1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Naprawa 3rod, rrod w x360

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez MarasX360, Sierpień 22, 2010.

1. MarasX360

MarasX360 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Witam, to mój 1 post więc proszę o wyrozumiałość.
    Jestem a właściwie byłem szczęśliwym posiadaczem konsoli Xbox360 Arcade + pad + dysk 20gb.
    Kupiłem ją z allegro używaną po przeróbce (czyta kopie gry tzw. piraty). Byłem niedawno w MediaMarkt i nabyłem sobie Grand Theft Auto IV za 99zł :).
    Grałem 1 dzień w 2 właczyłem konsole i było takie pik pik ale chodziło odpaliłem gta i z 10 min i gra sie zacieła. Nic nie dało sie zrobic wyłaczyłem i właczyłem konsole. Moim oczom ukazały się 3 czerwone diody :( 2 po lewej stronie i jedna u góry po prawej (patrząc, gdy konsola stała w pionie)

Szukam dobrego serwisu/serwisanta do naprawy xboxa nie chce trafic na jakis pseudo serwisantów
    co naprawiają jakimis opalarkami czy robią X-Clamp (nie wiem czy dobrze napisałem)

szukam dobrej naprawy z gwarancja ostatnio widzialem za 80zł z gwarancja 6 miesięczną
    więc czegoś takiego szukam

Proszę was o linki np. z allegro
    Budżet od 60 do 80 ew. 100zł (bo już naprawde nic nie mam wszystko poszło na konsole i gre).
    I jeszcze jedno o co mam się pytać sprzedających przy ofertach z allegro czy takich innych serwisów aukcyjnych. Czego unikać ?

Proszę o odpowiedź i wyrozumiałość, ponieważ jestem zielony w świecie xboxa nie posiadałem żadnego xbox'a wcześniej a ni żadnej konsoli play station itd.

PS: najlepiej jeżeli byłyby to linki z allegro lub z jakiś sklepów internetowych

//HoFi:9.Nie pisz postów pod sobą (do tego służy przycisk "edytuj").następny taki post i warn

2. Lotnik421 Xbox One

3. Młody Zielarz

Młody Zielarz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Ino
    Człowieku Google nie gryzie. Weż poszukaj sobie jakiegoś serwisu a potem obczaj komentarze na jego temat, a jak chciałbyś przez allegro to wystarczy wejść w opinie...:p

4. Vassi

Vassi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    Najlepiej na allegro szukaj ludzi którzy zajmują się xboxami itp i mają dużo pozytywów. Na pewno unikaj 'promocji' bo to że ktoś Ci 'naprawi' tanio xboxa to nie znaczy że za parę dni nie wyskoczy znów. Bo zastosuje jakiś prosty trik z neta .

#Edit
    Sprawdź sobie jaki masz kod błędu bo to też jest istotne.

5. GonzoPL

GonzoPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
  6. MarasX360

MarasX360 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
  7. ReXx

ReXx Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Podaj kod błędu.. Może to błahostka. Jak zimne luty to profesjonalnie robi UKEN w lublinie. 200zł i masz konsolkę na kuleczkach SnPb z pisemną gwarancją.
    2. Nie podstawka nic nie daje.

8. MarasX360

MarasX360 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Co to znaczy konsolkę na kuleczkach SnPb ?
    czy ta firma UKEN ma stronę www ? jeżeli tak to bym prosił

a jaki znacie dobry sposób aby zapobiec ponownej takiej sytuacji ?

9. HoFi

HoFi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lublin
  10. MarasX360

MarasX360 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Dzięki wielkie
    Ale to bardzo drogo jak na mnie... Stwierdziłem iż wyślę konsolę do tego Pana ROD RROD E73 E74 Serwis XBOX 360 Kraków f.VAT 3mc (1177534530) - Aukcje internetowe Allegro dowiem się jaki bład odpiszę wam i powiem jaka cena naprawy to mi powiecie czy się opłaca. Myślę, że zrobię to za tydzień lub 2 ;-).

Co do chłodzenia... Wiecie może jakie są najskuteczniejsze ?
    ostatnio w sklepie elektronicznym wdziałem 3 wentylatry (takie jak w komputerze) do zapinania koło zasilania xboxa
    na allegra są też radiatory....
    Co wybrać, która metoda będzie skuteczniejsza?

