1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Napędy w Slim'ie, a Data produkcji i Sprawdzenie Przed Zakupem

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez =ESTE=, Luty 28, 2011.

1. =ESTE=

=ESTE= Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    D.R.O.13
    Witam. Starałem się znaleźć odpowiedź na forum, ale widocznie za słabo. Chodzi mi o Daty produkcji Konsol i wersje Napędów w tych konsolach, czyli od kiedy do kiedy były wsadzane Liteony 9504 i 0225, a od kiedy są montowane Hitachi 0500. Nie ma jednoznacznych odpowiedzi w sieci, ale jestem pewny że na Forum ktoś zna te daty w miarę realnym wymiarze. I jeszcze Jedno. Wcześniej można było bez problemu sprawdzić w sklepie datę produkcji konsoli przed jej zakupem (Takie małe prostokątne wycięcie w kartonie z wszystkimi potrzebnymi danymi), ale słyszałem że ta opcja Zniknęła w pudełkach ze Slimem. To prawda? Czy dalej można jakoś sprawdzić MFR Date przed Zakupem. Dzięki za Pomoc.

2. Lotnik421 Xbox One

3. =ESTE=

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    D.R.O.13
    Okazuje się że można rozpoznać datę produkcji konsoli po Końcówce Numeru Seryjnego (a dokładniej jego 5 ostatnich cyfrach), który jest dobrze widoczny na każdym pudełku z Xboxem. Wygląda to tak że w takim układzie "X-YY-ZZ" X to Rok Produkcji, YY to numer tygodnia w danym roku, a ZZ to kod kraju w którym była wyprodukowana dana konsola.

4. t3rror

t3rror Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Na stronie 360Drives.com istnieje baza napędów montowych w X360. Jako, że informacje są tam wrzucane są przez użytkowników można mieć wątpliwość co do autentyczności. Zakładając, że chociaż niektóre są prawdziwe:
    • LiteOn 16D4S z fw 9504 przestali montować gdzieś w październiku 2010 r.
    • LiteOn 16D4S z fw 0225 zaczęto montować gdzieś w sierpniu 2010 r.
    • Hitachi DLN10N zaczęto montować równolegle z 16D4S gdzieś w lipcu 2010 r.
    Jednak informacja na Xbox-Scene.com na temat DLN10N pojawiła się dopiero pod koniec 2010 r.

Może ktoś inny ma jakieś lepsze informacje.

5. DeadWarrior

DeadWarrior Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Sprawdza się po numerze LOT, chociaż to też nie jest w 100% pewne.
    Na aukcjach piszą że przerabiają konsolę z datą produkcji do 17 lipca (rzekoma data do której montowano 9504),zapewne to też się nie sprawdza i później również montowano 9504 u niektórych.

6. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    z tym 9504 to przegiales z czasem - one sa montowane do konca lipca 2010. To ze tam sa takie informacje, to nie znaczy ze tak w rzeczywistosci jest bo kazdy moze tam dodac naped.

7. =ESTE=

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    D.R.O.13
    Jak narazie Patent ze sprawdzeniem daty produkcji po numerze seryjnym konsoli sprawdza się w 100 %. Sprawdziłem jakieś 20 numerów i za każdym razem numer tygodnia odpowiada dniu produkcji konsoli. Liteon 9504 ponoć do 28 lipca. Koleżka który przerabia sprawdził już z 50 slimek i mówi że do tej daty spotykał pierwsze Litki w slimie. Mam problem, bo mam okazje kupić tanio nowego slima z kinectem (kinect osobno w pudełku) i według numeru seryjnego na Pudle data produkcji to 32 tydzień 2010 (czyli od 2 do 8 sierpnia) i zastanawiam się jakie są szanse na to że to jeszcze liteOn 9504.

Wczytywanie...

Poleć forum