1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Naprawa uszkodzonego profilu po oflagowaniu.

Temat na forum 'Artykuły' rozpoczęty przez ziomo8, Grudzień 29, 2011.

1. ziomo8

ziomo8 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    W związku z kolejnymi pytaniami użytkowników o naprawę profilu po fladze, postanowiłem spisać tutaj kilka prostych kroków, które umożliwią jego "naprawę".
    Dla zorientowania się wokół tematu podaję link do wątku, warto przeczytać jako wprowadzenie do tutka: http://xboxforum.pl/dla-swiezakow-f...zeniesiony-dysk-ze-starej-konsoli-111420.html

Naprawę należy zacząć od pobrania kilku plików, "abrakadabra" niestety nie wystarczy ;)
    https://rapidshare.com/files/114688927/xbox_flag.zip (jak kiedyś linki wygasną, a będzie potrzeba ściągnąć paczkę to proszę o info)
    Oprócz programów potrzebny będzie pendrive współpracujący z Xboksem lub Transfer Kit/kabel SATA do dysku.

W paczce znajdują się:
    - Xbox 360 Hash Block Calculator
    - CON Flag Remover
    - USBXTAFGUI v44
    i to wystarczy do wykonania zabiegu.

Zamiast USBXTAFGUI można użyć innego programu, co kto lubi.

A teraz instrukcja właściwa, opiszę sposób z pendrivem (opcja z kablem jest analogiczna).

1. Pendrive'a podłączyć do konsoli i sformatować.
    2. W menadżerze pamięci przenieść profil z HDD na pendrive.
    3. Pendrive z profilem podłączyć pod kompa i odpalić USBXTAFGUI.
    W USBXTAFGUI klikać po kolei File > Open USB manually... > wybrać pena
    Wejść w drzewku po lewej do Data partition > Content > E************** > FFFE07D1 > 00010000
    i teraz po prawej będzie pliczek o takiej samej nazwie jak ten folder E************** (na pewno zaczyna się na E, reszta jest zmienna, bo to unikalne ID profilu), kliknąć go (pliczek) prawym, wybrać Extract i wskazać gdzie zapisać - dwa razy w różne miejsca tak na wszelki wypadek, żeby mieć kopię.
    4. Gdy profil znajduje się już na komputerze, otworzyć CON Flag Remover, Open > wskazać plik profilu > Remove flags.
    5. Otworzyć Xbox 360 Hash Block Calculator; File > Open > wybrać plik z którego usunięto przed chwilą flagę,
    następnie Tools > Calculate Hash Blocks.

Profil już będzie czysty, teraz tylko przez USBXTAFGUI wrzucić profil w to samo miejsce (opcja Inject), z którego został wyciągnięty. Podpiąć pena pod konsolę, przenieść profil na HDD i można grać.

4 użytkowników lubi ten post.
  2. Lotnik421 Xbox One

3. Scarlet

Scarlet Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    czy to dotyczy też sytuacji kiedy się już dostanie bana online i chce sie grać dalej offline na starych sejwach?

4. TigraTeam

TigraTeam Banned

Polubienia:
    513
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bielsko-Biala
    tak ale na innej konsoli

5. Yarkezy

Yarkezy Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    21
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Piotrków TryBunalski
    Dzięki pomogło , tylko jak naprawiłem w ten sposób Profil to nie mam avatarów w żadnym innym profilu : / . Mam Dashboard 14699 ...

6. mrowa312

mrowa312 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    A ten sposób działa jak mam cichą aktualke ?

7. michuplwlkp

michuplwlkp Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam

Mam pytanie, czy ten sposób można zastosować na konsoli która ma flagę: AP25 Challenge failed, nie jest zbanowana ?

8. ziomo8

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Przeczytaj tytuł wątku to się dowiesz. Nie ma znaczenia czy masz bana.

Aktualka nie ma na to wpływu.

9. michuplwlkp

michuplwlkp Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    No ok, ale mam jeszcze kilka pytań:
    1. jak mam sprawdzić czy profil jest uszkodzony jeśli nie mam dostępu do innej konsoli aby dysk przełożyć, tym bardziej, że gry normalnie zapisują i odczytują swoje save'y z podpiętego dysku?
    2. jak cała ta operacja ma się do konsoli, która cały czas jest podpięta do internetu?
    3. czy po tym zabiegu można dostać bana?
    4. czy nie wystąpi żadna niezgodność tego "poprawionego" profilu z jakimiś tam danymi na dysku?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam:)

10. dario47

dario47 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    sposób działa profil odflagowany,niestety nie dzialąją zadne save.

11. salomonik

salomonik Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Mam pytanie, czy profil zbanowany "code of conduit" można przerobić na nowy offline'owy ze wszystkimi achievementami, żeby połączyć je później do LIVE zakładając nowy gamertag? Chodzi o to żeby zachować osiągniecia

12. Radoleohes

Radoleohes Banned

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    K-ce
    Witam

Naprawa pomogła dziękuję bardzo, czy tera na takim profilu będe mógł łączyć sie na LIVE na nowej kosolce?

13. ziomo8

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Spokojnie możesz grać na XBL.

1 osoba to lubi.
  14. siwy2411

siwy2411 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    pytanie pokrewne - mam profil na konsoli, konsola nigdy nie podpinana do neta (a co za tym idzie bez bana), profil nieoflagowany. niestety z bliżej nieokreślonej przyczyny profil jest uszkodzony - nie ma na nim wcześniej stworzonego avatara ani achievementów. po wykonaniu procedury z tego tutoriala profil wygląda OK, awatar i achievementy są OK, ale po pierwszym uruchomieniu jakiejkolwiek gry profil ponownie się uszkadza. spotkał się ktoś z czymś takim? da się odratować taki profil, czy profil do kosza i stworzyć nowy?

15. ziomo8

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Radziłbym podpiąć konsolę do netu, podłączyć profil do XBL, sprawdzić czy masz do niego dostęp przez xbox.com i jak już będzie zapisany na XBL, to usunąć go z konsoli (albo przenieść na pena), wyczyścić cache dysku i odzyskać profil online. Powinno pomóc.

16. siwy2411

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    a jeżeli mam na konsoli RGH i gry, których pochodzenie microsoftowi zapewne się nie spodoba to taki proces jest bezpieczny, czy grozi to jakimiś "niespodziankami"?

17. ziomo8

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Hm, no to zmienia trochę postać rzeczy. Musiałbyś się dowiedzieć od jakiegoś RGHowca, ja używam tylko LT.

18. siwy2411

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    dlatego napisałem w dziale RGH :p ale dzięki za naprowadzenie na jakiś trop. a czy zgranie profilu na pendrive, wyczyszczenie cache i wgranie ma szanse coś poprawić?

19. ziomo8

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ma szanse jak najbardziej. Warto spróbować. Ale możesz profilu nie przenosić do czyszczenia cache'u.

20. siwy2411

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    niestety - bez skutku - profil dalej działa do momentu uruchomienia jakiejkolwiek gry, a po tym jest uszkodzony do czasu zrestartowania konsoli. jakieś inne pomysły?

21. siwy2411

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    sorry za posta pod postem, ale chciałbym podbić - czy ma ktoś jakiś pomysł na skuteczne naprawienie tego błędu?

Wczytywanie...

Poleć forum