11. Pinernals

Pinernals Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
  12. MarasX360

MarasX360 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
  13. Pinernals

Pinernals Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    To jest BEZPIECZNE! W linku, w którym ci podałem jest identyczny sposób na diagnozę błędu. Prawdopodobnie każdy serwisant powinien się zapytać o kod błędu.

14. MarasX360

MarasX360 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Mój błąd to 0102 opłaca się naprawiać od 80 do 150 u kolesia ? ile mniej więcej powinien wynieść koszt takiej naprawy... (u kolesia tego co juz wyszukałem z krakowa pisze, że od 80 do 150 zł naprawia 3 rod) więc ile może sobie za to "chapnąć" ?

Nie chce robić samemu jakiś dziur w chipie i na sróbe (x-clamp to sie chyba nazywa) bo całej płyty nie chce popsuć...

Co o tym sądzicie co robić ?
    Opis z xboxforum: http://xboxforum.pl/sprzet-f27/wytlumaczenie-wszystkich-bledow-rrod-e64-e65-e66-648.html
    ale ja nie chce nic wygrzewać bo czytałem, że skutki mogą być nieodwracalne ;(

Proszę poradźcie

PS: bardzo dziękuję Pinernals, że starasz mi się pomóc i szybko odpisujesz, a także wszystkim użytkownikom wypowiadającym się w tym poście

15. ReXx

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Tu potrzebny jest pełny reballing. Polecam właśnie zrobić to profesjonalnie w UKEN. Możesz spróbować dać gdzie indziej do naprawy, ale pamiętaj że to ma być reballing, a nie Reflow i to od razu na kuleczkach SnPb.

16. MarasX360

MarasX360 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    A mógłbym wiedzieć co to jest ten reballing...
    W tej firmie UKEN to kosztuje 180zł przecież ja za tyle mogę mieć nową cała płytę główną a ten chip chyba się właśnie tam znajduje

17. MarasX360

MarasX360 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    A to strona tego Pana z krakowa... xbox-serwis.eu
    w opcji cennik widać, że zajmuje się moim błędem 0102 xbox-serwis.eu > cennik (5 rubryka)
    Poczekam aż wróci bo pisze, że jest na wyjeździe dopiero wtedy do niego napiszę. W jaki sposób będzie naprawiał ten błąd czy przez reballing czy ma jakieś inne swoje sposoby.
    Tu znalazłem coś takiego XBOX 360 XSB X02047 - 012 - Reballing - Łódź (1184740187) - Aukcje internetowe Allegro jak to kupie to sam musze to sobie zamontować tak ?

To by było na tyle, a i czekam na tą odpowiedź czy w tej płycie głównej znajduje się ten chip gdzie są te kuleczki czy tam luty bo jak coś to całą płytę główną kupie, bo chyba to wyjdzie korzystniej

18. ReXx

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    1. Nie zamontujesz tego sam bo trzeba zamontować to do płyty głównej przez odpowiednie wygrzanie przy pomocy profesjonalnych narzędzi.
    2. Rebaling to jest całkowita wymiana kulek w układzie BGA. Gdy masz zimne luty pod GPU to odłączył on się od płyty (wystarczy że jedna kuleczka nie styka i RROD)
    3. Możesz kupić całą płytę, ale musi być ona zgodna z wersją konsoli. Jak kupisz płytę to gość musi Ci dać DVD-KEY. Musisz przeprogramować napęd żeby był zgodny z płytą itp.. Jak masz Liteon v3 to musisz go całkiem rozebrać pociąć ścieżki polutować itp.. Jak masz Jaspera musisz kupić płytę główną jasper bo pewnie w zestawie nie ma radiatorów.

Ogólnie nie daj się nabrać na rebaling za zaskakującą cenę. Poniżej 100zł jest nie możliwe. Nie zwracają się materiały. Także Pan z tego serwisu zaproponuje Ci Reflow i Rebaling. Bierz to droższe gdyż Reflow to zwykłe wygrzanie.

Wczytywanie...

Poleć forum