka nowa ma 2 dni.
 

Qazimodo

Użytkownik
Użytkownik
zaktualizuj bios w nagrywarce tu masz >>>LiteOn iHAP322 - nagrywarka: dane techniczne i biosy - CDRinfo.pl
nagrywaj na verbatimach ,problem zniknie (nie baw sie komputerem podczas nagrywania)
 

arecki2028

Użytkownik
Użytkownik
Bios zaktualizowałem zaraz jak kupiłem nagrywarkę. Dzisiaj kupiłem verbatim'a zobaczymy jakie będą efekty.
 

Wonex

Użytkownik
Użytkownik
No to czekamy na relację
 

wolter

Użytkownik
Użytkownik
Wymien konsole to ci nie bedzie stukac proste :D
 

arecki2028

Użytkownik
Użytkownik
No verbatim to jest jakość, nagrywane w clonecd przy prędkości 4x. W nero discspeed 5, jakość 95, a platinum 20. Napęd już czyta tą płytę normalnie.
PS. Jak ustawiam prędkość 2x w clonecd, imgburn, to nagrywa mi z prędkością 4x. Jaka jest tego przyczyna ?
 

Do góry Bottom